Regionální závod ČP - Kosmonosy 5. června 2021

Úvod » Aktuality » Regionální závod ČP - Kosmonosy 5. června 2021

Přibližně stejně startujících jako na našem závodu před týdnem, bylo i u Mladé Boleslavi, kde tradiční závod pořádala Trefa. Z našeho klubu se zúčastnilo 26 závodníků, půl na půl vzduchovka a malorážka. A zdá se, že už se začínají rýsovat nové stálice našeho klubu i nové naděje. Zde si můžete prohlédnout fotky ze závodu žactva. A tady jsou fotky z malorážky dorostu a dospělých.

Dopolední vzduchovka.
Bohužel – přípravku obsazenou nemáme a tak nejmladší závodnicí byla Kája Regnerová v kategorii W11. Nastřílela podstatně hůř, než na domácích závodech a se 3 minutami skončila sedmá. Ztráta na vítěze 1:53,9 a 50 bodů. Asi Kája spokojená nebude…
Ve W12 běžela Ála Lehmannová, která před týdnem doma nestartovala. Nestřílela špatně – 1+2, ale slabší byl běh a bylo z toho 10. místo se ztrátou 4:03,8 na vítězku a 38 bodů.
V kategorii M12 byl před týdnem na domácích závodech diskvalifikován Vašek Bělaška. Ten tentokrát nezávodil, ale tato kategorie jakoby pro nás byla zakletá. Vaška nahradil Jirka Janovský, který byl na svých prvních závodech také diskvalifikován – mohla za to chyba na střelnici, kde Jirka vystřílel větší počet ran, než je povoleno. Bez problému nebyl ani další náš závodník. Také Kryštof Bliml běžel svůj první závod - nespočítal si dobře počet odběhnutých trestných koleček a dostal přirážku 1 minutu  a se střelbou 4+3 (na to, co má natrénováno, to byla dobrá střelba) skončil na 11. místě. Ztráta na vítěze 5:40,1 a zisk 30 bodů.
V M13 se první závod povedl Kryštofu Caletkovi. Dobře střílel (2+2) a s činnostmi na střelnici si při své premiéře poradil tak, že se zbytečně nezdržoval. Výborné 5. místo se ztrátou 1:28,0 na vítěze a pěkných 73 bodů do žebříčku! Pepa Ježek skončil na 12. místě - střílel 4+4, ztráta na vítěze 3:24,9 a 49 bodů.
Ve W13 skončila si Áňa Závacká oproti minulému týdnu polepšila – skončila čtvrtá. Střelba 2+0, ztráta 55,7 a pěkných 80 bodů. Na hezkém 6. místě skončila Lucka Janoušková – první střelba sice za 4, ale druhá už za 1, ztráta na vítězku 1:57,9 a 69 bodů do republikového žebříčku.
V žácích M14 si Dalibor Novotný na svém druhém závodě ve střelbě trochu pohoršil (4+4), ale ztráta na vítěze přesto byla po výborném běhu jen 1:50,1 a výsledkem byl zisk pěkných 73 bodů!
Žákyně W14Terce Farské se běžecky nedaří. Je to škoda, protože ve střelbě nemá velké výkyvy. Sice si oproti minulému závodu pohoršila (to ale všechny soupeřky - ani jednou za 0), ale střelba 1+2 nebyla v kategorii špatná. Se ztrátou 2:19,3 ale skončila devátá a získala 68 bodů.
V kategorii W15 si po zranění vyzkoušela start Jola Závacká. I když jsme nevěděli, jestli je dobré startovat po podvrtnutí kotníku, nakonec skončila na slušném 4. místě se ztrátou 1:25 na vítězku a získala 76 bodů. Střílela 0+1.
V kategorii žáků M15 byla opět velká konkurence. Nejlepší z našich Viktor Dolejš si oproti předchozímu závodu polepšil v umístění, ale pohoršil v zisku bodů – skončil na 9. místě. První střelba se mu nepovedla (4+1) a výsledkem byla ztráta 3:28,3 na vítěze a 51 bodů. Jáchym Strašlipka předvedl svůj standard – dobrou střelbu (1+1) a horší běh (ztráta , ale pomaleji běžel a tak skončil na 10. místě se ztrátou 3:52,4 a 46 body. A opět těsně za Jáchymem (o 2 vteřiny!) skončil Radek Šťastný, který střílel za 2+2. Nakonec z toho byla ztráta 3:55 na vítěze a 46 bodů. Pohoršení v zisku bodů u všech našich (a nejen našich) závodníků bylo způsobeno tím, že po vynechání závodu v Liberci zde opět startoval fenomén této kategorie Franta Jelínek z Trefy.

