Rychnovský Svatováclavský 1/2 maraton - 28. září 2020

Úvod » Aktuality » Rychnovský Svatováclavský 1/2 maraton - 28. září 2020

Tak trochu stranou našeho zájmu proběhl 7. ročník tohoto běhu v Rychnově u Jablonce, ale pár našich závodníků se přesto zúčastnilo. Běželo se totiž  pouhý den po MČR v letním biatlonu dorostu a dospělých. Proto i zpoždění v prezentaci našich výsledků - upozornilo nás na ně až zaslání diplomů pořadatelem na naši klubovou adresu... Ale hodilo se nám to - v současné covidové situaci asi ještě nějakou dobu žádné závody, které jsme byli zvyklí na podzim běhat, nebudou. A tak máme aspoň nějakou novinku v našem zpravodajství...
Zúčastnili se jen 4 naši členové, úspěšnější byly dámy. Bery Lajtkepová byla ve své kategorii dívek 14-15 let osamocená a v běhu na 1000 metrů neměla konkurenci - čas 3:20,5 byl vůbec nejrychlejším během na této trati nejen mezi dívkami, ale i chlapci. Její bratr Kristián skončil na stejné trati v kategorii chlapců 10-11 let třetí - čas 4:11,8. Dospělí běželi 11km - Jana Regnerová zvítězila s přehledem v prostřední kategorii žen časem 57:18,1, její manžel Tomáš byl v kategorii mužů 40 - 49 let pátý s časem 50:12,5. U Jany a Tomáše to jen dokazuje, že běhají rádi (napsat, že jsou šílenci do běhání, bychom si napsat nedovolili) - závod se běžel v pondělí a oni za sebou měli v sobotu a v neděli MČR v biatlonu v Letohradu...