2. kolo Českého poháru žáků - Vrchlabí 21. = 22. srpna 2021

Úvod » Aktuality » 2. kolo Českého poháru žáků - Vrchlabí 21. = 22. srpna 2021

Ve dnech 21. a 22. 8. proběhl druhý závod Českého poháru žactva v letním biatlonu. Tak trochu pro nás v novém prostředí - ve Vrchlabí jsme v létě ještě neběželi... Na počty těch, kteří v našem klubu trénují, jsme měli velice malou účast. Mohly za ni hlavně dovolené rodin našich závodníků, což se dalo vzhledem k prázdninovému termínu trochu čekat. Ale někteří dokázali závodu něco obětovat - Viktor například jel na závody a hned po odběhu odjížděli s tátou do Rakouska. Doufejme jen, že jeho horší umístění nebylo způsobeno tím, že se šetřil na dovolenou :)
V sobotu startovalo jen 7 našich závodníků, v neděli jejich řady rozšířily Terka s Anetkou, které se vrátily z jazykového tábora. Trenéři konstatovali, že i když se nepodařilo získat medaile, většina se ve výkonech zlepšuje. Kája tentokrát vyzkoušela rychlejší střelbu - a zjistila to, co bylo jasné - nejdřív musí střílet rychle na tréninku a teprve potom to vyzkoušet i v závodě! A že Kája špatnou střelbu během nedožene víme. Viktor a Terka se zlepšili v běhu - ještě to sice nestačí na slušný výsledek, ale vypadá to slibně a rozhodně si zaslouží pochvalu. Kryštof Bliml na to, že je naprostý začátečník, tak předvádí na závodech parádní střelbu. Kryštof Caletka naopak hezky běhá, ale střelba byla tentokráte jeho achillovou patou - škoda, protože jeho už tak moc hezké výsledky mohly být s lepší střelbou přesunuty do kategorie parádních. Lucka s Anetkou zaběhly svůj standard a jejich výkony trenéři chválili. Jola se opravdu rvala, možná, že bude muset trochu zamakat na technice běhu. Co na to Maty, který má na trénincích na starosti techniku běhu? A když hodnotíme jednotlivé závodníky, nemůžeme vynechat Vaška. To bylo velké trápení na střelnici! Běhat umí, ale aby doběhl to, co promarní svým zmatkováním a špatnou střelbou, na to nemá a těžko by se hledal kdokoli jiný, kdo by takové ztráty dokázal dohonit. Ale až si srovná v hlavě střelbu, tak může všem ukazovat záda.

A teď k sobotním i nedělním výsledkům konkrétně (sobota - sprint, neděle - sprint se skupinovým startem):
W11 - Kája Regnerová v sobotu na 19. místě (střelba za 4!) a 67 bodů, v neděli čtrnáctá (střelba za 2) a 80 bodů. Potvrdila tak sice 2.VT, ale zároveň si ověřila, že rychlejší střelbu musí zkoušet nejdříve na tréninku a teprve potom v závodě. Řeší se také její zbraň, protože má stařičkou Zbrojovku, která střílí přesně jen s plochými diabolami Match, které asi nebudou nejvhodnější na nové závodní terče, kde "kalibry" moc nepadají. Trenéři si myslí, že špičaté diaboly Exact budou vhodnější, to ale Káju čeká změna vzduchovky...
M12 - Vašek Bělaška byl první den na 22. místě (střelba 4+3) a získal 68 bodů, druhý den opět 4+3 a 72 bodů a postup na MČR! Kryštof Bliml střílel první den lépe (1+2), druhý den 5+2 a bylo z toho 30. a 29. místo a první den slušných 56 bodů.
M13 - Kryštof Caletka oba dny špatně střílel druhou střelbu (2+5) a (0+4), přesto z toho bylo v sobotu 24. místo a 75 bodů a v neděli dokonce 13. místo a 84 bodů! Potvrdil tak již dříve získanou 2.VT a má v letošním roce zajištěný postup na všechny vrcholné závody.
W13 - Lucka Janoušková oba dny se slušnou střelbou (0+2 a 2+1), první den 34. místo a v neděli 37. místo. A první den jen necelý bod od postupu na MČR, to je smůla! Áňa Závacká startovala jen v neděli a bylo z toho pěkné 16. místo (2+1) a 80 bodů a 2.VT!.
W14 - Terka Farská startovala jen v neděli, střílela 1+2 a získala 69,85 bodů. Když si uvědomíme, že na postup na MČR bylo potřeba 70 bodů, přijde to líto...
M15 - Viktor Dolejš střílel první den 3+1, druhý den 2+1, oba dny z toho bylo 37. místo a druhý den slušných 65 bodů, které však na postup na MČR zatím nestačí.
W15 - to nejlepší nakonec. Jola Závacká střílela první den nejen rychle, ale i za 0, přesto to v obrovské konkurenci nestačilo na medaili. Bylo z toho 8. místo. Druhý den měla Jola střelbu 0+1 a skončila jedenáctá. Z našich tedy po oba dny nejlepší...

A závěr? Čeká nás ještě hodně práce na trénincích, kde by všichni už měli ladit jednotlivé činnosti při závodě. Nejen ty, kde mají rezervy, ale i ty, kde mají přednosti - jen jejich kombinací se mohou posunout k medailovým umístěním, které bychom rádi v našem klubu viděli i v této sezóně...
 

Zpět na výpis