MČR v letním biatlonu žactva - Kosmonosy 19. - 20. září 2020

Úvod » Aktuality » MČR v letním biatlonu žactva - Kosmonosy 19. - 20. září 2020

Trochu netradičně bylo MČR v Kosmonosech a ne v nějakém areálu profesionálního klubu biatlonu. Možná vhodná změna - a snaha pořadatelů byla doplněna nádherným počasím! Fotky najdete zde. Škoda, že z našeho klubu si účast vybojovalo jen 5 mladých biatlonistů. Jistý vliv na to měl koronavirus a velké omezení závodů, kde by bylo možné vybojovat postup, podstatným ale asi bylo to, že 5 našich žáků přešlo do dorosteneckých kategorií a nahradili je začátečníci, kteří pochopitelně na postup na MČR v těch pár závodech letošní sezóny neměli... Další vlna covidu také způsobila, že jeden ze závodů odpadl úplně (štafety), hromadný start byl nahrazen vytrvalostním závodem a jen sprint zůstal, byť v jiném termínu... O loňském zlatu ve štafetách (Aneta Závacká) a bronzu v jednotlivcích (Petr Patzák) jsme si tak mohli jen nechat zdát.
Trénink v pátek jsme vynechali (bohužel naši závodníci se věnují i jiným aktivitám a navíc zasáhla i školní karanténa kvůli covidu) a to nebyl určitě dobrý začátek! Sobota i neděle byly rozděleny - dopoledne starty mladších kategorií (Aneta a Tereza Farská) a odpoledne starší (Jolana Závacká, Bery Lajtkepová a v neděli Agy Neckářová). V sobotu vytrvalostní závod, v neděli sprint. Doprovodu a trenérů z klubu bylo víc, než závodníků - takže skoro jako repre! Ale výsledky až tak repre nebyly, i když nějaká světýlka tam určitě byla (Jola v sobotu, Aneta a Bery v neděli).
V sobotu ve vytrvalostním závodě se Anetě v kategorii W12 nedařilo hlavně střelecky - 4 ztráty (3+1 - zřejmě nějaká zrádná chyba, protože ani nástřel nebyl vpořádku) se těžko dobíhají! Nakonec z toho bylo 20. místo a 81 bodů. Terka ve W13 na tom byla ještě hůře - střelecky sice o málo lepší (1+2), ale v kombinaci s během z toho bylo až 31. místo a 66 bodů. Odpoledne se dařilo Jole v kategorii W14 - skvěle střílela (0+0 - a navíc i rychle a v rytmu) a skončila šestá! To je skvělé, škoda, že vítězka byla tak rychlá, že si jen další tři závodnice si vyběhly 1.VT - Jola měla 88 bodů, od kýžené 1.VT jen kousek! V kategorii W15 Bery hůře střílela (2+2), ale měla i slabší běh a bylo z toho 23. místo a 76 bodů.
V neděli ve sprintu se Aneta o dost zlepšila - se střelbou 2+1 a slušným během skončila třináctá a získala 84 bodů. Ale opět se nedařilo Terce - střelba 1+3 a slabší běh - 32.  místo a 58 bodů. Hodně si asi od závodu slibovala Jola a bylo to bohužel znát. Na střelnici velmi špatná práce, střelba 3+2 a podstatně horší běh, než v sobotu. Nakonec z toho bylo až 29. místo a 73 bodů. Ale ve starší kategorii se zlepšila Bery - střelba1+2 a hlavně slušný běh - 11. místo a 85 bodů. U Agy se plně projevily její letošní problémy s kolenem - přes slušnou střelbu (0+1) se na trati hodně trápila (přesto se snažila a nevzdala) a tak nakonec výsledkovku na 33. místě uzavírala a získala 59 bodů.
Takže nakonec sice chyběl nějaký výraznější úspěch v podobě medaile, ale na druhé straně některá umístění byla slušná. Bylo by špatné ale nevidět, že počet našich účastníků nebyl velký a navíc, na MČR se z našeho klubu probojovala jen děvčata!