MČR v letním biatlonu - žactvo - Bystřice pod Hostýnem 18. - 19. září 2021

Úvod » Aktuality » MČR v letním biatlonu - žactvo - Bystřice pod Hostýnem 18. - 19. září 2021

Trochu se zpožděním zveřejňujeme informace z posledních (a bohužel nejdůležitějších) závodů - správce webu dal přednost jachtě v Jaderském moři a tak příspěvky z MČR žactva i dospělých se na náš web dostávají se zpožděním. Ale slibujeme, že v dalším období se vracíme k naší obvyklé praxi - tedy zveřejnění výsledků ihned po závodech... Fotky najdete zde.
V Bystřici pod Hostýnem se ve dnech 18. - 19. září 2021 uskutečnilo Mistrovství ČR. Z našeho klubu se probojovalo dost závodníků, konkrétně  , ale medaile jsme tentokrát nechali soupeřům.
V sobotu byl na programu sprint.
W11 - nedařilo se Káje Regnerové, která se 3 minutami ze střelby skončila na 25. místě - ztráta na vítězku 1:20,4 a zisk 75 bodů.
M12 - Vašek Bělaška také nenastřílel dobře - 4+3, 20. místo, ztráta na vítěze 2:11,8. Ale 73 bodů je jedním z Vaškových lepších výsledků.
M13 - nejlepší umístění našich - Kryštof Caletka skončil šestý (střelba 2+1), ztráta 50,7 a pěkných 88 bodů.
W13 - Áňa Závacká střílela 2+2, bylo z toho 28. místo, ztráta na vítězku 1:52,9 a 75 bodů.
M14 - Dalibor Novotný měl trochu horší střelbu (3+2), skončil na 41. místě se ztrátou 2:37,9 a získal 72 bodů.
W14 - Terka Farská střílela 2+1, trochu horší běh a bylo z toho 36. místo, ztráta 3:14,8 a 65 bodů.
M15 - na 39. místě skončil Viktor Dolejš se střelbou 2+5!, ztrátu měl 4:40,6 a získal 42 bodů. Hned za ním byl Jáchym Strašlipka, který lépe střílel (0+3), ale dostal přirážku 1 minutu za neodběhnuté trestné kolo - ztráta 4:55,7 a 42 bodů.
W15 - Jola Závacká byla na 15. místě, střelba 0+2, ztráta 2:06,3 a 76 bodů.
V neděli se na závěr běžely štafety - z našich Kája Regnerová běžela za SKP Harrachov, ale střílela 1+3 a štafetě moc nepomohla - na svém úseku doběhla na 11. místě, celkově štafeta byla sedmá. Za Liberec běžel s našimi Bělaškou a Caletkou Ehrlich z Manušic - štafeta skončila na 14. místě, dostala 3 trestné minuty za neodstřílené rány Vaška (běžel štafetu poprvé...), ale za zaznamenání stojí výkon Kryštofa Caletky, který se střelbou 0+0 byl na svém úseku ze všech závodníků nejrychlejší! Dále běžela Áňa Závacká v družstvu Krušných Hor (které skončilo na 11. místě) a také ona zaběhla hodně dobře - střelba 0+1 a celkově na úseku třetí nejlepší! V kategorii M14 jsme postavili driužstvo jen z vlastních závodníků (Jáchym, Viktor a Dalibor), ale ti nedopadli nejlépe - uzavírali výsledkovku na 26. místě, když ani jeden z nich nedokázal štafetu vytáhnout k lepšímu umístění. Nakonec nejlépe dopadla naše štafeta v kategorii W14, kde Terka a Jola přibraly Terezu Šachovou z MaA Závěr?nušic a skončili na slušném 8. místě, když Jola na svém úseku měla čtvrtý nejlepší čas.
Hromadný závod jsme si nechali nakonec - byť se běžel už v neděli ráno. Měli jsme tu totiž nejlepší výsledky :)
W11 - tak právě tady jsme lepší výsledek nezaznamenali - Kája uzavírala výsledkovku po střelbě za 3! Ztrátu měla 2:41,7 a získala jen 65 bodů.
M12 - Vašek si také oproti sobotě nepolepšil - 24. místo se střelbou 4+5!, ztráta 3:03,9 a 70 bodů.
M13 - opět výborný výkon Kryštofa - umístěním si sice trochu pohoršil (9. místo), ale vynahradila to malá ztráta na vítěze (51,7), 91 bodů a tím vyběhnutá 1.VT!
W13 - Áňa po střelbě 1+1 získala slušné 17. místo, se ztrátou 1:40,8 a 83 body.
M14 - Dalibor střílel 3+2, skončil na 41. místě (střelba 3+2) se ztrátou 2:54,6 a získal 77 bodů.
W14 - Terka hezky střílela (0+1), skončila na 25. místě, ztráta 2:56 a 77 bodů.
M15 - kluci si trochu polepšili - Jáchym skončil na 31. místě (0+1, ztráta 3:52 a 67 bodů) a Viktor o místo za ním (1+2, ztráta 3:53,7 a také 67 bodů.
W15 - Jola opět střílela 0+2, byla na 18. místě se ztrátou 2:53,2 a získala 81 bodů.
A závěr? Až na pár výjimek s výsledky našich závodníků moc velká spokojenost nebyla. Ale na druhé straně musíme sportovně přiznat, že ani výsledky našich závodníků během letní sezóny na nějaká kladná překvapení na vrcholu sezóny nesignalizovaly...