Celkové pořadí ČP družstev a jednotlivců v letním biatlonu

Úvod » Aktuality » Celkové pořadí ČP družstev a jednotlivců v letním biatlonu

Zhodnotíme krátce tuto soutěž, do které se promítají výsledky všech závodníků během závodů ČP a MČR - naše úspěchy jsou jasné a nejsme na tom tak špatně ani v soutěži družstev (klubů) a v některých kategoriích ani v soutěži jednotlivců!

Nejprve soutěž klubů
Žáci:

17. místo z 50 účastníků není určitě špatné. Na druhé straně v dorostu i dospělých jsme se umístili lépe, i když soutěžících klubů bylo o něco méně, než v žácích. Musíme si i přiznat, že kdyby se všichni naši závodníci zúčastnili všech soutěží, byli bychom na to podstatně lépe. Takže poměrně velká fluktuace (a často právě u těch, kteří mohli přinést body) nám zabránila umístit se lépe. Blíže samozřejmě v hodnocení jednotlivců, protože od toho se výsledky klubu odvíjejí.
Dorost:
9. místo ze 39 klubů - to musíme určitě hodnotit jako velký úspěch! Vždyť před námi byly vpodstatě profikluby a dále kluby s velkou tradicí.
Dospělí:
Opět 9. místo ze 37 klubů! Úspěch našeho přece jen menšího klubu, kde závodí v kategorii dospělých vpodstatě trenéři...

Soutěž jednotlivců (hodnotí se 4 nejlepší výsledky)
Žáci:

M11 - 15. místo  pro Vavra Kubištu s nejlepším výsledkem 82 bodů a 78 bodů, ale také s výsledky 74 a 73 bodů. Na 24. místě skončil Franta Morava, který běžel jen 2 závody (70 a 64 bodů)
W12 - 24.  místo pro Káju Regnerovou,  která 2x bodovala o trochu lépe se 71 a 70 body a 2x hůře s 68 a 61 body.
M13 - Kryštof Bliml na 26. místě (s body 78, 74, a 2x 66 bodů) a Venca Bělaška na 32. místě (běžel přesně 4 závody, takže se mu všechny započítaly a žádný se neškrtal - 82 bodů byl výborný výsledek, ale dále jen 66, 52 a 50 bodů).
M14 - Vojta Doubrava na výborném 12. místě (91, 87, 85 a 84 započítaných bodů) vydělal na tom, že se zúčastnil všech závodů. Kryštof Caletka skončil na 22. místě (84, 82, 76 a 71 bodů) - také on se zúčastnil všech  závodů. Starší kategorie 14 a 15 let byly celkově obsazené velkým počtem závodníků!
W14 - tady se nám nedařilo - Aneta Závacká po výborném rozjezdu sezóny v regionálních závodech se zúčastnila prakticky jediného pohárového závodu, kde získala slušných 83 bodů, ale žádné další závody neabsolvovala a skončila na 61. místě a také Lucka Janoušková na tom byla podobně - absolvovala jen jeden  závod s bodovým hodnocením 75 bodů a skončila na 63 místě.
M15 -  Dan Týfa se umístil na 26. místě s body 91, 88, 80 a 79 - absolvoval všechny závody. Dalibor Novotný také absolvoval všechny závody, jen s menším bodovým hodnocením (80, 79 a 2x 77) a skončil na 38.  místě.
W15 - nejlepší z našich byla Norika Nebusová na 17. místě, která ale měla jen 4 závody, takže se jí nic neškrtalo (85, 78, 77 a 75 bodů). Terka Farská na tom byla stejně, ale získala menší počet bodů (79, 79, 72 a 46 bodů) a skončila na 37. místě. Hodně jsme si slibovali od Aničky Mládkové, ale ta nakonec běžela jen 3 pohárové závody (74, 71 a 54 bodů) a obsadila 52. místo.
Dorost:
M16 -
nejlépe si z našich vedl Jáchym Strašlipka, který se zúčastnil všech závodů a získal 82, 82, 81 a 79 bodů a skončil na 18. místě! Radek Šťastný také běžel všechny závody a s body 74, 71, a 2x 68 se umístil na 27. místě. A hned za ním skončil Viktor Dolejš, který absolvoval 4 závody se 75, 71, 70 a 63 body.
W16 - na 13 . místě skončila Anežka Vernerová, která absolvovala jen 4 závody, takže se jí všechny započítávaly (85, 83, 81 a 72 bodů). Z dalších našich budoucích a bývalých členek, jejichž výsledky se ale započítávaly konkurenci, musíme zmínit Jolu Závackou v barvách Kornspitzu, která skončila na 4. místě a Verču Kmoníčkovou, která byla 15. a ještě startovala za Harrachov.
W17 - Bery Lajtkepová po loňském vítězství v kategorii W16 opět zvítězila, tentokráte v kategorii o rok výše! Získala 2x100 bodů, 96 a 91 bodů! Blahopřejeme!!! Agy Neckářová v barvách SGJ skončila na 16. místě.
M19 - Honza Bicek byla na 37. místě - jen 2 závody s 68 a 64 body. Náš odchovanec Kuba Farský v barvách SGJ ale skončil na výborném 5.  místě!
W19 - Verča Šípková se dvěma závody (92 a 72 bodů) skončila na 30. místě a Verča Pospíšilová se 74 a 54 body na 37. místě.
Dospělí:
Juniorky -
na 12. místě se umístila Sabina Hrušková, která ovšem v průběhu sezóny ukončila závodní činnost a započítávaly se jí tak jen dva závody - ale s 92 a 87 body - škoda, že neodběhla celou sezónu, byla by hodně vysoko...
M46 - Tomáš Regner šel svěřencům příkladem - skončil na druhém místě s bodovým hodnocením 100, 99, 94 a 92 bodů. Před ním byl jen Mathias Schink z Německa, který závodí za Staré Město  p.L.! 12. místo obsadil Pavel Farský s hodnocením 93, 89, 87 a 86 bodů. A Rosťa Závacký skončil na 15.  místě (94, 85, 82 a 79 bodů).
W41 -  tradičně naše výborná kategorei - na 2. místě skončila Jana Regnerová s 98, 95 a 2x 93 body, na 3. místě Jana Farská, která běžela jen 4 závody (3x 91 bodů a 87 bodů)

Všem našim reprezentantům blahopřejeme, děkujeme za dobrou reprezentaci klubu a těšíme se na zimní sezónu. I v ní bychom se chtěli umisťovat na předních místech!