Třetí závod sezóny - Kosmonosy 21. května 2022

Úvod » Aktuality » Třetí závod sezóny - Kosmonosy 21. května 2022

12 vzduchovkářů a 10 malorážkařů (s našimi odchovanci Kubou a Agy 12 malorážkařů) odjelo na tradiční závod v Mladé Boleslavi - Kosmonosích. A opět jsme slavili zlata - ve vzduchovkce díky Áně Závacké a v malorážce dokonce dvě - v dorostenkách díky Bery Lajtkepové a v ženách Janě Farské! Fotky najdete zde,
M11 - Vavro Kubišta špatně nastřílel (za 5! - ale zdaleka nebyl v kategorii se špatnou střelbou sám), ale naštěstí ho to nezlomilo a díky slušnému běhu získal 7. místo (ztráta 2:55,0 a 33 bodů).
M13 - Vašek Bělaška všechny (a možná i sám sebe :)) překvapil a vybojoval i se špatnou střelbou (2+5) skvělé druhé místo (1,7 vteřiny za prvním!) a získal 90 bodů! A aby toho nebylo málo, Kryštof Bliml skončil na výborném čtvrtém místě! Se stejnou střelbou (3+4) jako Vašek hůř běžel, ale skončil se ztrátou jen 39.3 a vyběhl si 85 bodů! Pro nás to vlastně byla nejúspěšnější vzduchovkářská kategorie...
M14 - Vojta Doubrava tentokrát nezabloudil a skončil na 12 místě. Střílel sice slušně (2+3), ale v této kategorii se opravdu dobře střílelo, a tak to se ztrátou 2:17,2 stačilo jen na 68 bodů. Rozestupy v této kategorii jsou hodně těsné a myslíme si, že Vojta ještě k lepším výsledkům přijde.
W14 - Aňa Závacká běžela letos druhý závod a získala druhé vítězství! A to má ještě rezervičku ve střelbě (0+2). Dalších 91 bodů je doma, Áňa má šanci na pěkné umístění v republikovém žebříčku. Nedařilo se naší další reprezentantce Lůce Janouškové - střelba tak špatná nebyla (2+1), ale běžecky nestačila - 10. místo a 63 bodů.
M15 - v této kategorii jsme měli 3 zástupce, nejlépe z nich skončil ten, který dělá biatlon nejkratší dobu. Dan Týfa hezky nastřílel (0+2) a se ztrátou 26,3 na vítěze skončil na hezkém 5. místě a získal výborných 86 bodů. Dalším z našich byl Dalibor Novotný, který střílel 3+1 a skončil čtrnáctý (ztráta 1:21,68 a slušných 78 bodů). Hned za ním skončil Šimon Drahoňovský, který hůře střílel - 4+3. Ale běžecky na tom určitě nebyl špatně, bylo z toho ještě 75 bodů.
W15 - opět tři naše závodnice a stejně tak jako na předešlých závodech byla nejlepší Anička Mládková (10. místo, střelba 2+2, ztráta 1:19,6 a 78 bodů) před Terkou Farskou (12. místo, 1+0, 1:34,3 a 76 bodů) a Norikou Nebusovou (13. místo, 1+4, 1:45,9 a 74 bodů). V této kategorii je také velká konkurence a soupeřky zatím lépe střílejí, než Anička s Norikou - ale odstupy nejsou velké a i zde věříme, že se to jednou povede!

V malorážce bylo v Kosmonosích slabší obsazení, ale to se netýkalo kategorií, kde startovali naši závodníci.
M16 - z našich byl tentokrát nejlepší Radek Šťastný, který sice střílel trochu hůře, než Jáchym Strašlipka, ale lépe běžel. Bylo z toho pěkné 5. místo a hlavně důležitých 81 bodů (2.VT). Střílel 3+3, ztrátu na vítěze měl 1:24,7. Jáchym střílel 2+3, skončil hned za Radkem na 6. místě s minimálním odstupem (6 vteřin) a také on získal 81 bodů! Závod se nepovedl Viktoru Dolejšovi - střelba 4+5 a 11. místo a 58 bodů.
W17 - Bery Lajtkepová střílela 2+4, ale běžecky na ni soupeřky nestačily! Zvítězila s náskokem 40 vteřin a 91 bodů se také počítá! Vloni nejlepší v ČR v mladší kategorii, letos by to mohlo vyjít ve starší kategorii? Osmá skončila Agy Neckářová v barvách SGJ - 2+4, 69 bodů. Hned za ní skončila Verča Stránská s výbornou střelbou 1+2, získala 59 bodů.
M19 - zvítězil Jakub Farský v barvách SGJ (střelba 0+3, náskok na druhého 2:32,5! Honza Bicek skončil na 4. místě - také on slušně střílel (1+3), získal 65 bodů.
W19 - hezký výsledek se podařil Verče Pospíšilové, která skončila na 4. místě. Střílela 4+2, ztráta 2:41,6 a 73 bodů!
Juniorky - Sabča Hrušková skončila čtvrtá - střelba 0+4, ztráta 2:23,7 a 73 bodů.
W41 - Jana Farská opět zazářila! Získala nejen zlato, ale i cenný skalp Simony Elvy z Kapslovny. Fantastická střelba (1+1) a vítězství o 55 vteřin! Škoda, že Jana Regnerová s Tomášem dali přednost Vltava Runu, byla šance na další medaile. Ale na druhé straně, v Kosmonosích by se asi tolik netrápili, jako při běhu od pramenů matičky našich řek...
M46 - Rosťa Závacký bral bronz - střelba 3+4, ztráta na vítěze 2:09,8 a 79,97 bodů (jak málo chybělo do 2.VT!).

Musíme konstatovat, že to byly opět pro náš klub úspěšné závody a připomínáme, že příští týden nás čekají naše domácí závody, kde kromě výkonů se také budeme muset snažit, aby dobře dopadla celá organizace závodu!