IBU letní biatlon v Letohradu 3. a 4. září. Ve sprintu byla Jola opět čtvrtá!

Úvod » Aktuality » IBU letní biatlon v Letohradu 3. a 4. září. Ve sprintu byla Jola opět čtvrtá!

Mezinárodní biatlon na kolečkových lyžích v Letohradu byl příležitostí i pro naše odchovance - v kategorii dorostenek do 16 let startovala v barvách SKP Kornspitz Jola Závacká, v kategorii dorostenců do 19 let potom za stejný klub Ondra Jiránek a za SG Jablonec Kuba Farský. Na závodě, jehož se zúčastnilo i poměrně dost závodníků, které známe z naší reprezentace, MS a světových pohárů v zimním biatlonu, se našim dařilo.
Jola v nejmladší dorostenecké kategorii, která střílí jen leže, si vedla obzvášť dobře v sobotu ve sprintu. Navázala na dobrý výkon ze závodu SCM, který se jel před týdnem a po výborné střelbě 0+1 obsadila výborné čtvrté místo! Ztráta na vítězku 49,5, získala 95 bodů. Druhý den ve stíhacím závodě už se jí tolik nevedlo, začala opět dobrou střelbou (1+1), ale potom jako by jí došly síly a ve druhé polovině závodu se jí nedařilo (3+4). Ale přesto z toho bylo opět pěkné sedmé místo, se ztrátou 3:14,7 a ziskem 87 bodů.
Ondra si ve sprintu vedl dobře, i když jsme možná čekali i lepší umístění - skončil osmý se střelbou 1+2, na vítěze ztratil 1:33,3 a získal 91 bodů. Jako dorostenecký reprezentant byl zařazen i do závodu v supersprintu, který byl určena jen pro kategorie mužů a žen. V rozběhu, který vyhrál Mareček před Štvrteckým, skončil po špatné střelbě (2+4) na 9. místě a do finále se tak nekvalifikoval. Druhý den ve stíhacím závodě si polepšil - skončil šestý se střelbou 1+0+1+1, na vítěze ztratil 1:51,6 a dosáhl na 96 bodů.
Kuba patřil v silné konkurenci závodníků od 18 do 19 let k mladším závodníkům a neměl to jednoduché. Ve sprintu hezky střílel (1+2) a obsadil 38. místo (ztráta 4:25.6 a 77 bodů). V nedělní stíhačce si o něco polepšil. Opět slušně střílel (0+1+1+2), v dlouhém závodě sice nabral větší ztrátu (9:05,9), ale dostal se na 35. místo a získal 81 bodů.

Další víkend nás čeká 2. ČP dorostu a dospělých v letním biatlonu v Jilemnici a potom vrchol žákovské sezóny - MČR v Praze. Držte nám palce.