Naši na domácím Biatlonu u Kapličky 29. května 2022

Úvod » Aktuality » Naši na domácím Biatlonu u Kapličky 29. května 2022

Samozřejmě, že pro nás jako pořadatele bylo hodně důležité uspět a uspořádat 8. ročník našeho tradičního biatlonového sprintu co nejlépe. To se podařilo, ohlasy byly vesměs kladné a tak se teď můžeme podívat na to, co pro změnu zajímalo naše závodníky - jak se umístíme v silné konkurenci. Pokud mluvíme o silné konkurenci je to proto, že to tak prostě je. Stačí se podívat na kluby, které k nám jezdí! Přesto se nám dařilo ve vzduchovce i malorážce a trenéři už posílali pochvaly, že letos jsme určitě překonali loňská umístění. Někteří jednotlivci s tím třeba souihlasit úplně nebudou, protože vloni byli na bedně a letos se nezadařilo, ale musíme se koukat na klub jako celek... Mezi dvěma stovkami účastníků jsme si opravdu nevedli špatně.

Vzduchovka - žáci
Startovalo 14 našich závodníků, nejlepší byla opět Anetka Závacká ve W14, i když tentokráte z toho nebylo vítězství (první střelba se prostě nepovedla).
M11 - Vavro Kubišta na druhém místě! Tak to tady ještě nebylo a mohla za to hlavně dobrá střelba (za 2 - nejlepší v kategorii). Odstup od vítěze 56,5 vteřiny a 70 bodů. VT je v kapse, byť zatím jenom třetí... Umístil se i Franta Morava, který také slušně nastřílel (za 3), skončil na 8. místě d odstupem 1:50,2 a získal 58 bodů.
W12 - Kája Regnerová byla určitě zklamaná - vloni na bedně a letos výsledkovku na 8. místě uzavírala. Mohla za to její špatná první střelba (za 4!). Druhá už byla dobrá (za 1), ale v součtu z toho byla nejhorší střelba v kategorii. Odstup 3:57,9 a 49 bodů.
M13 - Kryštof Bliml zůstal trochu za očekáváním, už jsme ho viděli střílet lépe než 1+3. Bylo z toho 9. místo, odstup 3:08,8 a 51 bodů.
W13 - Ála Lehmannová překvapila příjemně - střelba 1+1 a celkově 5. místo! Odstup 2:35,0 a 59 bodů.
M14 - Kryštof Caletka startoval po dlouhé nemoci a tak výsledné 5. místo musíme hodnotit kladně. Střílel .3+2, slušně běžel - odstup od vítěze 1:16,4 a 79 bodů.
W14 - už zmíněná Áňa Závacká po dvou vyhraných závodech skončila druhá! Ale oproti vítězce, která střílela 0+0, střílela Áňa 3+0 a přesto byla druhá jen o 14,4 vteřiny a získala 88 bodů. Zdá se, že běžecky na tom Áňa letos bude dobře. Lucka Janoušková skončila na 10. místě. Běžela se zraněným kolenem - marně ji trenéři přemlouvali, ať závod neběží. Střílela 1+2, odstup 2:20,7 a 71 bodů.
M15 - Šimon Drahoňovský 1+4, odstup 1:37,6 a 75 bodů. Dalibor Novotný 2+2, odstup 1:57,6 a 72 bodů. Dan Týfa 1+3, odstup 2:00.9 a 71 bodů. Takhle blízko od sebe naši závodníci byli a obsadili 5. - 7. místo!
W15 - Norika Nebusová tentokráte z našich nejlepší na 5. místě (výborná střelba 1+2, odstup 50,1 a 83 bodů! 2.VT je doma! Hned za ní Anička MLádková (1+3, 1:08,7 a 80 bodů) a hned za Aničkou Terka Farská (2+1, 1:16,6 a 79 bodů). Pro všechny dívky pochvala!

Malorážka - Dorost a dospělí
V malorážce startovalo 15 našich závodníků - tedy přesněji 13 za náš klub a dva odchovanci za SGJ.
M16 - Radek Šťastný překvapil všechny a nejvíc možná sám sebe! Na druhém místě po střelbě 1+3 (nejlepší v kategorii) a slušném běhu měl na prvního odstup 1:00,2 a získal výborných 85 bodů a 2.VT!!! Na 7. místě skončil Viktor Dolejš (1+4, ztráta 1:50,7) a také on si vyběhl 2.VT za 80 bodů! A hned za Viktorem na 8. místě byl Jáchym Strašlipka, který dříve z našich dorostenců střílel nejlépe - teď byl nejhorší (3+4) a běžecky mezi nejlepší nepatří, takže ztratil 3:09,5 a získal 73 bodů.
W17 - Bery Lajtkepová znovu nezklamala - jejímu běhu soupeřky nestačí a ať střílí sebelépe, Bery si je i s horší střelbou namaže na chleba... Tentokrát střílela 4+2, což byla nejhorší střelba v kategorii, ale před druhou Klárou Kreuzovou měla nakonec náskok 1:37,2. Agy Neckářová naopak střílí lépe než Bery (tentokrát 1+2), ale zdravotní problémy jí nedovolí lepší běžecký čas. Skončila pátá, odstup 3:04,4 a 74 bodů. Kvůli zdravotní indispozici nemohla startovat Verča Stránská.
M19 - podobně jako Bery i Kuba Farský ukázal, kdo je letos v této kategorii králem - střelba 2+3, výborný běh a zlato! Výsledkovku uzavíral na 8. místě Honza Bicek, který výborně nastřílel (1+2), ale běžecky nestačil - odstup 3:28,0 a 69 bodů.
W19 - výborné druhé místo Verči Šípkové se střelbou 2+0 a slušným během! Za vítězkou zůstala 1:41,5 a získala 81 bodů - opět 2.VT! Bohužel před závodem se nepodařila vyjížďka na kole Verče Pospíšilové a s následky pádu nemohla startovat...díky běhu zvítězila o 2,5.......
Juniorky - také v této kategorii slavili vítězství domácí - Sabča Hrušková sice o malinko hůře, než její medailové soupeřky střílela (0+2 - ale Bergerová z Jilemnice 0+1 a Durdová z Kapslovny dokonce 0+0), ale díky výbornému běhu zvítězila o 2,5 vteřiny!
W41 - na skvělou Simonu Elvy tentokrát naše závodnice nestačily, ale i tak dopadly výborně. Jana Farská byla stříbrná (střelba 0+3) a ztrátu na vítězku měla 34,8 vteřiny a získala 88 bodů). Jana Regnerová skončila pátá (2+1, odstup 2:02,6 a 80 bodů).
M46 - i v nejstarší kategorii mužů jsme tentokráte měli medaili. Překvapivě svým nejlepším umístěním v této kategorii se o ni zasloužil předseda klubu Pavel Farský a byla bronzová! Byla to odměna za vynikající střelbu 2+0 a pěkný běh (odstup 1:27,2, a zisk 84 bodů). Sedmý skončil náš dosud nejlepší závodník této kategorie Tomáš Regner. Neměl špatnou střelbu (2+2), ale možná se projevila ještě (podobně jako u manželky Jany) únava po absolvování Vltava Runu. Devátý skončil Rosťa Závacký, který měl ten den hodně starostí (a nejen s pořádáním závodu) - střelba 2+4, odstup 3:04,1 a 76 bodů.

Čekají nás první závody Českého poháru, jsme sami zvědaví, jak si naši závodníci povedou v nejsilnější konkurenci biatlonistů z celé ČR. Jsme zvědaví, ale zároveň se těšíme - letošní sezónu máme rozeběhnutou dobře...