2.ČP dorostu a dospělých - Jablonec n.N. 8. - 9. ledna 2022

Úvod » Aktuality » 2.ČP dorostu a dospělých - Jablonec n.N. 8. - 9. ledna 2022

Druhé kolo Českého poháru v biatlonu v Jablonci n. Nisou - tedy téměř doma. Zde najdete fotky z tohoto závodu.
Moc jsme se těšili, ale pořadatel nás o radost připravil. Tak jako v některých loňských závodech byly ze startovní listiny vyškrtnuti všichni závodníci veteránských kategorií!!! Že by se těch zhruba 40 závodníků z celé republiky nemohlo zúčastnit, protože sněhové podmínky nebyly nejpříznivější? Myslíme, že z nás nemluví jen to, že jsme klubem, který má veteránských závodníků poměrně dost a také úspěšných. Soutěž klubů biatlonu v ČR by asi měla mít nějaká jiná pravidla, když záleží na pořadateli, aby kategorie, které v klubu nemá, vyřadil -). Nehledě na to, že mezi veterány je většina těch, na kterých biatlon v ČR stojí - totiž trenérů, kteří vedou nové naděje českého biatlonu a dodávají je do center vrcholového sportu. U našich závodníků ve veteránských kategoriích je to 100% - všichni závodníci jsou zároveň trenéry závodníků v žákovských a dorosteneckých kategoriích. Výsledkem rozhodnutí pořadetů byl závod, ve kterém startovalo 5 mužů a 4 ženy! Opravdu zajímavé obsazení závodu Českého poháru -(.

Ale pojďme k závodu samotnému, kde startovalo téměř 200 závodníků (i proto si myslíme, že veteráni by trať podstatně nezatížili...). Z toho bylo několik našich odchovanců i členů klubu. Nemohli startovat Honza, který si nevybojoval účast na 1.ČP v Novém Městě a Jíťa, která v Novém Městě musela vzdát. Z těch, kteří jsou v přípravě, nestartoval Štěpán a za SGJ Agy (covid zaúřadoval). A jak jsme tedy dopadli v závodech, které se oba dny jely při teplotách těsně pod 0 stupňů a při zatažené obloze?

Sobota 8.1. 2022 - sprint
W16 - Bery Lajtkepová je vítězkou ČP v letním biatlonu, v zimě je zatím pomalejší - střelba 3+1, ztráta na vítězku 7:07,6, 23. místo, 68 bodů (škoda, že to nevyšlo na 70 bodů...)
M17 - Kuba Farský v barvách SGJ opět potvrdil, že se chce usadit ve špičce - 1+3, 2:59,0, 8. místo, 88 bodů.
W17 - Verča Šípková si v Novém Městě vybojovala postup do dalších závodů ČP, teď se jí tolik nedařilo - 2+3, 8:22,2, 21. místo, 63 bodů.
M19 - Ondrovi Jiránkovi v barvých Kornspitzu se na domácích závodech nezadařilo - 2+4, 3:42,3, 84 bodů.
W19 - pro Verču Pospíšilovou byl závod v Jablonci prvním závodem ČP v sezóně - střílela slušně hlavně ve stoje (3+1), běžecky to bylo horší a skončila na 31. místě v závěru kategorie se 46 body. Její výkon a čas byly poznamenány pádem v "Bócově" ďolíčku a totálním ucpáním miřidel, která jí potom pomáhali na střelnici čistit rozhodčí - prostě smůla...
Zítra nás čeká stíhací závod, pro některé z našich závodníků to bude obtížné - bude to skutečná stíhačka ze zadních pozic. Ale zkušenosti určitě k nezaplacení - zvlášť když připočteme obtížné tratě v Břízkách.

Neděle 9.1. 2022 - stíhací závod
W16 - Bery opět skončila na 23. místě - střelba 2+1+2+3, ztráta 9:28,7 a opět těsně pod 70 body - tentokrát 58. To je pech.
M17 - Kuba skončil na 11. místě (2+2+2+2), ztráta 5:51,6 a 89 bodů! Také on bodově zaostal těsně za 1.VT, naštěstí ji má vyběhnutou z prvního závodu..
W17 - Verča zazdila první střelbu leže - za 5! Další střelby už byly vpořádku (1+2+2), ale samozřejmě to v závodě nepotěší. Skončila na 20. místě a získala 65 bodů. Škoda první ležky...
M19 - Také Ondra se neukázal v tom nejlepším světle - rádi bychom ho viděli na lepším, než 18. místě (a on sebe určitě také). (2+1+1+2, ztáta 4:47,5, 91 bodů).
W19 - Ani Verča nás (a hlavně sebe!) nepotěšila - další pád a bolesti v kotníku zlomeném na podzim - ve výsledkovce poznámka DNF říká vše...

A závěr - není třeba plakat nad rozlitým mlékem, ale poctivě makat v tréninku a věřit, že to bude znát i na závodech. Uvidíme, co předvedou naši žáci v Letohradu již o tomto víkendu!

Zpět na výpis