1. kolo Českého poháru - malorážka. Bystřice 26. - 27. června 2021

Úvod » Aktuality » 1. kolo Českého poháru - malorážka. Bystřice 26. - 27. června 2021

Sešlo se více akcí, včetně dovolené Regnerových, která nás připravila o možné medaile (u Jany pravděpodobně jisté medaile :)) a tak na 1. kole ČP D+D moc našich závodníků nebylo. Věřme, že na dalších kolech to bude lepší. Našimi největšími nadějemi byly Bery Lajtkepová ve W16 a Jana Farská ve W 41. Kromě nich výpravu tvořili další čtyři závodníci - Agy Neckářová, obě Verči - Šípková a Pospíšilová a Pavel Farský. Pochopitelně za SG Jablonec náš odchovanec Kuba Farský. Jelo se velkou dodávkou, takže se jako maskot vešla i Terka Farská, protože Kuba cestoval s výpravou sportovního gymplu.

V sobotu se běžel závod s hromadným startem, tedy přímé měření sil a z toho vyplývající nervy.
V kategorii W16 přes bolesti kotníku Bery nezklamala a doběhla na výborném šestém místě a vyběhla si 1.VT (90 bodů)! A to i přes horší střelbu stoje (4+4), když leže střílela slušně (3+1). Agy měla 3 výborné střelby (leže 1+1, stoje 2), ale poslední stoják se jí nepovedl (za 4). Zápas s jejím kolenem nedopadl úplně nejlépe a bylo z toho 21. místo a 71 bodů.
Ve W17 Verča střílela výborně leže (1+0) a držela se vepředu. Ale ve stoje už byla střelba horší (4+3) a tak se trochu propadla. Ale stále z toho bylo pěkné 12. místo, i když jen se 77 body.
Ve W19 měla další Verča zdravotní problémy a trenér ji raději ze závodu odvolal.
V M17 se vytáhl Kuba - skončil pátý se střelbou 4+3 leže a 2+0 stoje, vyběhl si pěkných 97 bodů a tím pádem 1. VT!
Ve W41 naše obvyklá naděje Jana měla problémy s dioptrem a střelba čtyřikrát za čtyři ji nedovolila umístění na čele kategorie. Skončila dvanáctá a získala 73 bodů.
V M46 Pavel nestřílel špatně (3+1, 3+2), ale nedotáhl to na lepší než 18. místo a 78 bodů.

V neděli byl na programu závod ve sprintu.
V kategorii W16 bylo opět výborná Bery - střílela 2+4, skončila sedmá a opět si vyběhla 1.VT (93 bodů). Agy opět slušně střílela (2+2), přidala i pěkný běh a bylo z toho 17. místo a 83 bodů.
Ve W17 Verča nastřílela hůře leže (3), ale výborně stoje (1) a bylo z toho 11. místo a 80 bodů.
Ve W19 další Verča po včerejších zdravotních problémech zabojovala a závod dokončila. Leže střílela za 3, ale stojka se jí nepovedla - bylo z toho 5 trestných koleček a nakonec skončila na 23. místě.
V M17 Kuba pokračoval v dobrých výkonech - umístěním si sice trochu pohoršil (10. místo), na vině byla střelba leže (4), ale ve střelbě stoje byl opět výborný (1) a opět si vyběhl 1.VT (92 bodů).
Ve W41 Jana po večerní opravě dioptru už lépe střílela (0+4) a dosáhla na medaili, byť zatím jen bronzovou... Zisk 89 bodů je těsně pod 1.VT, ale tu má Jana vyběhnutou z loňska a určitě se ještě letos zlepší.
V M46 Pavel opět dobře střílel (1+3) a bylo z toho 15. místo a 82 bodů.

A závěrem musíme citovat trenéra, který chválil přístup všech našich závodníků a ocenit dosažené body a tedy zisky 2. a 1.VT, které zajistí účast na dalších pohárech a M ČR.