2. nominační závod na ZODM pro náš kraj - Vrchlabí 29.12. 2022

Úvod » Aktuality » 2. nominační závod na ZODM pro náš kraj - Vrchlabí 29.12. 2022

První nominační závod na zimní olympiádu v Jablonci nám ovlivnily zamrzlé vzduchovky - po závodech jsme opravovali jak jsme mohli, navíc jsme zakoupili měřák na rychlost diabol a tam, kde jsme s rychlostí nebyli spokojeni, sjel ještě Rosťa Závacký do servisu k výrobci vzduchovek Václavu Hamanovi. Bohužel, mezi servisem a závody ve Vrchlabí už nebyl trénink a kdo mohl tušit, že v servisu prohodí dioptry mezi vzduchovkami! Doplatila na to Norika Nebusová, u které při nástřelu nebyli schopní se docvakat a pořadatelé spěchali nástřel ukončit a tak závod Norika střílela s přenášením záměrného bodu - se kterým se setkala poprvé a ještě to bylo o dost. A aby toho nebylo málo, po dofukování vzduchovek zapomněli do auta naložit vzduchovku pro Aničku Mládkovou, která tak musela střílet s náhradní vzduchovkou a ještě to byla ta další vzduchovka s přehozeným dioptrem... Tak takovýhle začátek zimní sezóny nepamatujeme!!!
Závodu se zúčastnilo 6 našich závodníků, bohužel Anička s Norikou byly kvůli popsaným problémům tak trochu mimo hru...
Žáci 2009 - nemohl se zúčastnit nemocný Kryštof Caletka a tak nás v této kategorii reprezentoval jen Vojta Doubrava. Ale dařilo se mu - zvítězil před vítězem prvního nominačního závodu Rückem z Harrachova, když lépe zastřílel - za 1!
Žákyně 2009 - Áňa Závacká zastřílela za 1, skončila na třetím místě s malou ztrátou - získala 96 bodů.
Žáci 2008 - nestartoval Dalibor Novotný, Dan Týfa oproti soupeřům špatně nastřílel (za 5) a bylo z toho třetí místo a poměrně velká bodová ztráta - získal 75 bodů.
Žákyně 2008 - Terka Farská střílela za 0 a skončila na 3.  místě a získala 87 bodů, těsně za ní byla čtvrtá Anička Mládková se střelbou za 4, ale dobrým během (85 bodů) a na 7. místě skončila Norika Nebusová se střelbou za 9 a získala 76 bodů.

Čekají nás ještě poslední nominační závody, které budou při 1. závodu Českého poháru, ale "díky" našim přešlapům se vzduchovkami už asi mnoho našich závodníků šanci nemá. Počítají se sice dva závody ze třech, ale po prvních dvou nominačních závodech, kde nás postihly takové problémy, už moc šancí není...

Zpět na výpis