2. kolo Českého poháru - Jilemnice 22. - 23. srpna 2020

Úvod » Aktuality » 2. kolo Českého poháru - Jilemnice 22. - 23. srpna 2020

Sobota 22.8. - žáci - sprint se štafetovou střelbou:
Na 2. kolo ČP se nominovalo 7 našich žáků, z nich Pepa Ježek byl na dovolené a zbylo nás tedy jen šest. A s prvním dnem asi moc spokojenosti nebylo... Byli jsme po soustředění, po docela úspěšných závodech v Liticích, po čtvrtečním intenzivním tréninku, ale v Jilemnici se nám nedařilo. Zdá se, že kombinace dovolených a návratu hned na závodní dráhu není ta nejlepší!
W12 - Aneta Závacká si dobré umístění odstřelila (1+3 a 0+3), když dobíjela maximální počet diabol. Skončila na 27. místě s odstupem 2:55 od vítězky a získala 63 bodů.
M14 - v současné době naše nejobsazenější kategorie, ale Pepa nejel, Jáchym prošvihl nominaci na 1. kole a tak startovali jen naši stále ještě začátečníci. Radek Šťastný skončil na 23. místě (3+3 a 0+2). První střelba se prostě nepovedla a tak měl Radek odstup na vítěze 4:35 a získal 50 bodů. Viktor Dolejš na tom byl se střelbou ještě o málo hůře (3+3 a 1+3) a skončil na 26. místě (odstup 5:32 a 40 bodů).
W14 - Jola Závacká skončila z našich nejlépe - byla desátá 1:34 za vítězkou a získala 83 bodů. Přesto - první střelba 0+2, to pro Jolu už není na spokojenost (druhá střelba 0+0). V této  kategorii dominují lyžařky z Krkonoš (4 v první desítce) a z Nového Města (2 mezi prvními deseti) a pokud bude chtít být Jola lepší, bude muset v běhu přidat. Je to velice vyrovnaná kategorie a navíc - prvních 20 závodnic skončilo bez trestného kolečka!!!
W15 - Bery Lajtkepová běžela s novou zbraní, se kterou měla na tréninku stále problémy, ale rozhodla se to zkusit. Nakonec střílela 0+2 a 0+0 a skončila na 16. místě. Odstup za vítězkou 1:32 a 83 bodů. Na 22. místě byla Agy Neckářová, se střelbou 1+0 a 0+0. Zůstala za Bery o 20 vteřin a vyběhla si 80 bodů.
Takže první den v žácích nic moc - nezbývá, než doufat, že druhý den bude lépe... A pro úplnost - v neděli nebude sice startovat Radek, ale přijede Lucka Janoušková, takže počet startujících z našeho klubu bude stejný. Ještě ale zbývala naděje - po žácích startoval dorost a dospělí, kde jsme také měli svá želízka v ohni. Ale úspěchy nám v sobotu souzeny nebyly.
Malorážka - sprint se štafetovou střelbou:
M16 - Při neúčasti Kuby Farského a Štěpána Kuřáka zbyl už jen jeden zástupce klubu v této naší silné kategorii - Petr Patzák. Nepodal špatný výkon, o čemž svědčí 83 dosažených bodů, ale v této vyrovnané kategorii to nestačilo na lepší, než 17. místo. Střelba byla v poměru k ostatnímm slušná (0+3 a 2+3), ale jakoby Petr někde zapomněl svoji loňskou rychlost. Pravdou je, že se běhá delší trať, že by stačilo pár vteřinek a bylo by to několik míst lepší, ale pravdou také je, že ztráta na vítěze byla 2:14...
W16 - Verče Šípkové se opět nepovedla střelba - přitom na našich trénincích patří k lepším střelcům. V Jilemnici ale střílela 3+3 a 3+3 a to na lepší, než 28. místo a 67 bodů, nestačilo.
