Biatlon U Kapličky 2022

Úvod » Aktuality » Biatlon U Kapličky 2022

Osmý ročník našeho závodu a dodržení tradičního termínu - poslední květnové neděle. Tento termín nám stále přeje - ještě nikdy nás netrápil větší déšť a bylo to tak i tentokrát. V sobotu sice trochu pršelo, když jsme začínali velkou předzávodní brigádu, ale nakonec to nebylo nejhorší a dokonce jsme v klidu mohli odpoledne posedět u ohýnku. Škoda, že na brigádu nás přišlo hodně a udělalo se spousta práce, ale na posezení už nás bylo podstatně méně... Fotky z přípravy závodu najdete zde. Fotky ze závodu ve vzduchovce jsou tady. A o něco později jsme přidali fotky z malorážky.
A věřte, že vybrat fotky ze závodu, to byla fuška, protože vybrat z tisíce (přesněji z 2000) pěkných fotek Jirky Janouška ty nejhezčí, dá práci! Proto byly na našem Rajčeti až druhý den...
V neděli už bylo krásně (i když zima trochu byla :)) - docela ideální počasí na závod. A průběh závodu byl bez komplikací. Sice trochu vázly průběžné výsledky (naštěstí funguje online.biatlon.cz), ale ve vzduchovce to nevadilo - před vyhlášením výsledků byl ještě supernapínavý střelecký souboj šestnácti družstev (kdy se podaří trenérům si ještě zastřílet), který vyhrála Trefa A před Berounem A a Mikulášovicemi.
Trochu jsme měli obavu z krátkého nástřelu pro malorážku - při tvorbě propozic jsme nečekali, že se přihlásí tolik účastníků v kategoriích dorostu a dospělých - ale i to se zvládlo. Snažíme se věci nehrotit a zatím to vychází... To se týká i našeho občerstvení, kde kolem oběda byla trochu fronta - ale nedivte se, když v nabídce byl nejen klasický guláš, ale i zvěřinový přímo od myslivce! Ale byl i párek nebo palačinka (z té levnější nabídky) a spousta slaného a sladkého, napečeného našimi maminkami!
Spolupráce s hlavním rozhodčím a technickým delegátem dobrá (pardon, to je prý "za tři", tak opravujeme, tady byla "za jedna", tedy výborná), a ačkoliv jsme vyzývali účastníky, ať řeknou své připomínky, ty kritické chyběly. A my bychom se tak rádi zlepšovali! Jediný negativní ohlas byl od jakési návštěvnice lesa, která si přišla stěžovat, jak můžeme ničit les barevným značením nebezpečných kořenů a kamenů - chápeme vášnivou houbařku, pokusíme se barvu z hřibů omýt... Závodníci si nově upravené tratě chválili, kromě stavitelů tratí musíme poděkovat firmě, která výstavbou vodojemu v blízkosti areálu přinesla pro nás hodně komplikací, ale splnila své sliby, že po sobě uklidí a navíc některé cesty svou technikou pro nás upraví.
To je asi tak ve stručnosti pár informací ze zákulisí závodu, jehož vyhlášení končilo pro malorážku v 17,30 a jehož výsledky najdete na svazovém webu Evidence a střelecký souboj potom tady.

Zpět na výpis