1. ČP žactva - Staré Město pod Landštejnem 4. - 5. června 2022

Úvod » Aktuality » 1. ČP žactva - Staré Město pod Landštejnem 4. - 5. června 2022

Na první závod Českého poháru odjelo 12 našich mladých biatlonistů. Fotky ze závodu najdete zde.
Původně nás mělo jet více, mrzí neúčast Anety a Aničky, které byly ve svých kategoriích v začátku sezóny nejlepší (Áňa skautská akce, Anička dovolená), kvůli dovolené chyběl i Šimon. Kryštof Caletka startoval po dlouhé nemoci a tak jsme čekali, jestli někdo naše nejlepší dokáže nahradit. Nakonec to byla Norika, které se hodně povedl sobotní závod, ale o tom až dále. K tradičně pěknému prostředí areálu biatlonu ve Starém Městě se přidalo i pěkné počasí, ale pro mnohé z našich přišla po pěkných výkonech na regionálních závodech studená sprcha - někdy jsme se umisťovali až ve druhé polovině výsledkové listiny, naštěstí rozdíly mezi soupeři v kategoriích byly malé a tak z toho někdy vyšly i pěkné body.

Sobota - vytrvalostní závod
M11 - Vavro Kubišta skončil na 14. místě, když střílel za 3, na vítěze mu scházelo 1:38,9 a získal pěkných 78 bodů. Franta Morava byl na 18. místě, střílel za 4, odstup 2:17,2 a ještě stihl 3.VT - 70 bodů.
W12 - Kája Regnerová se nějak nemůže sžít s novou zbraní, byla z toho opět horší střelba (2+3), 21. místo, ztráta na vítězku 4:03,7 a jen 57 bodů.
M13 - také v této kategorii se nám moc nedařilo, naši závodníci skončili těsně za sebou na 25. a 26. místě. Lepší byl Kryštof Bliml (3+3, 3:40,2 a 55 bodů), Vašek Bělaška hůře střílel (3+4, 3:56,1 a 52 bodů).
M14 - Vojta Doubrava skončil na 19. místě se slušnou střelbou (2+1), ztráta 2:07,7 a výborných 84 bodů!. Kryštof Caletka byl na 28. místě s horší střelbou (3+4), odstupem 3:11,8 a získal 76 bodů. Ale věříme, že s přibývajícím se tréninkem se vrátí jeho loňská výkonnost, kdy si vyběhl 1.VT.
W14 - Lucka Janoušková i s problémy s kolenem na ČP jela, dobře zastřílela (1+1), odstup měla 3:29,2 a získala ještě 75 bodů!
M15 - naši závodníci byly ve druhé polovině výsledkovky a lepší byl tentokráte Dalibor Novotný, který dosáhl na 29. místo (3+1, 2:54,3 a 77 bodů). Dan Týfy stejně střílel a o trochu hůře běžel, byl na 31. místě s odstupem 3:14,4, ale také on získal ještě slušných 75 bodů!
W15 - Norika Nebusová výborně zastřílela (1+0!) a obsadila vynikající 7. místo se ztrátou 1:57,5 na vítězku a vyběhla si pěkných 85 bodů! Terka Farská střílela ještě lépe (0+0), ale pomalejší běh jí přinesl pořád ještě pěkné 18. místo (ztráta 2:42,0 a 79 bodů - škoda, stačil ještě jeden bodík a 2.VT byla doma).
Takže konec dobrý, všechno dobré - umístění Noriky bylo naše nejlepší v prvním dni prvního ČP v této sezóně.

Neděle - sprint - doteď jsme měli za to, že sprint nám chutná více, než vytrvalostní závod, ale ve většině případů se to ve Starém Městě nepotvrdilo...
M11 - oba naši závodníci lépe stříleli - Vavro obsadil 12. místo (střelba za 2, ztráta 1:17,9 a 73 bodů. Franta byl na 16. místě (střelba 2, odstup 1:43,0 a 64 bodů).
W12 - Kája už zastřílela lépe, než včera (2+0), skončila na 18. místě s odstupem 2:19,6 a ziskem lepších 70 bodů.
M13 - tentokráte byl lepší Vašek, který získal moc pěkné 10. místo (3+1, 1:14,3 a výborných 82 bodů!). Kryštof také střílel za 4 (2+2), odstup měl 1:33,5 a škoda jen, že na 2.VT mu scházely pouhé 2 bodíky (získal 78 bodů)!
M14 - i druhý den byl lepší Vojta, když skončil opět na 19. místě (0+2, 1:45,8 a 78 bodů) a Kryštof byl na místě 34., když totálně pokazil první střelbu (5+2), měl ztrátu na vítěze 3:14,3 a získal jen 60 bodů. Dříve dobrý střelec již od zimní sezóny má velké výkyvy a bude se třeba na to v tréninku zaměřit!
W14 - Lucka už problémy s kolenem přemáhala natolik, že jí trenéři účast druhý den vymluvili (možná by bylo lépe napsat přímo zakázali :)) a na start nenastoupila...
M15 - i druhý den byl Dalibor lepší než Dan, ale opět byli na spodních místech výsledkovky. Dalibor opět na 29. místě (2+4, 2:40,9 a 68 bodů) a Dan skončil na 33. místě (horší střelba 4+3, 3:03,7 a 63 bodů).
W15 - naše nejstarší dívky si druhý den trochu pohoršily - Norika už nezastřílela tak skvěle a skončila na 18. místě (3+1, 1:52,6 a 77 bodů), Terka  už také nedala dvě nuly a byla na 27. místě (1+1, 2:21,1 a 72 bodů).
Takže druhý den byl z našich nejlepší Vašek Bělaška! A věříme, že si všichni naši závodníci (z nichž mnozí byli na závodu Českého poháru poprvé) odnesli ze Starého Města další zkušenosti a zároveň jim to dodá impuls k dalšímu tréninku, aby došlo ke zlepšení výkonnosti na dalších závodech poháru!