1. závod SCM Cupu - 28. - 29.12. 2022 - Jablonec n.N.

Úvod » Aktuality » 1. závod SCM Cupu - 28. - 29.12. 2022 - Jablonec n.N.

Závod, kterého se účastní nejrychlejší závodníci z loňské sezóny v kategoriích dorostu a juniorů, se jel na obtížných tratích v Jablonci. Startovali i naši odchovanci, bohužel Kuba Farský byl nemocný a Ondra Jiránek po nemoci, takže zbyly jen Verča Kmoníčková (startovala za nás) a Jola Závacká (SKP Kornspitz), obě v kategorii W16. A nevedly si vůbec špatně!
První den se jel zkrácený vytrvalostní závod a Verča Kmoníčková skončila na výborném 5. místě! Střílela leže 1+1, stoje 3+0, byla to jedna z nejlepších střeleb v kategorii. Bohužel jí muselo být smutno při pohledu na výsledkovou listinu - získala 89,50 bodu a tak jí 1.VT unikla opravdu o chloupek! Jola byla devátá - střelba leže 2+1, stoje bohužel horší - 5+3. Ale ztráta nebyla velká, pokud vezmeme v úvahu, že na rozdíl od Verči její střelba patřila k nejhorším v kategorii...
Druhý den se jel sprint - a Jola si umístění z prvního dne vynahradila tím nejlepším možným způsobem - zvítězila, když dobrý běh doplnila i dobrou střelbou, kde tentokrát patřila k nejlepším - 1+1. Že vítězství bylo o 0,9 vteřiny před druhou závodnicí a 6,2 vteřiny před třetí, na to se historie ptát nebude a určitě o to víc těší, když se vyhraje po takovéhle bitvě... Verča tentokrát skončila na 13. místě (střelba 0+3), bohužel tentokrát s ještě menší ztrátou na 1.VT - 89,88 bodu!!!
Takže nakonec pro Verču trochu smolné závody, ale za výsledky musíme obě závodnice jen pochválit!

 

Zpět na výpis