Mistrovství světa dorostu a juniorů v Utahu - od 20. února do 2. března 2022

Úvod » Aktuality » Mistrovství světa dorostu a juniorů v Utahu - od 20. února do 2. března 2022

Do USA odcestoval s naší reprezentační výpravou nejmladších biatlonistů (mezi kterými je i olympionička Tereza Voborníková) náš odchovanec Ondra Jiránek.
Ve svém prvním startu na MS dorostu - vytrvalostním závodu - Ondřej Jiránek potěšil reprezentační trenéry 16. běžeckým časem, ovšem ztratil na střelnici (byl z celého startovního pole ve střelbě nejpomalejší - čtyři položky odstřílel za 3:26) a navíc pětkrát chyboval. Nakonec z toho bylo 36. místo (z našich čtyřech reprezentantů byl druhý nejlepší). Uvidíme, jak se mu bude dařit v dalších disciplínách - zatím na šampionátu jednoznačně dominují seveřané a Němci, ale překvapivě se mezi nejlepšími objevují i Slováci... Pokud chcete sledovat na internetu přímé přenosy ze všech soutěží, najdete je zde. Některé přenosy budou i na ČT Sport.
Další závody dorostu pokračovaly 25.2. ve večerních hodinách sprintem. Z našich byl opět nejlepší Petr Hák -  měl druhý běžecký čas, ale ta střelba! Pomalá a 3 chyby - 16. místo. Ondra Jiránek se střelbou 2+1 obsadil 36. místo (třetí z našich).
Další závod Ondru čekal 27.2. - stíhací závod! V tom se mu však nedařilo -  ve střelbě špatně začal 3+1+1+1 a nakonec si pohoršil o 5 míst - skončil na 41. místě (tentokrát byl z našich nejhorší...).
1.3. končí MS štafetami (v 19 hodin dorostenci).
Lépe než kategorie dorostu si zatím vedli na MS naši junioři a juniorky. Mareček se stal vítězem v individuálním závodě a Voborníková ve stejném závodě skončila s bronzem, ve sprintu byla potom Voborníková zlatá! A zlato Tereza zopakovala i v nesmírně vyrovnaném a napínavém stíhacím závodu! Škoda, že jí pořadatelé zážitek z vyhlášení stíhačky zkazili zahráním jiné hymny :( a odmítnutím její fotografie se zlatou medailí a nápisem Modlitba za Ukrajinu.
Štafety vešly ve známost hlavně kolapsem druhé členky juniorské štafety Terky Jandové a slušně vypadajícím začátkem štafety juniorů. O dorosteneckých štafetách se nikde moc nemluvilo. Přitom dorostenky obsadily slušné páté místo (ve složení Kateřina Pavlů, Svatava Mikysková a Kateřina Gotvaldová). Ondra Jiránek se do tříčlenné české štafety dostal spolu s Janem Gregorem a Petrem Hákem. Ondra startoval na prvním úseku a neobhájil pověst dobrého střelce. Vleže dvakrát dobíjel, ale vstoje musel dokonce na dvě trestná kola. A přestože v běhu byl na svém úseku nejrychlejší, přijel na předávku devátý se ztrátou 1:28,1 minuty. Dalším členům naší štafety se podařilo jen zlepšit umístění o jeden stupínek a dojeli tak na osmém místě.
Nejúspěšnější MS v naší historii - a na stejném místě se může konat za pár let zimní olympiáda... Salt Lake City bude kandidovat a že by se sem někteří z účastníků tohoto MS dorostu a juniorů znovu podívali? Třeba Ondra :)?