Regionální závod - Plzeň Litice 14. srpna 2021

Úvod » Aktuality » Regionální závod - Plzeň Litice 14. srpna 2021

Soustředění našeho klubu končilo účastí na závodech v Liticích - bohužel se zúčastnilo podstatně méně účastníků, než bylo na soustředění. Tam nás bylo 31, závodů v Liticích se zúčastnila jen něco přes polovinu - 9 závodníků v žákovských kategoriích a 8 v kategoriích dorostu a dospělých. Fotky ze závodu najdete zde.
Žákyně W11 - Kája Regnerová střílela za 0, tedy nejlépe v kategorii, ale běžecky to stačilo "jen" na druhé místo a slušných 86 bodů!
Žáci M12 - Vašek Bělaška střílel 3+4 a skončil čtvrtý (73 bodů), Kryštov Bliml lépe střílel (1+3), ale měl horší běh a skončil hodně těsně (o pouhé 3 vteřiny) za Vaškem na pátém místě se 72 body.
Žáci M13 - Kryštof Caletka se pomalu rozkoukává a bylo z toho výborné druhé místo (střelba 1+1) a 90 bodů! Teď ještě zrychlit spojení běhu a práce na střelnici...
Žákyně W13 - Výborná Lucka Janoušková a třetí místo! Výborná střelba 1+0 a 81 bodů.
Žáci M15 - naše nejobsazenější kategorie, kde klubový souboj pro sebe rozhodl Viktor Dolejš. Skončil čtvrtý, výborná střelba 1+0 a získal 82 bodů! Osmý byl Jáchym Strašlipka - nejlepší střelba v kategorii (za 0), ale slabší běh a celkově to dalo 70 bodů. O místo za ním skončil Radek Šťastný, ale 56 bodů ukazuje, že tentokrát to bylo s odstupem - střelba 3+1 a v lepším běhu Radkovi bránil zraněný kotník.
Žákyně W15 - suverénní vítězství Joly Závacké, která se pomalu připravuje na přechod mezi malorážkaře, ale ve vzduchovce ji čeká ještě celá zimní sezóna! Rychlá střelba 0+1 (rádi bychom viděli třeba o nějakou vteřinku pomalejší pobyt na střelnici, ale samé nuly...), ale vzhledem ke slabému obsazení kategorie jen 83 bodů.
A potom přišlo na řadu pár našich malorážkařů...
Dorostenky W16 - Bery Lajtkepová má letos výborná umístění. Vypadalo to na vítězství i v Liticích, ale bohužel dostala 2 trestné minuty za jedno neodběhnuté trestné kolo a tak místo zlata brala jen páté místo! Střílela za 4+3, tak by nebylo divu, že se jí nechce kroužit:) - ale i na předchozích závodech neměla dobrou střelbu a vynikajícím během vše dohonila. A dohonila by to i v Liticích, ale 2 trestné minuty navíc byly i na Bery moc... Přesto ještě získala 79 bodů. A perlička - naši závodníci viděli, že odběhla správný počet trestných koleček, dokonce na to měla důkaz v podobě sporttesteru s GPS, který byl přesvědčivý, přesto naše výprava s protestem neuspěla. Musíme v této souvislosti pochválit partu rozhodčích na našich závodech (rodinu Přibylů z Děčína), kde je kamera na trestném kolečku samozřejmostí a tohle by se stát nemohlo...
Dorostenky W17 - Verča Šípková střílela špatně leže (za 4!) a tak ani slušný stoják (za 2) nestačil na vítězství. Ale bylo z toho druhé místo a 76 bodů (vítězka střílela 2+0).
Ženy W41 - Jana Regnerová nestačila jen na neporazitelnou Elvy z Kapslovny a skončila druhá - střelba 1+3 a 76 bodů.
Muži W46 - tři naši závodníci se umístili těsně za sebou - čtvrtý Tomáš Regner (2+3 a 82 bodů), pátý Pavel Farský (3+2 a 81 bodů) a šestý Rosťa Závacký (3+3 a 79 bodů). Z bodových rozdílů je zřejmé, že mezi nimi velké odstupy v běhu nebyly!
Zmínit musíme také další vítězství - v dorostu Kuby Farského, kterého pořád bereme jako našeho, přestože už je členem Sportovního gymnázia v Jablonci (ale i s naším klubem trénuje a jezdí na závody) a naší nové členky "čekatelky" v kategorii juniorek - Sabiny Hruškové, která k nám přechází z Kornspitzu a byla s námi i na soustředění.
Je samozřejmé, že "jít" závody bezprostředně po náročném soustředění není to nejlepší, přesto pěkných umístění bylo dost a věřme, že se nám povede i na dalších závodech. A hlavně - že na nich už bude startovat větší počet našich závodníků!
V Liticích se odpoledne běžely i "sranda" štafety, do kterých byli závodníci ze všech klubů náhodně nalosováni. Zde jsme měli také první místa, ale brali jsme to hlavně jako dobrou zábavu...

Zpět na výpis