MČR dospělých a 5. ČP ostatních kategorií

Úvod » Aktuality » MČR dospělých a 5. ČP ostatních kategorií

Trochu nešťastné mistrovství - některé kategorie pohár, jiné mistrovství, v některých disciplínách spojené kategorie od 17 let po juniory (a dokonce supersprint od 16 po juniory), někdy obrovské časové odstupy mezi nástřelem a závodem (do toho ostré slunce a vítr). Navíc nejmladší kategorie některé závody běžely se zbraní a při jiných zůstávala zbraň na střelnici. Nebylo to vůbec jednoduché! A pro nás už vůbec ne - téměř všichni, kteří si vybojovali postup, nakonec nejeli!!! Někteří pro nemoc, jiní kvůli péči o nemocné členy rodiny a jiní z pracovních důvodů. A tak nakonec sešlo i z očekávaných medailí. Zbyla jen jediná naděje - že se to povede Tomáši Regnerovi v M46. Ale i on odjížděl po zdravotních problémech (dýchací a střevní potíže), které se mu v Novém Městě vrátily - a tak naše jediná medaile byla Tomášova bramborová z nedělního hromadného závodu. Ale pojďme k hodnocení postupně dle průběhu mistrovství. Těšili jsme se i na účast našeho odchovance Ondry Jiránka, který se vrátil z MS v USA a byl přihlášen, ale nakonec ani on nedorazil. Z našich odchovanců tak startovali jen Agy Neckářová a Kuba Farský a z našich členů Verča Šípková a Tomáš Regner...

Páteční singl mixy byly pro čtyři resp. osm kategorií M/W 16, M/W 17-19, JM/JW a M/W (společná kategorie pro seniory). Sobotní supersprinty se běhaly pouze ve dvou kategoriích M16 – JM a W16 – JW. Nejprve kvalifikace na 3x 1 km (střelba LS) a potom finále na 5x 1 km (LLSS) s hromadným startem 30 závodníků v každé kategorii. Sobotní sprinty byly určené jen kategoriím dospělých – M, M36, M46, W, W31, W41. Nedělní hromadné závody byly hodnocené ve standardních kategoriích, i když se startovalo pohromadě ve vlnách.

V pátek se jely štafety smíšených dvojic - startovali jen naši odchovanci - Agy Neckářová se svým kolegou Macounem ve ětafetě SG Jbc 1 výsledkovku kategorie MW16 na 12. místě uzavírali a Kuba Farský s Klárou Kreuzovou skončili v kategorii MW17-19 na 30. místě (v této nesmyslné kategorii startovalo 52 štafet). Agy střílela 2+2 a na svém prvním úseku byla devátá, na druhém dokonce sedmá. Kuba střílel 4+2, na svém prvním úseku byl na 41. místě a na druhém na 37. místě.
V sobotu se dopoledne jel supersprint v ještě nesmyslnější jedné kategorii od 16 let až po juniory a juniorky. V kvalifikaci W16-JW byla Agy na 65. místě (střelba 1+4) a hned za ní skončila naše jediná reprezentantka v barvách klubu Verča Šípková (střelba 1+2). Startovalo 90 závodnic. Mezi kluky byl Kuba Farský na výborném 27. místě (střelba 1+2). Probojoval se tak do finále, kde skončil na 25. místě (střelba 3+2+2+4).
Odpoledne jeli dospělí sprint - z našeho klubu startoval jen Tomáš Regner a po špatné střelbě (4+3) skončil na 12. místě.
V neděli všichni běželi hromadný závod - tentokráte už v normálních kategoriích. Agy ve W16 skončila na pěkném 11. místě - střelba 3+0+3+1 a 85 bodů. Verča ve W17 doběhla na 18. místě (ěpatná střelba 3+3+4+4) a získala 63 bodů. Kuba v M17 bral pěkné 10. místo (střelba 2+2+3+2) a získal 84 bodů. A Tomáš, jehož zdravotní problémy se trochu zlepšily, vybojoval v M46 slušné čtvrté místo (střelba 4+1+4+3 - stěžoval si, že nástřel proběhl několik hodin před závodem a v závodě byly na střelnici úplně jiné podmínky) a získal 94 boidů.
A závěr? Je škoda, že se sešlo tolik problémů u tolika našich závodníků a že jsme přišli o možnost získat více bodů do soutěže klubů...