W19 - Jítě Gittlerové se letos daří a potvrdila to i v sobotu v Jilemnici. Ve střelbě sice byly i lepší soupeřky, ale na Jíťu je střelba 1+3 a 0+2 dobrá. Nakonec skončila na 20. místě,ale o vyrovnanosti kategorie svědčí to, že získala 83 bodů - rozdíly byly opravdu minimální. Jíťa porazila i naši odchovankyni Maky Farskou, která startuje v barvách Sportovního gymnázia Jablonec (27. místo).
M46 - nevedlo se ani našemu trenérovi - Tomáš Regner skončil na 11. místě. I když v kategorii byli i zahraniční závodníci (včetně tradičního vítěze Schinka z Altengronau) a některé Tomáš porazil, nedařila se mu příliš střelba leže (1+3). Ve stoje to bylo slušných 0+2 a nakonec může být Tomáš spokojený s vyběhnutými body - 91 bodů mu opět zajišťuje 1. VT. Závod si zkusil i Pavel Farský, který ještě není fit po zranění ruky - skončil patnáctý se střelbou 2+3 a 4+3, získal 74 bodů. Ale divíme se, že vůbec startoval...
W41 - v naší nejsilnější  kategorii Jany potvrdily kvalitu, i když tentokráte to bylo bez medaile. Jana Farská skončila čtvrtá (střelba 0+2 a 1+3) - získala 86 bodů. Jana Regnerová (dříve Gittlerová) tentokrát střílela hůř, než kolegyně (0+1 a 2+3), skončila šestá s 80 body.
Věřme, že zítra se bude všem našim dařit lépe!
Neděle 23. 8. - žáci - sprint:
Druhý den na 2. kole ČP jsme se těšili na zlepšení našich výkonů - opět nás startovalo šest, jen Radka nahradila Lucka Janoušková. Někdy to s našimi závodníky vypadalo hodně dobře v průběžném hodnocení, ale nakonec se vždy o něco propadli. Škoda, že někteří stále opakují stejné chyby - pomalé odběhy ze střelnice okrádají o cenné vteřiny i ty nejzkušenější z našich! A opravdu škoda, protože letos se rozdíly mezi závodníky opravdu pohybují ve vteřinách!!! Nakonec dnes byla nejlepší Bery - a to nejen umístěním, ale i velmi pěknými body, kterými si vyběhla s velkou rezervou 1.VT a má tak zajištěný start na letních pohárech i v příštím roce, kdy už bude běhat s malorážkou.
W12 - tentokráte Áňu Závackou doplnila ještě Lucka Janoušková. A dokonce po delší tréninkové pauze lépe než Áňa střílela. Nicméně, její zraněný kotník jí nedovolil běžet naplno a trenér, když to viděl, ji chtěl dokonce ze závodu odvolat. Lucka odmítla, přes slušnou střelbu ale skončila na děleném 36. místě a vyběhla si 56 bodů. Střílela 2+1. Áňa ještě ve čtvrtek na tréninku patřila ve střelbě k nejlepším, v Jilemnici se jí střelecky nedařilo v sobotu ani v nástřelu ani v závodě. V neděli už to při nástřelu bylo lepší, ale v závodě opět zůstala za svými možnostmi - 3+2, 74 bodů a 19. místo. Pravda je, že také Áňa má velké problémy s kotníkem, kvůli kterým již déle na tréninku neběhá...
M14 - Viktor si udělal osobák ve střelbě (2+1), ale v běhu určitě ne! Odběhy ze střelnice a trestná kolečka, ale i více síly na trati - to jsou velké Viktorovy rezervy! Nakonec z toho bylo 26. místo a 51 bodů.
W14 - Jola stále dělá základní chyby při opouštění střelnice. Místo aby porazila přinejmenším všechny rozhodčí, kdyby jí stáli v cestě, odbíhá tak, aby jim náhodou neublížila a nechává soupeřkám cenné vteřinky, které v této vyrovnané kategorii dělají několik míst. Pochválit ji naopak musíme za rozumnou střelbu - byla dostatečně rychlá, ale ne přehnaně rychlá. Přesto ve druhé střelbě nezasáhla první sklopku a trestné kolečko ji také o pár míst připravilo. Na druhé straně v této kategorii byly jen tři závodnice s nulou a kompletní stupně vítězů obsadily závodnice, které střílely stejně jako Jola za 1 a před Jolou bylo ještě šest závodnic s horší střelbou. Je třeba bojovat i tehdy, když si myslím, že kvůli střelbě na přední místa nedosáhnu... Nakonec střelba 0+1, 16. místo a 84 bodů.
