Reportáž z našeho nedělního závodu

Úvod » Aktuality » Reportáž z našeho nedělního závodu

Bylo to náročné - včera jsme připravovali závod dopoledne bez deště, odpoledne už i s kroupami a dnes mělo být slušněji. Ale nic moc - zima a déšť visí ve vzduchu. Mlha stále a sluníčko celé 3 minuty. Ale závodíme! A pokud se budete chtít podívat na fotky ze závodu, zpracovávají se... Není divu, vybírat z 2 500 fotek dá zabrat. Zatím je hotová vzduchovka, klikněte tady. Na tomto místě najdete fotky ze závodu dorostu, a tady dospělé.
Průběžné vyhlašování se nám nedaří - program umožňuje kompletní výsledky až po zadání střelby a dalších údajů pro celý závod (dnes máme 4 závody). Ale potom už je to celkem rychlé - dipomy, medaile, ceny poměrně rychle za sebou. Ale pro průběžné výsledky je k dispozici QR kód (nebo výsledky najdete na http://online.konkordia-decin.cz/?results=dddd.html.xml), který si všichni načítají na mobily a mají tak přístup k průběžným výsledkům online. Zatím je za námi první vzduchovkový závod - přípravka, WM11 a WM12. Máme už i po nástřelu dalšího závodu a na trati jsou kategorie WM13, WM14 a WM15. Zatím bez problému, a ani ta zima není tak velká, když vidíme velitele střelnice v tričku s krátkým rukávem! Ovšem na ostatní v péřovkách se nesmíte koukat... Obsazeno je u servisního stánku firmy Haman, naše občerstvení z okénka je trochu pomalejší (nikdo nechce studené nápoje a dvě varné konvice nějak nestačí vařit vodu na čaje a kávu), terén je rozměklý ze včerejšího deště - no, není všechno úplně perfektní. Ale závodíme! Naše moderátorka do rozhlasu hlásí průběžně předběžné výsledky online z mobilu, chválí aktuálně závodníky s nulami na střelnici  a druhý vzduchovkový závod dnešního dne se už chýlí ke konci. Je to vidět i podle čísla 153, které je právě na střelnici - a není divu, vždyť je 12,05 a na 12,30 jsme připravili nástřel prvního malorážkového závodu - to jsou dorostenci a dorostenky do 16, 17 a 19 let.
A je to tady- závodníci si chodí pro medaile, diplomy a ceny a to znamená, že vzduchovka je komplet za námi! A je to vidět i na osazenstvu našeho areálu - mladší tváře mizí a ty starší (a tentokráte nejen trenéři) se objevují. Zatím tedy hlavně dorost - to je první závod dnešního dne v malorážce! Ale bude hůř! Až doběhnou, objeví se na nástřelu nejstarší tváře :)
A pokud se někdo chce podívat na výsledky žactva dříve, než budou na svazovém webu, může použít výše uvedenou adresu - tam už je kompletní vzduchovka! A musíme konstatovat, že při psaní diplomů se objevují v různých kategoriích stejná příjmení - asi dobré rodiny! Nebo kluby?
Je 15,00 - závod dorostu je u konce, jsou vydány ceny, medaile, diplomy. Výsledky najdete opět na výše uvedené webové adrese klubu Concordia Děčín. Zároveň s "vyhlašováním" mladších kategorií probíhá nástřel nejstarších kategorií - od mladých žen až po nejstarší muže. A za půl hodiny odstartuje poslední závod dnešníhio dne! Počasí vydrželo, celý den nesprchlo a teď se dokonce ukázalo sluníčko!!! Dokonce se nám chce říci (neskromně...), že naše (a asi nejen naše) první závody v pocovidové době se povedly. Samozřejmě - o chybičkách víme a do příště je odstraníme. Asi neodstraníme hlavní chybu - malý areál pro velký počet startujících. Mluvili jsme s pamětníkem našich dřívějších závodů, kdy vzpomínal, jak těsno bylo při 80 startujících. Teď je tu běžně kolem 200 závodníků a to samozřejmě úplně ideální není. Naším cílem nicméně bude zvětšit prostor pro trenéry na vzduchovkové střelnici. A také pro závodníky - nabíhat zezadu ke stojanům a probíhat také za stojany... Držte palce, ať se nám to povede do příštího ročníku!
Malá poznámka - zlé jazyky tvrdí, že sluníčko vyšlo, aby měl Rosťa Závacký hezký svůj první závod. Trenér nemladších se totiž rozhodl, že to zkusí! Na Slovensku koupil Bi-7, nechal si vysvětlit, jak se střílí stoje a jde na to! Funkci zadáka na střelnici přenechal manželce a vyzkouší si, jak to chutná na střelnici zepředu.Tak se sluníčkem mu to určitě půjde!!! A kdyby ne, za týden jsou závody v Kosmonosech, kam už se všichni moc těšíme.
Je 17 hodin a světe div se, končíme! Předali jsme poslední ceny našim nejstarším (jen tak mimochodem, byly tam moc pěkné výkony!) a teď už se naplno můžeme věnovat úklidu. Spolu s námi balí stánek Hamanovi, jen toho mají podstatně méně, než my... První letní biatlon je za námi - nezbývá než poděkovat závodníkům za pěkné výkony, rozhodčím za obětavou práci a všem pořadatelům za snahu a vytrvalost. Bylo to pěkné a bylo toho dost. Tak na shledanou se všemi opět za týden v Kosmonosech. Tentokrát si my budeme závod užívat a jiní se starat, aby se nám další letní biatlon líbil :) A připomínáme, že na adrese, uvedené ve druhém odstavci, můžete prohlížet výsledky ještě dříve, než se dostanou na svazový web!

Zpět na výpis