Hodnocení naší účasti na domácím závodě

Úvod » Aktuality » Hodnocení naší účasti na domácím závodě

Z celkového počtu 176 účastníků bylo 21 našich závodníků, z toho 9 ve vzduchovce a 12 v malorážce. Někteří měli jiné akce, jiní byli nemocní, někteří z těch, kteří začínají, ještě nebyli připravení. Čekáme ale, že na další závody už pojede více našich závodníků.

Dopolední vzduchovka.
V kategorii W11 skončila Kája Regnerová pátá – střelba 1+1, ztráta na vítěze 1:34,4 a 58,94 bodů. Byl to její první závod v této kategorii, kde se už střílí s řemenem, přesto si Kája věřila víc. Ale Mocíková z Mikulášovic a Jungová z Berouna byly hodně rychlé v běhu a další dvě závodnice lépe střílely! Je to ale dobrá výchozí  pozice pro další zlepšování.
V kategorii M12 byl náš závodník Vašek Bělaška diskvalifikován. Byl to jeho první závod, viditelně do něj šel nepřipraven. Nevěděl ani, do jaké kategorie patří a když se ptal trenéra, došlo k omylu a Vašek běžel jeden okruh…
V M13 zůstává Pepa Ježek na střelnici déle, než by bylo třeba a je to potom znát i na čase. Zvlášť, když nenastřílí – střelba za 3+4, ztráta 3:30,4 a zisk 53 bodů.
Ve W13 skončila jedna z favoritek (podle loňských dobrých výsledků) Áňa Závacká na šestém místě. V této kategorii ale byla neskutečná konkurence – první čtyři závodnice střílely za 0! Před Áňou ještě skončila závodnice z Jilemnice se střelbou za 1. Áňa střílela 1+1 a určitě se v dalších závodech pokusí lépe zastřílet a být konkurenceschopná. Ztráta na vítězku Trojanovou z Mikulášovic byla 1:44,5 a to znamená, že i v běhu může Áňa přidat…
V žácích M14 si Dalibor Novotný vyzkoušel svůj první závod. Přitom teprve minulý týden začal střílet s řemenem a tak střelba 3+2 nebyla špatná. Konkurence ale byla pochopitelně lepší (3x střelba za 0, 5x za 1, 2x za 2 a 1x za 3). Ale Dalibor může být se svým výkonem spokojen – nakonec 11. místo, ztráta 3:07,6 a 65 bodů.
Žákyně W14 – Terka Farská se slušnou střelbou za 1 byla sedmá. Opět skvělá konkurence – střelby 7x za 0!!!, 2x za 1, zdá se, že ostatní kluby se střeleckým tréninkem nezahálely! Nakonec měla Terka ztrátu 2:25,7 a získala 70 bodů.
V nejstarší kategorii žáků W15 byla opět velká konkurence. Z našich skončil nejlépe Viktor Dolejš, s dobrou střelbou 1+1 skončil dvanáctý se ztrátou 2:40,1 na vítěze a 69 body. Stejně střílel Jáchym Strašlipka, ale pomaleji běžel a tak skončil na 14. místě se ztrátou 3:05,6 a 65 body. A to jsme ještě slyšeli, že Viktor na střelnici zůstával dost dlouho… Těsně za Jáchymem skončil Radek Šťastný, který střílel za 3+0. Věřme, že druhá střelba za 0 ukazuje, že je Radek schopný střílet lépe. Nakonec z toho byla ztráta 3:24,1 na vítěze a 63 bodů.
V kategorii W15 nemohla bohužel startovat Jola Závacká, která si na tréninku podvrtla kotník…

