Úvod » Aktuality » Mimořádně úspěšný 1. závod Českého poháru D+D - Bystřice pod Hostýnem 25. - 26. června 2022

Skutečně - 3 medaile první den a 4 medaile druhý den - to už na velkém poháru dlouho nepamatujeme! Na 9 účastníků slušné výsledky - ovšem přiznáváme, že do toho započítáváme i našeho odchovance Kubu Farského, který už bojuje v barvách SGJ. Poprvé na velkém poháru také startovala Verča Kmoníčková, kterou také bereme za svou, trénuje s námi a jezdí na závody, i když přestup už nešel realizovat a tak do konce sezóny bude závodit pod hlavičkou Harrachova.
Sobota 25. 6. - Sprint s hromadným startem
M16 - Jáchym Strašlipka hezky nastřílel (1+3) a nakonec skončil na slušném 16. místě s body těsně pod 2.VT - 79 bodů. Na 19. místě skončil Radek Šťastný, který o málo hůře střílel (4+2) a získal 74 bodů. Odstupy od vítěze u Jáchyma 3:05,6, u Radka 3:46,7.
W16 - Verča Kmoníčková to zatím nemá se střelbou lehké (jedna malorážka v Harrachověš, druhá v Liberci) a tak 4+4 bereme - příště už to určitě bude lepší. Běžecky dobré a bylo z toho 13. místo a 72 bodů, odstup 4:28,5.
W17 - Bery Lajtkepová opět nezklamala a připsala si v této sezóně další vítězství - tentokrát ve velkém poháru a se střelbou 4+2 a tradičně výborným během měla  na druhou v pořadí náskok 17,8 vteřiny. A 100 bodů se povhopitelně také počítá :)
M19 - Kuba Farský skončil na 7. místě po střelbě 2+3, odstup 1:10,9 a 1.VT (91 bodů).
W19 - Verča Šípková zazářila - 5. místo po střelbě 0+1!!!, odstup 1:14,1, 92 bodů a 1.VT! Za poctivý přístup v tréninku to Verče všichni přejeme!
Juniorky - Sabča Hrušková stříbrná! Skvělá střelba 0+0, ztráta na vítězku 1:03,4, 92 bodů a 1.VT.
M46 -  Tomáš Regner získal 7. místo - dobře střílel (1+2), ztráta na vítěze 1:51,5 a 1.VT (90 bodů).
W41 - Jana Regnerová skončila na bronzovém stupínku - střelba 1+2, ztráta jen 22,1 a 98 bodů!

Neděle 26. 6. - Sprint
M16 - Jáchym
si polepšil - po nulovém ležáku střílel stoje za 3, výborné 10. místo a 82 bodů - 2.VT je tady! Za vítzězem zůstal 2:36,3. Radek měl naopak ležáka hodně špatného (za 5), stoje si hodně polepšil (za 1), ale celkově to bylo 19. místo se 71 body.
W16 - Verča střílelůa lépe, než v sobotu (3+3) ale v umístění si pohoršila - 15. místo a 68 bodů. Když se trenér divil, že má tak špatný běžecký čas, zjistilo se, že přesto, že se běžela stejná trať jako včera, Verča místo posledního krátkého okruhu běžela opět dlouhý, jako v předešlých kolech. Škoda...
W17 - tentokráte Bery nevyhrála! Dvojčata Kreuzovy ji tentokráte podstatně lepší střelbou dokázala porazit - přesto Bery se střelbou 4+3 (o 4 zásahy horší než Kreuzovy) brala 96 bodů a skončila třetí s odstupem 40,4 na vítězku.
M19 - Kuba dobře zastřílel (1+2) a těsně vyhrál (před druhým o 1,6 a před třetím o 2,8!) - gratulace ke 100 bodům!
W19 - Verče se druhý den už tolik nedařilo - vleže za 5 (zásahy spíše dole a rozptyl byl prostě velký) a to nedokázal hezký stoják (1) napravit. 19. místo, 72 bodů.
Juniorky - Sabča neopakovala včerejší výborný výkon, přestože střelba nebyla špatná - 2+1. Ale vzhledem k tomu, že Sabča tolik netrénuje, už asi druhý závod byl nad její síly. Ale co by jiný za 5. místo a 87 bodů dal:)
M46 - zadařilo se po delší dobvě Tomášovi - zlato po střelbě 0+2 přikládá hlavně tomu, že soupeřům se střelecky nedařilo.  To se sice netýkalo všech, ale jeho největších soupeřů asi ano...
W41 - Jana zopakovala bronz ze soboty - opět střelba za 3 (2+1), ztráta na vítězku 1:12,9 (ale na druhou jen 12,9) a 93 bodů přinesla klubu do soutěže družstev.

Závěr - kdyby se takovéto výkony našich závodníků opakovaly na další závodech ČP, určitě bychom se nezlobili! Proti možná bude tréninková pauza v červenci, po které následuje srpnové zahájení tréninku soustředěním v Hrádku nad Nisou a v našem areálu.