2. ČP dospělých - Jilemnice 10. - 11. září - Bez medailí jsme nebyli

Úvod » Aktuality » 2. ČP dospělých - Jilemnice 10. - 11. září - Bez medailí jsme nebyli

Do Jilemnice na 2. kolo Českého poháru v letním biatlonu odjelo 11 závodníků v kategoriích dorostu a 5 v kategoriích dospělých. Konkurence překvapila - zdá se, že i část reprezentace vzala letní biatlon na milost a tak jsme mohli vidět Terezu Voborníkovou, Lucku Charvátovou a dalších pár závodníků, které jinak doma nevídáme - maximálně tak v televizi :). Fotky najdete zde.
Tři naše medaile ze sobotního vytrvalostního závodu potěšily, bohužel se o ně zasloužili ti z našich starších závodníků, v dorostu vybojovala Bery Lajtkepová tentokráte "jen" bramboru. Ale netěšily nás jen medaile, ale i slušné body, vyběhnuté našimi závodníky. Často totiž znamenaly zisk prvních a druhých výkonnostních tříd! Bylo nás o trochu méně, než nás trénuje - potkaly nás zdravotní problémy i ukončení kariéry, ale na druhé straně, kolik klubů mělo víc než 16 závodníků a víc než 3 medaile v sobotu a 3 v neděli?!

V sobotu se běžel vytrvalostní závod:
M16
- nejlepší z našich byl tentokrát Jáchym Strašlipka, který skončil na 24. místě - škoda první střelby stoje, ve vyrovnaném startovním poli by o málo lepší střelba znamenala velký posun kupředu. Nakonec z toho byla ztráta na vítěze 6:04,9 a zisk 78 bodů - škoda, do 2.VT scházelo jen něco málo přes jeden jedný bod! Jáchym střílel 2+4+2+2 a patřil v kategorii k lepším střelcům. Ale i dobře běžel - zaběhl stejný čas, jako Viktor Dolejš! Ten ale hůře střílel (3+4+1+4) a skončil na 28. místě (ztráta na vítěze 7:04,4 a 75 bodů). Radek Šťastný tentokráte z našich nejhůře běžel i střílel (2+4+5+4 a bylo z toho 33. místo (ztráta 10:13,0 a 64 bodů).
W16 - naše odchovankyně Jola Závacká v barvách Kornspitzu opět zabodovala - střelba tentokrát moc oslnivá nebyla (3+3+2+3), ale se slušným během se dostala na pěkné 6. místo (ztráta 2:52,9 a 90 bodů). Anežka Vernerová střílela lépe, než Jola (1+3+2+3), ale běžecky na tom byla hůře - skončila na 14. místě se ztrátou 5:13,4 a brala hezkých 83 bodů. Verča Kmoníčková, stále ještě v barvách Harrachova, měla z našich o malinko horší běh a také nejhorší střelbu (4+3+2+4) a obsadila 22. místo (ztráta 7:29,8 a 75 bodů).
W17 - Bery Lajtkepová tentokrát střelecky na medailistky nestačila (4+1+2+2), běžecky měla druhý nejlepší čas - nakonec to stačilo na 4. místo se ztrátou 4:06,7 a získala 84 bodů. Agy Neckářová v barvách SG Jablonec doběhla na 16. místě (střelba 2+2+3+1, ztráta 10:45,5 a 60 bodů).
M19 -  Kuba Farský za SG Jablonec se umístil na 11. místě, také on na nejlepší střelecky nestačil (3+2+2+2 - nejlepší střelba v kategorii celkově za 2!), ale měl malou ztrátu (2:30,3) a získal 90 bodů! Honzovi Bickovi se nedařilo - střelba 2+3+4+3 a běžecky zůstal za Kubou o 5 minut. 38. místo, ztráta 9:08,8 a 64 bodů.
W19 - Verča Pospíšilová zůstala z našich v této kategorii osamocena - slušně střílela (2+4+1+3) a nakonec z toho bylo 19. místo se ztrátou 7:33,5 a ziskem 74 bodů.
W41 - naše výstavní kategorie, kde se Jana Farská po delší odmlce způsobené rodinnými důvody vrátila a tak jsme opět na stupních vítězů měli dvě zástupkyně! Jana Regnerová byla s vynikající střelbou (1+1+0+1) stříbrná (ztráta 1:29,2 a 95 bodů) a Jana Farská bronzová (střelba horší - 2+3+2+3, ztráta 3:37,5 a 89 bodů).
M46 - zde startovali 3 naši zástupci. Tomáš Regner po slušné střelbě (1+2+0+3) bral bronz (ztráta na vítěze 20,4 a zisk 99 bodů). Za zaznamenání určitě stojí fakt, že tato kategorie byla neuvěřitelně vyrovnaná, protože prvních pět závodníků bylo v rozmezí 23 vteřin! Rosťa Závacký mile překvapil - přestože startoval s bolavými zády, které ho brzdily hlavně z kopce, nakonec byl z našich druhý nejlepší, celkově potom desátý! Střelba 3+1+2+2 (tedy vynikající stojka!), ztráta 2:14,9 a vyběhnutá 1.VT za 94 bodů!!! Pavel Farský skončil na 15. místě (střelba 2+3+3+3, ztráta 4:07,3 a 89 bodů (do 1.VT scházelo 1,77 bodu...).

