Kolečkové lyže v Jilemnici - 10. října 2020

Úvod » Aktuality » Kolečkové lyže v Jilemnici - 10. října 2020

Klub biatlonu Jilemnice uspořádal ve svém pěkném areálu obratnostní závod na kolečkových lyžích. Fotky najdete ve fotogalerii. Zatím tam jsou jen fotky od Rosti Závackého, věříme, že další fotky ještě doplní Jana Farská.
Z našeho klubu si závody přijelo vyzkoušet 6 závodníků - nebyl pro ty nejmladší kategorie. Tak trochu jsme si už zvykli na to, že výsledkovky z těchto závodů vypadají všelijak - tentokrát v nich byly dohromady staré kategorie (12 - 13 let a 14 - 15 let) a navíc i chlapci a dívky dohromady. Ale na druhé straně to někdy ukáže, jak mnoha chlapcům to dívky nandají! Kompletní výsledky najdete zde. Ve výsledkovce také vůbec nebyla střelba, ale ona se ani moc neřešila - trestné kolečko se jelo jen jednou a objížděly se kužele podle počtu nezasažených ran a kolečko bylo opravdu dost krátké. To znamená, že jen kdo trefil 0, tak měl trochu výhodu, ale rozdíl za jedna nebo za pět byl max 8 metrů což v hodnocení závodu nebylo podstatné. To víc dělaly pády - například Anetka Závacká při prvním závodu spadla na překážkách hned dvakrát a prý to dost bolelo... Velký rozdíl byl také v couvání a to se couvalo dost. Také ne každý zvládal rychle kotoul s helmou a hůlkami. Takže název závodu (obratnostní) to celé také dost podstatně určoval.
V mladší kategorii byla z našich nejlepší Terka Farská (součet dvou kol 29:31,0) a mezi všemi dívkami byla pátá. Aneta Závacká (která je mladší) měla 32:18,0 a mezi dívkami byla devátá. Lucka Janoušková s překvapivě dobrým časem 33:51,0 byla dvanáctá. Pepa Ježek objel dvě kola za 38:50,0 - bohužel si přidal 500 metrů, takže proto ten horší čas. Jinak jel moc hezky, i když ve druhém kole už ho bolela záda. Věříme, že v zimní sezóně, pokud bude Pepa poctivě chodit na tréninky (potřebuje se ještě naučit lépe střílet) bude na závodech vepředu!
Ve starší kategorii Jola Závacká časem 28:02,0 skončila sedmá a Agy Neckářová s časem 28:34,0 byla desátá. Sluší se podotknout, že konkurence z profesionálních klubů byla velká a že to pro nás určitě byla dobrá zkušenost!

Zpět na výpis