MČR v biatlonu žactva - Vrchlabí - Mísečky 4. - 6. března 2022

Úvod » Aktuality » MČR v biatlonu žactva - Vrchlabí - Mísečky 4. - 6. března 2022

Vrchol žákovské sezóny je tu! Na Mísečkách se v prvním březnovém víkendu konalo MČR! Zde se můžete podívat na fotky.
Odstartovalo v pátek štafetami trojic a z našich závodníků se do pátečního závodu zapojili tři naši závodníci. Neměli jsme tolik postupujících, abychom mohli v některé kategorii vytvořit vlastní štafetu a tak jsme museli "prodávat".
Páteční štafety se běžely ve dvou věkových kategoriích - do 13 a do 15 let, startovalo celkem 79 štafet!.
Kryštof Caletka našel místo už jen ve starší kategorii, což pro něj pochopitelně bylo těřké. Rozbíhal štafetu BK Ostrov 2 a doběhl na prvním úseku na 20. místě, štafetu se potom podařilo jeho kolegům posunout na 17. místo. Kryštofovi se nepodařila střelba - "za 2". Mezi svými kolegy ve štafetě byl druhý nejlepší.
Jola Závacká startovala v kategorii dívek do 15 let za Kornspitz, kde už trénuje. V této nejobsazenější kategorii rozběhla štafetu na 11. místo, střílela za 1 a ze členek štafety byla nejrychlejší. Nakonec štafeta skončila na pěkném 7. místě.
Aneta Závacká startovala v kategorii W13 za štafetu Harrachova, která brala stříbro! Aneta byla ze členek štafety druhá nejlepší, střílela za 0 (ségra, styď se :)) a posunula štafetu z šestého místa na druhé, které potom její další kolegyně ve štafetě udržela!
Zítra mistrovství pokračuje hromadným závodem.
Sobotní hromadný závod - nominaci si vybojovalo 269 mladých biatlonistů.
M13 - Kryštof Caletka skončil na 15. místě - bylo to vinou špatné střelby (4+4!). Škoda, slibovali jsme si od Kryštofa více... Skončil se ztrátou 3:56,0 a získal 69 bodů.
W13 - Aneta Závacká skončila na pěkném 11. místě (střelba 1+0, ztráta 1:17,7) a vyběhla si pěkných 91 bodů (další I.VT). Lucce Janouškové se nedařilo - výsledkovku uzavírala na 41. místě (střelba 4+3, ztráta 9:36,3 a 35 bodů).
W14 - Terka Farská doběhla na 32. místě (střelba 1+0+1, ztráta 2:50,2 a slušných 84 bodů!).
W15 - Jola Závacká napodobila mladší ségru a získala také 11. místo a s 90 body i I.VT (střelba 0+0+0, ztráta 1:38,9).
Díky rodině Závackých bychom se sobotními výsledky mohli být spokojeni...
Nedělní sprint - startovalo 267 závodníků.
M13 - Kryštof bohužel i ve sprintu špatně střílel (4+2) a doběhl na 20. místě (ztráta 3:08,9 a 67 bodů). Získal 67 bodů.
W13 - Anetě se povedl výborný závod a skončila čtvrtá - jen 3 vteřiny od bronzu!!! Střílela 0+0, ztráta od vítězky 50,2 a získala 92 bodů!. Lucka opět skončila na 41. místě (střelba 2+1, ale horší běh, ztráta 4:28,8 a 58 boidů).
W14 - Terka si o něco proti sobotě pohoršila pořadím - skončila na 37. místě. Ale za výkon ji musíme pochválit - střelba 1+0, ztráta 2:50,9 a zisk slušných 79 bodů!.
W15 - Jola se střelbou 0+1 a slušným během obsadila pěkné 9. místo (ztráta 1:39,6 a 87 bodů), když od 5. místa ji dělilo jen necelých 14 vteřin!
Neděle se tak stala naším nejůspěšnějším dnem na MČR a Aneta s Jolou by se mohly stát příkladem pro ostatní naše závodníky, že to jde dostat se na pěkná umístění i v zimě.

Příští týden se koná poslední závod zimní sezóny - věříme, že senioři si na svém MČR vezmou příklad z nejlepších výsledků žáků a možná je i překonají. Jsme na závody v Novém Městě moc zvědaví (navíc se zde jede 5. závod ČP dorostu a dospělých).