A odpoledne přišla na řadu malorážka.
První kategorii, kterou jsme obsadili, byly dorostenky W16. A byl z toho velký úspěch našich – zvítězila Bery Lajtkepová, která střílela výborně leže (za 1) a hůře stoje (za 4), ale měla výborný běh a zvítězila a získala 91 bodů. Také na druhém místě skončila naše závodnice – Agy Neckářová sice na podzim přechází na Sportovní gymnázium do Jablonce, ale teď ještě startuje za svůj mateřský klub. Vynikající střelba 1+0 a ztráta na Bery 47,6 vteřiny a pěkných 87 bodů!
Také v kategorii M17 zvítězil náš odchovanec, ale ten již za Sportovní gymnázium startuje. Kuba Farský měl pěknou střelbu (1+2, nejlepší v kategorii), hezky i běžel a tak měl na druhého Kašpara z Trefy náskok 1:24,8! Čtvrtý skončil Štěpán Kuřák, který měl skvělou ležku (za 0), ale horší stojku (za 4), ztrátu 2:15,7 a pěkných 77 bodů. Na 7. místě skončil Honza Bicek, který pro úraz z tréninku nějakou dobu netrénoval a nebylo vůbec jisté, jestli poběží. Nakonec měl běh pochopitelně pomalejší, ale pěkně střílel (2+3). Odstup 6:14,9 a 54 bodů.
Ve stejné kategorii dorostenek skončila Verča Šípková druhá za svou věčnou soupeřkou Švitorkovou z Mikulášovic. Běh měla Verča přibližně stejný, ale o trochu hůře střílela (2+3). Nakonec z toho byla ztráta 1:09,4 a výborných 85 bodů.
V dorostenkách W19 běžela Verča Pospíšilová. Tu trápí bolesti kolene a trať si navíc prodloužila horší střelbou (4+5) – 10. místo a jen 34 bodů. Koleno trápí Verču už dlouho a ona mu moc odpočinku nedopřává – možná by odpočinek pomohl…
Nejvíce obsazené byly v malorážkách nejstarší kategorie jak v ženách, tak v mužích. A v ženách W41 jsme měli silné zastoupení – obě naše Jany (Farskou a Regnerovou), ale tentokrát na bednu nestačily. Jana Farská skončila čtvrtá (střelba 3+3, ztráta 2:35,9 a 78 bodů. Vítězná Simona Elvy z Kapslovny opět zářila – tentokrát nejen běžecky, ale i střelecky! Hned za první Janou skončila Jana Regnerová – střelba 3+2, ale o málo pomalejší běh, ztráta na vítězku 2:49,5 a 77 bodů.
V nejstarší mužské kategorii skončil z našich nejlépe Tomáš Regner na pátém místě, s výbornou střelbou 1+1, ztrátou 1:46,9 a 82 body. Devátý byl Rosťa Závacký (1+3!) se ztrátou 3:33,5 a 73 body! Výborný výsledek v těžké konkurenci! A podařilo se  mu porazit dalšího z našich, daleko zkušenějšího Pavla Farského. Ten střílel 3+2, ztráta 4:18,8 a 70 bodů.

Co říci závěrem. Snad to, že nejlepší je, že jsme začali! A že jsme soutěž pořádali, to pochopitelně našim závodníkům moc nevyhovovalo! Ti starší hodně pracovali na organizaci závodu a ti mladší měli od trenérů, kteří měli ty nejdůležitější funkce v závodě, přece jen menší pomoc. A podstatné bylo i to, co jsme měli asi zmínit na začátku – účast závodníků z předních klubů ČR zajistila opravdu mimořádnou konkurenci ve všech kategoriích!!!
Věříme, že naši závodníci zopakují pěkné výsledky v Kosmonosích, kde se koná další závod týden po našem a kde už všichni budou mít víc klidu a také víc času. A mladí závodníci za sebou budou mít více tréninků, protože zatím, dokud to šlo, jsme se věnovali intenzivně běhu na lyžích, potom běhu a stříleli jsme minimálně. Uvidíme, jak si všichni naši (zatím to vypadá na účast 26 našich sportovců) povedou na další velké akci v místě, kde bylo poslední MČR žáků v letním biatlonu.

Zpět na výpis