2. kolo Českého poháru dorostu a dospělých - Jilemnice 11. - 12. září 2021

Úvod » Aktuality » 2. kolo Českého poháru dorostu a dospělých - Jilemnice 11. - 12. září 2021

Do Jilemnice odjelo na Český pohár 13 našich malorážkařů. V tom počítáme i ty, kteří za nás závodí a nejsou už našimi členy, ty, kteří za nás závodí i když už trénují jinde, ale stále jsou našimi členy, i ty, kteří za nás nezávodí, ale už u nás trénují a přestup bude realizován na konci sezóny.
Kromě naší tradičně silné kategorie žen W41 (zlato, dvě stříbra a bronz) se po dlouhé době opět ukázala i kategorie dorostu - Bery Lajtkepová získala bronz a druhý den dokonce zvítězila! Blahopřejeme! A na fotky se můžete podívat zde.

Sobota 11. 9. 2021 - Sprint se skupinovým startem
W16 - Bery Lajtkepová výborně zastřílela - překvapila trenéry (a asi i sebe) střelbou 2+1, přdala svůj letošní výborný běh a bylo z toho třetí místo a skvělých 96 bodů (a samozřejmě 1.VT). Agy Neckářová výborně střílela (1+1, ale o ní víme, že to dokáže) a dohromady s během jí to dalo na 16. místo a 79 bodů. Agy už patří na SG Jablonec, ale do konce sezóny závodí za nás.
M17 - Kuba Farský závodí za SG Jablonec, ale jako našeho odchovance ho pořád považujeme za "svého". V Jilemnici se mu první den dařilo - střílel 2+2, přidal svůj výborný běh a bylo z toho čtvrté místo a 94 bodů! Štěpán Kuřák střílel 2+4, dohromady 19. místo a 65 bodů. A Honza Bicek sice lépe než Štěpán střílel (1+4), ale hůř běžel a uzavíral výsledkovku na 22. místě (44 bodů).
W17 - Verča Šípková slušně střílela (1+3) i běžela, skončila čtrnáctá se ziskem pěkných 82 bodů!
Juniorky - Jíťa Gittlerová střílela trochu hůř (2+4), skončila na 13. místě a získala 68 bodů. Sabina Hrušková, která do konce sezóny ještě startuje za Kornspitz, byla bohužel diskvalifikována, když na střelnici běžela před stojany místo za stojany se zbraněmi...
W41 - v naší výstavní kategorii zvítězila Jana Farská (1+3) a získala 100 bodů, třetí byla Jana Regnerová (1+2) se ziskem 96 bodů. Co více dodat, naše ženy prostě umí!
M46 - Tomáš Regner skončil sedmý s dobrou střelbou (0+2) - 92 bodů. Rosťa Závacký, kterému skupinové starty svědčí, skončil na výborném 14. místě (střelba 2+2 a 86 bodů!). Méně se dařilo předsedovi klubu Pavlu Farskému - 24. místo s horší střelbou (4+3), přesto ještě získal 80 bodů. A když mluvíme o předsedovi, sluší se dodat, že i ostatní v této kategorii jsou funkcionáři klubu - Tomáš místopředseda, Rosťa hospodář. V této kategorii tedy startoval kompletní výbor našeho klubu...

Neděle 12. 9. 2021 - Sprint
W16 - Bery jako by chtěla dokázat, že včerejší výborná střelba nebyla náhodná. Nyní nastřílela ještě lépe (1+1) a bylo z toho vítězství a 100 bodů! Agy také střílela ještě lépe, než včera (0+1!), ale v posledním kole se projevily její problémy s kolenem a tak z toho bylo jen 22. místo, ale stále ještě slušných 77 bodů.
M17 - Také Kuba vylepšil své včerejší umístění - po střelbě 2+1 skončil jen o 2 vteřiny za vítězem a za druhé místo bral 99 bodů. Polepšil si i Štěpán (15. místo, střelba 1+2 a 80 bodů!!!) a Honza (21. místo, 2+3, 66 bodů).
W17 - Verča byla třináctá,s trochu horší střelbou (1+4) a získala 79 bodů.
Juniorky - Sabina odčinila sobotní diskvalifikaci - třetí místo se střelbou 1+1 a 93 bodů! Jíťa slušně střílela (2+2), skončila třináctá, škoda, že 3 bodíky chyběly do 2.VT - 76,92 bodů.
W41 - Tentokráte naše ženy nechaly vyhrát Simonu Elvy (včera ji Jana porazila!!!) a svoje pořadí si prohodily. Jana Regnerová skončila druhá (1+1 a 97 bodů) a Jana Farská třetí (2+2 a 97 bodů), když je dělily 4 vteřiny.
M46 - Tomáš osmý (2+3 a 90 bodů), Rosťa patnáctý (1+4 a 86 bodů) a Pavel na 21. místě (3+2 a 82 bodů) - opět slušný příděl bodů u všech našich startujících v této kategorii.

A závěr? Hodně úspěšný víkend pro naše závodníky, hodně bodů k postupu na MČR a někde bohužel pár bodíčků chybělo. V celkovém hodnocení klubů v ČR jsme zatím v dorostu na 12. místě a v dospělých na 9. místě! Jsme pochopitelně trochu biti na tom, že naše nejlepší dáváme do vrcholových klubů v Jablonci a body už nám nepřinášejí.
Už se můžeme těšit na vyvrcholení letní sezóny - na MČR! To nejdříve absolvují naši žáci (Bystřice pod Hostýnem) a další týden kategorie dorostu a dospělých. A nominovalo se hodně našich závodníků - 9 startujících z našeho klubu v žácích (Lucka je bohužel na antibiotikách a nemůže jet) a v malorážce po závodech v Jilemnici je to 11 našich členů. To vypadá velmi dobře. Že bychom navázali po MČR na hodnocení závodu v Jilemnici na webových stránkách svazu, kde je Liberec vyzvednutý, že patří mezi nejlepší? A není to žádné nadnesené hodnocení, umístili jsme se před takovými kluby jako jsou profíci z Letohradu nebo Jabloneckého Kornspitzu! Článek, kde je hodnocena i premiéra v podobě vítězství naší Bery Lajtkepové najdete zde.