Druhý závod sezóny - Kapslovna 15. května 2022

Úvod » Aktuality » Druhý závod sezóny - Kapslovna 15. května 2022

Po sobotním závodě v Berouně se v neděli tradičních závodů v Praze Kapslovně účastnil podstatně menší počet našich závodníků. Celkem to bylo 10 závodníků, z nich 8 vzduchovkářů a 2 malorážkaři. Bylo to náročné jako vždy - malý prostor a hodně závodníků - to je Kapslovna. Na rozdíl od sobotního závodu v Berouně, kde se běžel vytrvalostní závod, v Kapslovně jsme si vyzkoušeli sprint! To bylo dobré pro ty, kteří začínají - poznali dvě základní disciplíny letního biatlonu. Fotky najdete zde.
Vzduchovka
M11 - Vavro Kubišta
absolvoval výborný závod - skvěle nastřílel (za 1!) a skončil na 4. místě!!! Franta Morava byl desátý - střelba za 3.
M13 - Venca Vokurka v sobotu nestartoval, takže pro něj to byl první závod - skončil jedenáctý se střelbou 4+4 a ztrátou 5:52,5 na vítěze, získal 26 bodů.
M14 - Vojta Doubrava si svůj druhý závod "vychutnal" až do konce. Trestná kolečka navíc, zabloudění na trati, snad se brzy vzpamatuje a závodu na Kapslovně se zasměje. Nic jiného mu ani nezbývá - závěr výsledkovky (17. místo), střelba 3+3 a běh nejpomalejší (protože nejdelší), zisk 48 bodů.
M15 - Dan Týfa hezky nastřílel (1+2), ztráta na vítěze jen 1:21,6 a 79 bodů! Škoda, že to nebylo 80 bodů a tím pádem 2.VT...
W15 - nejlepší z našich byla opět sedmá Anička Mládková (střelba 3+1, ztráta na vítězku 1:16,2 a 80 bodů! Takže těsně, ale přece 2.VT! Druhá z našich a devátá celkově opět skončila Terka Farská (0+1), ztráta 1:51,6 a 75 bodů. Norika Nebusová skončila hned za Terkou na 10. místě (2+1) a také se ziskem 75 bodů! Tato kategorie se nejeví špatně a až nové závodnice zvládnou všechny činnosti na střelnici, určitě je šance na bednu....
V malorážce startovali jen Pavel Farský a Rosťa Závacký v kategorii M46. Pavel skončil osmý (3+1) a získal 80 bodů, Rosťa hned za ním devátý (3+3), zisk 77 bodů.

A závěr - pochvala pro ty, kteří o víkendu absolvovali oba závody. Ukazuje to, kdo to myslí s biatlonem vážně a uvidíme, jak vezmou naši závodníci za svou účast na dalších závodech!