1. závod Českého poháru žactva - Staré Město pod Landštejnem 13. června 2021 - Sprint

Úvod » Aktuality » 1. závod Českého poháru žactva - Staré Město pod Landštejnem 13. června 2021 - Sprint

Druhý den byl ve Starém Městě na řadě sprint. Čekali jsme lepší výsledky než ve včerejším vytrvalostním závodě (který byl pro některé z našich mladých závodníků premiérou). Ale výsledky našich závodníků zůstaly na včerejší úrovni. Slušné, ale bez překvapení z umístění na špici kategorie... Včerejších teplých 22° kleslo na 15°, z oblačna bylo polojasno, u našich výkonů střídavě oblačno :). Fotky z obou dní si můžete prohlédnout zde od Rosti a tady od Tomáše.
W11 - opět slušný výsledek Káji Regnerové - ale opět střelba za 2 - kdyby byla za 1, mohlo to být až k bramborové medaili. Takto z toho bylo 11.  místo a pěkných 83 bodů. Rozdíly v této kategorii s jednou střelbou a krátkou tratí jsou vteřinové, rozhodně se ještě v tréninku dá na nějakých těch vteřinkách zapracovat!
M13 - Kryštof Caletka zaběhl výborný závod, bohužel s podstatnou chybou! Zapomněl na dvě trestná kolečka a odnesl si penalizaci 2 minuty!!! Nováčkovská daň přišla draho - mohlo to být hodně vysoké umístění v první desítce! Takto z toho bylo 30. místo a 63 bodů. Ale zato získané velké zkušenosti :(.
W13 - Áňa Závacká s trochu horší střelbou (1+2), přesto slušné 14. místo a pěkných 85 bodů! Opět nesmírně vyrovnaná kategorie, od senzačního umístění nedělí Áňu mnoho, je jen třeba věnovat pozornost všem detailům při střelbě... Lucka Janoušková opět na 40. místě - střelba 2+2, 63 bodů a odstup na Áňu v běhu více než minutu...
M14 - Dalibor Novotný střílel 2+3, 30. místo a pěkných 78 bodů. Jen pár vteřinek scházelo do 2.VT...
W14 - Terka Farská 1+2 a horší běh - 43. místo a 62 bodů.
M15 - naši všichni špatně nastříleli - nejlepší opět Radek Šťastný - 40. místo se střelbou 3+3 a 50 bodů, Viktor Dolejš se stejnou střelbou těsně za ním -  47 bodů, ztráta na Radka 16 vteřin a hned za Radkem o 2 vteřiny Jáchym Strašlipka se střelbou 1+3 získal 47 bodů.
W15 - Jola Závacká nejlepší umístění z našich závodníků - sedmá se střelbou 1+0, ale jen 77 bodů - první tři závodnice soupeřkám o dost utekly...

A můžeme hodnotit sobotní a nedělní závody 1. ČP žactva. Přinesly nadějné výsledky našich začínajících (Caletka, Novotný), potvrzení slušného postavení našich dívek (Regnerová, Áňa a Jola Závacké) a výzvu pro zvýšení tréninkového úsilí zbytku výpravy! Tato výzva se ale určitě týká i výše jmenovaných - rádi bychom měli někoho na stupních vítězů největších republikových závodů a to bez usilovné práce i nad rámec běžných tréninků nepůjde. Soupeři z Trefy, Jilemnice, Nového Města na Moravě, KB Krkonoše, Prostějova a dalších klubů jsou na velmi dobré úrovni! A vedlo se lépe i kolegům z kraje - Mikulášovicím, kterým se v některých kategoriích medailová umístění povedla.

Zpět na výpis