1. ČP žactva - Letohrad 15. - 16. ledna 2022

Úvod » Aktuality » 1. ČP žactva - Letohrad 15. - 16. ledna 2022

Do Letohradu na první závod Českého poháru žactva odjeli jen 4 naši závodníci. Čekaly je dva závody (v sobotu klasický sprint a v neděli sprint se skupinovým startem) - oba bohužel klasickou technikou, která nám příliš nevoní. I proto startovalo málo našich, na další kolo poháru do Nového Města by nás na bruslení mělo jet dvakrát tolik.. Jako trenér jel jen Rosťa Závacký, pro mázu jsme byli dohodnuti na pomoci manušických, ale jak už jsme zmínili, klasika nám moc nevoní a většina našich závodníků jezdí i závody na skinech :(. Fotky najdete zde. A jaké byly výsledky?

15. 1. 2022 - Sprint (zataženo, 2°C)
Kategorie M13 - na 14. místě skončil Kryštof Caletka - vkládali jsme do něj větší naděje, ale se střelbou 2+4 se na lepší výsledek pomýšlet nemohlo. Ztráta na vítěze 3:30,0 a naštěstí to vyšlo na rovných 70 bodů! Ke střelbě jen tolik, že pro Kryštofa je to první zimní sezóna a protože jsme v našem areálu ještě letos sníh neměli, střelbu na lyžích jsme vpodstatě netrénovali...
W13 - Aneta Závacká skončila třináctá se střelbou za 0! Na lyžařky z míst, kde se v areálech běžně trénuje, zatímco my za sněhem dojíždíme, zatím běžecky nestačí (ztráta na vítězku 1:57,6) - ale slušné umístění Aneta navíc doprovodila výbornými 85 body! V této kategorii startovala i Lucka Janoušková - skončila na 45. místě - pěkná střelba 1+2, ztráta 6:27,8, 52 bodů.
W15 - Jola Závacká doběhla osmnáctá, střelba stejně výborná jako u Anety, tedy za 0, ztráta 3:04,2 a hlavně slušných 79 bodů.
Další den nás čekal opět sprint, ale tentokrát s náročnějším skupinovým startem - a pod tlakem už naše dívky tak dobře nestřílely, naopak Kryštof se polepšil (včera vlastně potrénoval...). A jaké tedy byly výsledky v neděli, kdy nám opět šlo hlavně o body (a tedy ztrátu na vítěze), abychom si vybojovali účast i na dalších pohárových závodech?

16. 1. 2022 - Sprint se skupinovým startem (polojasno, 1°C)
M13 - Kryštof si oproti včerejšku hodně polepšil a skončil na výborném 6. místě - střelba 1+1, ztráta 1:18,7 a hodně dobrých 88 bodů!
W13 - Aneta si trochu pohoršila - 18. místo se střelbou 2+1, ztráta 2:42,5 a stále slušných 77 bodů. Lucka opět na 45. místě - střelba 5!+2 (ta první střelba za 5 zamrzí, jinak na tom mohla být podstatně lépe), ztráta 7:14,4 a jen 38 bodů..
W15 - Jola si přes horší střelbu (1+1) polepšila na 15. místo, ztráta 2:32,3 a zlepšení v bodech - 82 bodů (2.VT).
Škoda, že Kryštofovi scházely pouze necelé 2 bodíky do 1.VT - to by byl ohromný úspěch, ale celkem můžeme být s představením našich závodníků v nepříliš oblíbené klasice spokojeni. Uvidíme, jak se předvedeme za týden v Novém městě, kde už si vyzkoušíme skate. Ale upřímně - hlavními našimi želízky v ohni budou opět ti, kteří byli v Letohradu na klasice - ale rádi se necháme překvapit...