Tak sobota se našim závodníkům vydařila!

A jestliže v sobotu jsme konstatovali, že naši starší závodníci byli lepší, než dorostenci, v neděli to bylo naopak! A to nás potěšilo dvojnásob - a dvě také byly zlaté medaile, které se nám v sobotu nepovedly, ale v neděli to Jola a Bery napravily...

Nedělní sprint:
M16
- nejlepší z našich byl opět Jáchym Strašlipka, který si polepšil na 19. místo se střelbou 0+3! Ztráta na vítěze 2:45,0  a hlavně vyběhnutá 2.VT - 81 bodů! Viktor Dolejš byl opět na 28. místě se střelbou 4+3, ztrátou 4:20,5 a 70 body. Radek Šťastný si polepšil na 30. místo (střelba 4+2, ztráta 4:36,5 a 68 bodů).
W16 - Jola Závacká byla v barvách Kornspitzu zlatá! Střílela lépe než ve včerejším závodě - 2+1. Anežka Vernerová skončila na pěkném 11.  místě - střelba 1+2, ztráta 2:21,2 a 85 bodů.  Verča Kmoníčková v barvách Harrachova hůře střílela leže (3), stoje za 2 a bylo z toho 15. místo, ztráta 2:48,5 a 82 bodů.
W17 - Bery Lajtkepová tentokrát navázala na začátek sezóny - zvítězila po lepší střelbě než včera (2+1), i když druhá Švancarová za ní byla o pouhých 7,1 vteřiny. Gratulujeme! Agy Neckářová za SG Jablonec si také polepšila - doběhla na 10. místě (střelba 2+1, ztráta 3:31,3 a 78 bodů)!
M19 -  i Kuba Farský za SG Jablonec si polepšil na 7. místo (střelba 3+2, ztráta 41 vteřin a 94 bodů)! Honzovi Bickovi se podařila střelba (0+3), ale slabší běh nestačil na víc, než 29. místo (ztráta 4:12,8 a 68 bodů).
W19 - Verča Pospíšilová už nenastřílela tak hezky  jako v sobotu, s nezásahy 5+4 obsadila opět 19. místo, takže musíme pochválit běh. Ztráta 6:41,0, ale jen 54 bodů...
W41 - Jana Regnerová obhájila stříbro! Opět měla výbornou střelbu (1+1) a se ztrátou 1:06,8 získala 93 bodů. Janě Farské tentokrát medaile těsně utekla - 4. místo po střelbě 0+4 - ztráta 1:32,8 a 91 bodů!
M46 - Tomáš Regner neobhájil bronz, střílel 0+3, ztráta 1:24,8, 92 bodů a pěkné 5. místo. o slušné střelbě (1+2+0+3) bral bronz (ztráta na vítěze 20,4 a zisk 99 bodů). Pavel Farský byl tentokrát před Rosťou - obsadil 12. místo se střelbou 2+3 (ztráta 2:29,3 a 87 bodů). Rosťa Závacký už druhý den nestačil, jeho zádům dvojnásob vadily seběhy z kopce po mokré klouzavé trati - střílel jako Pavel, ale se slabším běžeckým časem skončil na 20. místě se ztrátou 4:07,5 a získal 79 bodů.

Tak takovéto výsledky bychom brali i na dalších republikových závodech - čekají nás MČR žactva a potom i dospělých!