Další závody v Liticích - sprint 13. srpna 2022 - Mimořádně se nám dařilo

Úvod » Aktuality » Další závody v Liticích - sprint 13. srpna 2022 - Mimořádně se nám dařilo

V pátek 12.8. skončilo naše soustředění a hned následující den jsme jeli na závody do Litic. Odjelo 10 vzduchovkářů (takže na naše možnosti relativně málo) a 13 malorážkařů. Přesto, že někteří z našich závodníků chyběli, výsledky předčily očekávání. Na druhé straně některé ze silných klubů v Liticích chyběly úplně, takže nesmíme výsledky přeceňovat. Ale určitě potěšily!
Jelo se pěti auty poměrně brzy ráno, takže spánkový deficit po soustředění se dal předpokládat :)

Vzduchovka:
M11 - Vavro Kubišta bral bronz po střelbě 2+2, na vítěze ztratil 40 vteřin, získal 81 bodů!
W12 - Kája Regnerová se skvělou střebou (2x za nula!) a horším během skončila čtvrtá, odstup na vítězku 54 vteřin a 82 bodů.
M13 - Vašek Bělaška skončil třetí - střílel 1+2, ztráta 1:36 a 72 bodů. Kryštov Bliml lépe střílel (1+1), ale běh měl tradičně pomalejší (na vítěze ztráta 2:54) a bylo z toho 57 bodů.
M14 - Kryštofu Caletkovi se k tradičně dobrému běhu podařilo i nastřílet (1+0) a výsledkem bylo zlato! A také nezanedbatelných 91 bodů!
W14 - Také u dívek této věkové kategorie se podařilo vytěžit zlato! Postarala se o to již poněkolikáté v této sezóně Áňa Závacká se střelbou 0+2. Stejnou nebo lepší měly další tři soupeřky, ale Áňa byla v běhu dostatečně rychlá (na druhou v pořadí náskok 42 vteřin!).
W15 - Terka Farská jako vždy dobře střílela (za 0!), ale v běhu ztratila - nakonec skončila na 5. místě se ztrátou 49 vteřin na vítězku (a 2 vteřiny na čtvrtou závodnici) a získala 79 bodů.
M15 - V této námi silně obsazené kategorii jsme brali stříbro - zasloužil se o to Dan Týfa díky vynikající střelbě (za nula) a slušnému běhu. Měl ztrátu na vítěze 17 vteřin a získal 88 bodů. Pátý skončil Šimon Drahoňovský (1+1, ztráta 45 vteřin a 83 bodů) a šestý Dalibor Novotný (1+2, ztráta 1:04 a 80 bodů).

Malorážka:
W16 - Anežka Vernerová
brala stříbro po střelbě 2+3 (druhá nejlepší střelba), na vítězku ztratila 34 vteřin a získala 83 bodů.
M16 - Další naše silně obsazená kategorie a další stříbro pro naši výpravu. Získal ho po skvělé střelbě (2+0, daleko nejlepší střelba v kategorii) Viktor Dolejš, který nakonec na vítěze ztratil jen 2 vteřiny a získal 90 bodů! Čtvrtý byl Jáchym Strašlipka (2+3, ztráta 49 vteřin, pěkných 85 bodů) a pátý Radek Šťastný (5+3, 1:22,7 a 81 bodů).
W17 - Bery Lajtkepová opět nezklamala a brala zlato! Střílela sice trochu hůže (2+3), než její největší soupeřky sestry Kreuzovy, ale běžecky na ni opět nikdo neměl! zvítězila o 32 vteřin, opět brala 91 bodů.
W19 - Verča Šípková zraje jako víno - skončila druhá po výborném stojáku (leže 3, stoje 0) se ztrátou 54 vteřin na vítězku a brala 84 bodů.
M19 - Kuba Farský už sice běhá za sportovní gympl, ale bereme ho pořád jako našeho - opět měl skvělý běh, který mu stačil na vítězství! Střílel 2+1 a měl i nejlepší běh, takže v cíli byl o 41 vteřin před druhým.
Juniorky - Sabina Hrušková měla nejhorší střelbu v kategorii (3+2), ale skončila druhá se ztrátou 1:46 a získala 74 bodů.
W41 - Janča Regnerová mohla opět dosáhnout na zlato, ale naprosto pokazila ležáka (za 5 a nikdo neví, co se stalo), stoje střílela slušně (za 2) a skončila třetí, 3 vteřiny za druhou a 40 za vítězkou). Přesto brala pěkných 87 bodů.
M46 - Opět zlato, tentokráte se o to zasloužil Tomáš Regner slušnou střelbou (2+1, daleko nejlepší v kategorii) - nakonec zvítězil o 22 vteřin. Pavel Farský skončil čtvrtý (střelba 1+4) a 83 bodů a Rosťa Závacký šestý, když leže střílel za 3, ale stoje za 5! Na rozdíl od Janči ale víme proč - střílel totiž do terče sousedovi :(. Přesto ještě získal 80 bodů.

A závěr?
Toho snad netřeba - když sečtete naše medaile, zjistíte, že jich bylo 13!!! Co víc dodat...