Sezóna letního biatlonu začíná - Beroun 14. května 2022

Úvod » Aktuality » Sezóna letního biatlonu začíná - Beroun 14. května 2022

Do Berouna odjelo 25 závodníků, polovina žáků ve vzduchovce (13 startujících), druhou polovinu tvořili naši malorážkaři. Pro některé to byly první závody v sezóně, pro jiné první závody v biatlonu v životě. Chyběl sice trenér vzduchovkářů Rosťa Závacký, ale ostatní trenéři to zvládli, byť ještě sami navíc závodili... Mezi dvěma stovkami startujících jsme se neztratili ani ve vzduchovce ani v malorážce. Na fotky ze závodu se můžete podívat zde.
M11 - Vavro Kubišta střílel za 3, což byl takový průměr v kategorii. Vůbec - i ve srovnání s ostatními kategoriemi jsme konstatovali, že výborných střeleb bylo v celém závodním poli minimum! Vavro přidal i průměrný běh a nakonec z toho bylo hodně pěkné páté místo, se ztrátou 2:28,3 na vítěze a ziskem 53 bodů. Franta Morava střílel hůř (za 5) a tak přestože běh měl rychlejší než Vavro, skončil na 10. místě - ztráta 3:01,7 a 48 bodů.
W12 - Kája Regnerová střílela 2+2 (nic moc, ale v kategorii to byla jedna ze dvou nejlepších střeleb) a nakonec brala bronz - ztráta na vítězku 2:21,9 a zisk 72 bodů.
W13 - Ája Lehmannová sice první střelbu zvládla za 2, ale druhou měla za 4 a to v součtu znamenalo nejhorší střelbu v kategorii. Se ztrátou 5:17,1 z toho byl zisk 39 bodů...
M13 - Kryštof Bliml měl na sebe spíše horší střelbu (3+3) a tak to na lepší než 9. místo nedalo. Ztráta 4:59,8, zisk 40 bodů.
W14 - naše nejúspěšnější kategorie díky Áňe Závacké. K horší střelbě (2+3!) přidala dobrý běh a zvítězila! Získala 87 bodů!
M14 - Vojta Doubrava absolvoval svůj první závod. Střílel 4+3, což byla nejhorší střelba v kategorii, přidal pátý nejrychlejší běh a výsledkem bylo 11. místo se ztrátou 3:54,7 a získ 62 bodů.
W15 - kategorie nejstarších žákyň se stává naší nejobsazenější kategorií. Kromě zkušené Terky Farské další dvě závodnice absolvovaly svůj první biatlon. A nebylo to vůbec špatné! Nejlépe z našich skončila Anička Mládková - střelba 3+2, osmý běh a konečné 8. místo se ziskem pěkných 76 bodů! Že se jedná o velmi vyrovnanou kategorii ukázalo i to, že i další naše závodnice se dostaly přes 70 bodů - Terka skončila jedenáctá (střelba 1+2) se 75 body (5 vteřin za Aničkou) a Norika Nebusová na svém prvním závodě také dosáhla n VT - 71 bodů, když střílela 4+1 (škoda té premiérové první střelby...) a měla o 5 vteřin horší běžecký čas než Terka. Obsadila 15. místo. Věříme, že až Anička a Norika získají trochu zkušeností, zlepší své běžecké časy tím, že optimalizují pohyb na střelnici a bude to ještě lepší.
M15 - také v nejstarší kategorii chlapců jsme měli 3 zástupce. Nejlépe při své premiéře dopadl Dan Týfa, který skončil osmý a získal pěkných 75 bodů! Střílel 3+1, ztráta na nejlepšího byla 2:18,2. Na 10. místě skončil Šimon Drahoňovský (určitě umí střílet lépe, než 4+3), který měl jeden z nejrychlejších běžeckých časů. Nakonec ztráta 2:28,9 a pěkných 73 bodů. A také Dalibor Novotný (škoda první střelby za 5! - ta druhá byla výborná za 1) bral na 12. místě body na VT (70 bodů).
A potom už přišla na řadu malorážka, která pro naše nejmladší (W a M16) znamenala malorážkovou premiéru.
M16 -  Nejlépe z našich dopadl Jáchym Strašlipka s nejlepší střelbou v kategorii (2+2+2+4) - bylo z toho 5. místo a hlavně 2.VT - 84 bodů! Jen o místo za ním skončil Radek Šťastný (střelba 2+3+3+4) a také dosáhla na 2.VT - 81 bodů! Viktor Dolejš si vyběhl 3.VT - osmé místo, střelba 4+3+2+4 a 73 bodů.
W17 - Bery Lajtkepová, která vloni vyhrála český žebříček ve W16 pokračuje v dobrých výkonech i letos ve W17. První místo, 91 bodů, střelba 1+2+3+3 a suverénně nejlepší běh! Blahopřejeme.
W19 - Verča Šípková skončila bronzová - střelba 4+3+2+5 a získala 70 bodů. Verča Pospíšilová byla pátá se střelbou 3+5+4+4 a získala 66 bodů.
M19 - vyhrál náš odchovanec v barvách SGJ Kuba Farský (slušná střelba 2+2+1+2 a nejrychlejší běh). Honza Bicek skončil šestý se střelbou 3+4+4+2, získal 56 bodů.
W41 - tato kategorie zůstává nadále naší výstavní záležitostí - zvítězila Jana Farská (0+3+1+4) a stříbro brala Jana Regnerová (2+0+2+2). Další závodnice skončily za naším duem s velkým odstupem...
M46 - Tomáš Regner skončil sedmý (3+0+3+3) a získal 83 bodů, Pavel Farský jedenáctý (3+4+1+4) a získal 77 bodů.

Takže závěrem můžeme konstatovat, že jsme sezónu nezahájili nejhůř a těšíme se už na další závody!