Klubové soustředění - Hrádek n.N. - Liberec 8. - 12. srpna 2022

Úvod » Aktuality » Klubové soustředění - Hrádek n.N. - Liberec 8. - 12. srpna 2022

V tradičním termínu (druhý srpnový týden) se rozjelo soustředění našeho klubu se 30 účastníky. Je tu dost závodníků i trenérů (kteří se také někdy pasují do závodnické role - například při kontrolních závodech), začalo se v Liberci v našem areálu v pondělí 8. 8. dopoledním kontrolákem (zde výsledky), odpoledním střeleckým tréninkem a podvečerním přesunem na kolech do Hrádku n.N. - a hned následovalo ubytování v polních podmínkách ve školní tělocvičně! Fotky ze soustředění budete moci sledovat zde (alespoň doufáme - záleží na tom, jak budou účastníci posílat fotky). V Hrádku čekají výběhy, kolečkáče, koupání a v pátek opět přesun na kolech do Liberce a závěrečný kontrolák. Soustředění následuje po červencovém tréninkovém volnu a jednom týdnu tréninků, takže to bude náročné:) - a to se ještě v sobotu jede tradičně na závody do Litic!
Ten úvodní kontrolák si zaslouží vysvětlení - byl vytrvalostní, upravený Farym se čtyřmi střelbami ve všech kategoriích (spojené kategorie - W12, M12 2,5 km, ostatní žákovské a ženské kategorie 5 km a mužské 6 km, za netrefený terč ve vzduchovce i malorážce bylo 30 sekund). Přes přísnější hodnocení střelby stejně nakonec většinou rozhodovaly běžecké časy, kterým v malorážce mezi ženami a dívkami suverénně vévodila Bery Lajtkepová (náskok 4 minut!), na dalších místech byly rozdíly minimální. Totéž u chlapců (mužů), kde Kuba Farský nadělil druhému 5 minut a další už byli celkem těsně za sebou. Ve vzduchovce to bylo daleko vyrovnanější, i když nejrychlejší v M a W 12 také nadělovali 2 minuty!
A na našem Rajčeti přibývají fotky a tak se můžete podívat, jak pokračuje soustředění v dalších dnech! Výběhy s hůlkami, koupání na Kristýně, nádherné lodě a s nimi až do ciziny a návrat na koloběžkách, kolečkové lyže, venkovní posilovna, kruhový trénink. A soustředění se pomalu chýlí ke konci - ukončil ho přesun na kolech z Hrádku do Liberce a místo závěrečného kontroláku (přece jen se jede zítra na závody do Litic a v Hrádku se opravdu makalo) trénink střelby a závody štafet - vždy ve složení malorážka se vzduchovkou. Jsme moc zvědaví, jak dalo soustředění všem zabrat a jak se to projeví v sobotu na závodech v Liticích!!! A teď už je pátek 12. srpna, 16 hodin a v areálu už zůstali jen členové výboru, kteří ještě vyráží s šéfem městských lesů do terénu - ano, starosti nemáme jen s tréninky :)

Zpět na výpis