1. závod Českého poháru žactva - Staré Město pod Landštejnem 12. června 2021 - Vytrvalostní závod

Úvod » Aktuality » 1. závod Českého poháru žactva - Staré Město pod Landštejnem 12. června 2021 - Vytrvalostní závod

Kdo rychle dává, dvakrát dává :). Ve Starém Městě se běží první závod Českého poháru žactva v letním biatlonu. V sobotu je to vytrvalostní závod, v neděli sprint. Fotky z obou dní si můžete prohlédnout zde od Rosti a tady od Tomáše.
Výsledky sice ještě na svazovém webu nejsou a ani nikde jinde jsme je nenašli (sobota odpoledne), ale přinášíme první informace z místa závodu. Připomínáme, že Staré Město musí všichni závodníci milovat - pěkný areál s pěkným okolím. Na našem messengeru se dokonce objevila fotka našich závodníků na paddleboardu na vodě - areál je umístěn těsně pod Landštejnskou vodní nádrží... Na tento závod s trenéry Pavlem Farským, Rosťou Závackým a Tomášem Regnerem jelo 10 závodníků. Fotky z obou dnů najdete zde.
V nejmladších kategoriích, které závodily dopoledne, se z našich nejvíce vedlo Káje Regnerové, které jen o tři sekundy utekla 1. VT. Škoda, ale ze strany Káji určitě super závod. Kryštof Caletka střílel za 4 a parádně běžel. Anetě Závacké se nepovedla první střelba, ale ta druhá za 0 - také pěkné. Lucka Janoušková hezky běžela a slušně střílela. Hodnocení trenéra vzduchovkářů a předsedy klubu: "Myslím, že oproti prvním dvěma letošním závodům je to u všech velké zlepšení 😉👍"
Také v odpoledním závodě starších kategorií naši závodníci ostudu neudělali. Dalibor Novotný střílel 4+2, ale běžel tak dobře, že to ještě dalo na 2.VT! Jola Závacká sice opět nedalo za 0 (ale "jen" za 1), ale nakonec z toho také byla 2.VT. Nedařilo se jen Terce Farské, která střílela 2+3 a celé kategorii M15, kde ale zase došlo ke střídání stráží a nejlepší z našich byl tentokrát Radek Šťastný (2+1), před Jáchymem Strašlipkou (0+1) a Viktorem Dolejšem, který špatně zastřílel (3+3).
A nyní pojďme po zveřejnění výsledků k hodnocení našich závodníků podrobněji.
W11 - Kája Regnerová střílela za 2 (Kája si věří a možná proto si nedá takový pozor a střelba se jí nedaří tak, jako na treninku), nakonec 9. místo a 89,41 bodů. To je tedy pech! 3 vteřiny a mohla to být 1.VT a jistota účasti na velkých akcích i pro příští rok. Byl to v sobotu nejlepší výsledek našeho závodníka.
M13 - Kryštof Caletka střílel 2+2 (dobrá střelba na začátečníka), 17. místo a získal 70 bodů (3.VT). Na začínajícího závodníka si vede opravdu dobře!
W13 - Áňa Závacká střílela 2+0 (není to poprvé, kdy byla první střelba horší a bude na tom muset zapracovat), 11. místo a 85 bodů (2.VT). Rozdíly v této kategorii (ale popravdě, nejen v této) byly malé, stačí málo a je z toho posun o dost míst dopředu... Na 40. místě skončila Lucka Janoušková, která střílela 1+3, na nejlepší ztrácí ještě v běhu (ale velký pokrok od loňska), získala 64 bodů. Společně s W14 nejnabitější kategorie - 54 startujících!
M14 - Dalibor Novotný (začíná, stejně jako Kryštof Caletka) střílel za 6 (4+2), 30. místo a 81 bodů (2.VT)! Další závodník s dobrou perspektivou...
W14 - Terce Farské se nedaří střelba (2+3) a protože nepatří k nejrychlejším, bylo z toho 46. místo a 61 bodů. Ale věříme, že Terka svoji rychlost zase najde, tak jako už několikrát během své kariéry!
M15 - zde máme nejvíce závodníků z našeho klubu, ale chybí výraznější výsledek. Poprvé byl z našich nejlepší Radek Šťastný (střelba 2+1!, 33. místo, 57 bodů. Jáchym Strašlipka jako obvykle dobrá střelba (0+1) a pomalejší běh, nakonec 35. místo a 56 bodů. Viktor Dolejš byl minule z našich nejlepší, nyní nejhorší - nenastřílel dobře. 3+3, 42. místo, 43 bodů. V této kategorii jakoby neplatilo známé pravidlo o konkurenci...
W15 - Jola Závacká se stále na závodech nemůže trefit za 0 (tentokráte 0+1), navíc je po výron kotníku, ale nakonec slušné 16. místo a 81 bodů.
Závěrečné hodnocení? Počkáme ještě na zítřek, kdy se běží sprint, který naši závodníci mají raději :). Sobotní výsledky nebyly špatné, ale nějaká 1.VT tomu chyběla...


 

Zpět na výpis