MČR v letním biatlonu dorostu a dospělých - Letohrad 26. - 27. 9. 2020

Úvod » Aktuality » MČR v letním biatlonu dorostu a dospělých - Letohrad 26. - 27. 9. 2020

Na toto mistrovství se probojovalo více našich závodníků, než před týdnem na MČR žactva. Celkem 8 závodníků, z nich 4 dorostenci a 4 dospělí. A hned první den jsme (tedy Jana Farská) získali stříbrnou medaili. A zlatá na nás čekala v neděli... Fotky z mistrovství najdete zde.
Sobota patřila vytrvalostnímu závodu.
V dorostu W16 jsme měli jen Verču Šípkovou. Nevyrovnaná střelba jí nedovolila bojovat o přední umístění (leže 4+0, stoje 2+4), ani běh nebyl úplně rychlý - nakonec z toho bylo 20. místo a 68 bodů.
Dorost M16 je naší nejobsazenější kategorií - startovali zde 3 naši závodníci. Nakonec byl z našich nejlepší Kuba Farský, který měl hodně slušný běh, ale horší střelbu (L1, S5, L3, S3, celkem tedy 12 ztrát) - 17. místo. 85 bodů ukazuje, jak byla tato kategorie vyrovnaná! Petr Patzák nabral stejné body, lépe střílel (0, 3, 1, 5, celkem za 9), ale měl pomalejší běh, nakonec z toho bylo 19. místo jen o 4 vteřiny za Kubou. Není divu, trenéři ho hodně dlouho neviděli na tréninku, z toho posledních čtrnáct dní byl nemocný a zvažoval, zda vůbec do Letohradu odjet. Nedařilo se Štěpánovi Kuřákovi, který hodně špatně (5, 2, 5, 5, celkem 17!) a neskutečně dlouho střílel a tak nebylo divu, že výsledkovku na 31. místě uzavíral. Dlužno podotknout, že to nebyla tak úplně jeho vina - prudký déšť a jeho brýle, to nejde moc dohromady. Na druhou stranu - kdyby poslechl trenéry a pořídil si čočky, určitě by na tom byl v takovémto počasí lépe... Opravdu škoda, že na MČR nemohla odjet Jitka Gittlerová, které to letos v kategorii staršího dorostu W19 opravdu šlo - s přetrženým úponem a s berlemi se běhá špatně... Dospělí ale slabší výsledky dorostu vylepšili. V mužích M46 skončil Tomáš Regner na 6. místě se střelbou 3+1+2+2, celkem tedy za 8 a vyběhl si 88 bodů. Pavel Farský se střelbou 1+1+2+5, celkem za 9 (škoda posledního stojáku, jinak mohl být hodně vysoko!) a o něco pomalejším během skončil na slušném 9. místě a vyběhl si 84 bodů. Muži na tom tedy nebyli špatně, ale jako obvykle, ještě lepší byly naše ženy. Jana Farská skončila druhá, když výborně střílela stoje (1+2) a hůře leže (3+4) a Jana Regnerová obsadila 4. místo, když měla horší první střelbu leže (4+1), ale potom už to byla pěkná střelba, včetně stojáku (2+1). Celkem tedy o 2 ztráty lépe než Jana Farská, ale o málo horší běh - o tom, jak byla tato kategorie našlapaná, svědčí to, že celkem 9 závodnic si vyběhlo 1.VT!
Štafety byly podobně jako před týdnem u žáků z důvodu koronaviru vypuštěny a tak jsme byli zvědaví na výkony našich v neděli, kdy absolvovali závod ve sprintu.
Neděle - sprint.
V dorostu se Verče ani ve sprintu nedařilo - střelba za 7 (4+3) a slabší běh a až 24. místo a 56 bodů. Letos už Verča zažila daleko úspěšnější závody... Mezi dorostenci zazářil Kuba - 5. místo na MČR je určitě jeho dosud největším úspěchem - střelba 1+1 a pěkný běh! Vyběhnutá 1.VT (95 bodů!) a od bramborové medaile ho dělily jen 2 vteřiny, od bronzu 5 vetřin! Naopak se nedařilo Petrovi - střelba 4+4 a 28. místo (72 bodů). O něco si polepšil oproti sobotě Štěpán, který střílel lépe, než Petr (1+4), ale byl pomalejší v běhu. Nakonec 31. místo (10 vteřin za Petrem) a 71 bodů.
Na ještě větší úspěch než Kuba dosáhli dospělí! Tomáš skončil v M46 na pěkném 4. místě (2 vteřiny od bronzu a 3 vteřiny od stříbra - to je tedy pech!) po střelbě 0+2. Získal 1. VT - 96 bodů. Pavlovi se nedařilo tolik jako v sobotu a po špatné střelbě (5+3) byl patnáctý se 77 body. Ale jeho manželka Jana završila v neděli naši účast na MČR ziskem zlaté medaile! Po střelbě 2+2 a vynikajícím běhu vyhrála o necelou vteřinu před druhou a 17 vteřin před třetí! Jana si odvezla ze dvou závodů jedno stříbro a jedno zlato - blahopřejeme! Druhé Janě, manželce Tomáše, už se v neděli tolik nedařilo - trochu horší střelba (3+2) a běh a bylo z toho osmé místo, ale stále se ziskem 1.VT.
Takže závěrem můžeme konstatovat, že jsme o našem klubu na MČR dali vědět, získali zlato, stříbro a dvě "brambory"! V dorostu bude ještě potřeba zapracovat - pomoci by mohl i rozbor střelby jednotlivých závodníků, který díky elektronice v Letohradu máme k dispozici. Letní sezóna končí a začíná příprava na daleko důležitější zimní sezónu!

Zpět na výpis