A odpoledne přišla na řadu malorážka.
A malorážkaři to neměli lehké! Hned kvůli bouřce přerušený nástřel a potom změna startů. Výsledkem byly dvojstarty různých kategorií, aby se vše urychlilo a podařilo se vyhnout očekávané další bouřce. Byl to fofr, ale podařilo se!
První naší kategorii byly opět dorostenky W16. A opět velký úspěch našich – zvítězila Bery Lajtkepová, která střílela hůře, než před týdnem (3+5), ale všechno dokázala naběhnout! Dalších 91 bodů do žebříčku, takže určitě v současné době republikový žebříček vede. Agy Neckářová opět skončila na bedně – opět výborný stoják (střelba 3+1) a opět výborných 87 bodů (ztráta 34,7). Poprvé také závodila Verča Stránská, která za sebou měla pár (a možná doslova, tedy dva) tréninků s malorážkou. A fantasticky nastřílela stojku (za 2!). Ležáka za 4, běh trochu slabší - ve výsledku to dalo 10. místo, ale hlavně se ztrátou 3:36,6 nakonec výborných 69 bodů do žebříčku!
Ve W17 skončila Verča Šípková tentokrát čtvrtá. Střelba 2+4, ztráta 1:11,5 a slušných 83 bodů do žebříčku.
V kategorii M17 opět zvítězil náš odchovanec Kuba Farský v barvách jabloneckého gymplu. Stejně jako on měl nejlepší střelbu v kategorii Jakub Kašpar z Trefy (3+1), ale běžecky mu „dal“ Kuba 1:01,1! Štěpán Kuřák opět výborně střílel leže (za 1), ale hůře stoje (4) a skončil pátý. Ztráta 3:16,1 a 66 bodů. Na 6. místě skončil Honza Bicek, který střelbu okoukal od Štěpána, ale pomaleji běžel. Ztráta 4:20,4 a 58 bodů.
V juniorkách JW startovala Jitka Gittlerová a výsledkem byla bramborová medaile – střelba 3+3, ztráta 2:17,0 a 74 bodů. Kdybychom odečetli zdržení z trestných koleček, dá se říci, že je Jíťa na tom běžecky dobře, tak uvidíme jak to bude vypadat v dalších závodech, až za sebou bude mít očekávanou operaci slepáku.
V juniorech JM nás reprezentoval Maty Neckář. Popravdě toho letos moc nenatrénoval a tak přes dobrou střelbu (2+2 – na Matyho výbornou) doběhl čtvrtý se ztrátou 3:04,6 na vítěze a získal 72 bodů.
Nejstarší kategorie jak v ženách, tak v mužích nebyly obsazené tak dobře, jako na našich závodech v Liberci. Ve W41 se našim ženám tradičně daří – Jana Regnerová byla druhá (střelba 1+2), ztráta 47,8 a zisk 86 bodů. Jana Farská skončila stejně jako v Liberci čtvrtá (střelba 2+4, ztráta 1:59,7 a 78 bodů). Vítězkou byla tak jako v Liberci a tak jako na většině závodů v ČR Simona Elvy z Kapslovny…
V nejstarší mužské kategorii M46 bral Tomáš Regner bronz se střelbou 2+2, ztrátou 1:24,8 a 83 body. Pavel Farský střílel 4+4, ztráta 3:33,5 a 72 bodů.

Sezóna se snad konečně rozjela, u některých z našich závodníků se objevují slušné předpoklady pro přední umístění. Takže teď jen vydržet v tréninku a dát do přípravy vše! Velké poháry čekají – konkrétně nejblíže je Český pohár žactva ve Starém Městě pod Landštejnem ve dnech 12. – 13. června. Mezi více jak třemi stovkami přihlášených je i deset našich nejlepších žáků. Přejeme jim hodně úspěchů!