IBU CER Cup a SCM Open - Nové Město n.M. 18. - 20. února 2022

Úvod » Aktuality » IBU CER Cup a SCM Open - Nové Město n.M. 18. - 20. února 2022

Na tomto závodě nadějí startovali dva naši odchovanci - první mezinárodní závod pro ně znamenal hodně a nervozita byla určitě znát. Jak dopadli naši odchovanci v barvách SG Jablonec n.N.?
Agy Neckářová v pátek ve sprintu v kategorii W16 výborně střílela - byla jednou ze dvou "nulových" střelkyň v kategorii. Ale slabší běh ji zařadil na 19. místo se ztrátou 5:32,4 na vítězku - získala 74 bodů. V sobotu ve štafetě SG I běžela na prvním úseku a po střelbě 2+2 (se šesti dobíjeními) přivedla štafetu na 20. místo, její kolegyně sestry Kreuzovy potom vylepšily na 19. a konečné 17. místo. V nedělním závodu s hromadným startem skončila Agy na 22. místě po střelbě 3+1+2+4 (skoda, že se nepovedlo opakovat střelbu z pátečního sprintu), se ztrátou 6:51,9 - získala 72 bodů.
Kuba Farský v kategorii M17 (také v barvách SG Jablonec) byl skončil ve sprintu na 18. místě (střelba 3+3, ztráta 5:05.5, 75 bodů). Ve štafetě byl na místě finišmana (běžel také za SG I) a štafetu ze 16. místa posunul na konečné 14. místo (střelba 1+3 se šesti dobíjeními). Musíme ale podotknout, že štafety v dívkách i chlapcích se běžely jen v jedné kategorii, takže naši závodníci to neměli snadné - junioři jsou do 19 let a našim zástupcům bylo 16, resp. 17 let! V neděli ve vtrvalostním závodě Kuba v kategorii M17 skončil na 17. místě (střelba 2+3+3+1, ztráta 5:16,8 a 84 bodů.
První mezinárodní závody mají naši odchovanci za sebou, věříme, že příště už to může být jen lepší!