W15 - O Bery jsme se již zmiňovali v úvodu - ještě v průběhu závodu v hodnocení moderátora figurovala hodně vepředu. Opět se ale ukázalo, jak vyrovnané boje letos jsou ve všech kategoriích. Nakonec se střelbou 1+0 sice "až" 10. místo, ale vyběhnutých 96 bodů ukazuje na neuvěřitelnou vyrovnanost těchto závodnic. Na šesté místo scházelo 15 vteřin, na třetí 18 a na první 23 vteřin!!! A bylo to možná poprvé, kdy Bery svoji činnost na střelnici podstatně zrychlila a hned tu byl zasloužený výsledek. Na druhé straně - stejně jako v kategorii u Joly, medaile braly závodnice se stejnou střelbou jako Bery. Ale jsme rádi, že se jí hned první závody s novou zbraní podařily - po dvou trénincích, kdy se zbraní byly problémy a trenéři jí nabízeli eventuelní návrat k tomu, co už měla vyzkoušené, si Bery stejně vzala na závody tuto zbraň a dobře udělala. Další naší závodnicí byla Agy - ta opět střílela za 0, ale nemocné koleno ji výše, než na 19 místo nepustilo. Ale 86 bodů je letos pro Agy nejlepší výsledek.
Závěrem jen nezbývá než konstatovat, že v poslední době máme v žákovských kategoriích více děvčat a jsou také úspěšnější, než kluci...
Po vzduchovkách nastupovaly kategorie malorážkařů. Také zde jsme měli stejně závodníků, jako včera. Chyběla sice Jíťa, která jela na volejbalové soustředění, ale startoval Kuba Farský, který se vrátil z jachty. Podle výsledku se ale zdá, že život na moři je hodně namáhavý...
Neděle malorážka - dorost a dospělí - sprint (pár fotek je zde):
M16 - Petr získal za svůj výkon o malinko více bodů, než včera a malinko si pohoršil v umístění. Střelba 2+4, 84 bodů a 17. místo. Kuba 29. místo po špatné střelbě (5+4) a 72 bodů.
W16 . Verča si oproti včerejšku polepšila - střelba 2+3, 21. místo a 81 bodů!
W41 - Jana Regnerová tentokráte dobře nastřílela a skončila na výborném 2. místě (1+1) s 92 body  a tím tedy i 1. VT. Jana musela i dobře běžet, ztráta na nepřekonatelnou Simonu Ely byla pouze 1:13. Jana Farská střílela 1+3 a skončila opět čtvrtá s 88 body. V této kategorii je prostě náš klub bez konkurence...
M46 - po včerejšku se vzchopil i Tomáš a po dobré střelbě a běhu skončil na 5. místě. Střelba 0+3, důležitých 92 bodů a 1.VT! Pavlovi už to tolik nevyšlo, ale zlepšení oproti včerejšku bylo - 14. místo, střelba 1+3 a 83 bodů.
Takže závěrem hodnotíme druhý den 2. kola ČP určitě lépe, než ten první. Vytáhli se hlavně Bery ve vzduchovce a obě Jany a Tomáš v malorážce. V naší letošní chudé sezóně nás už čeká jen Mistrovství ČR ve vzduchovce a a týden poté MČR v malorážce. Zdá se, že letos bude naše účast na vrcholu sezóny trochu chudší, než vloni, ale taková už prostě koronavirová sezóna je. Ale věřme, že i letos ukořistíme nějakou tu medaili. Ta loňská sezóna pro nás byla v tomto ohledu průlomová, věřme, že letos dokážeme navázat!

Zpět na výpis