1. závod ČP žactva - Nové Město na Moravě 7. - 8. ledna 2023

Úvod » Aktuality » 1. závod ČP žactva - Nové Město na Moravě 7. - 8. ledna 2023

První závod Českého poháru žactva byl přeložen do Nového Města - jinde vhodné sněhové podmínky nebyly. Pro nás to znamenalo vyrazit nečekaně daleko a ještě k tomu na klasiku, kterou moc nemusíme... A to jsme nečekali, že teplota bude také proti nám - tedy spíš proti všem. Kdo chce mazat na +3 stupně Celsia a kdo na tom chce navíc ještě jezdit?!
Fotky ze závodu najdete v naší fotogalerii.
Sobota 7. 1. - Sprint klasicky
Dopoledne startovaly starší kategorie.
M14 - Kryštof Caletka se rozhodl startovat na poslední chvíli - dlouho byl nemocný. Nakonec to dopadlo slušně - střelba 2+0 a celkově 12. místo a 79 bodů. Ztráta na vítěze 3:09,9 - ale vítězem byl Tonda Jelínek z Trefy a na něj si ani závodník na druhém místě nevyjel 90 bodů...  Na 28. místě skončil Vojta Doubrava - střelba 1+2 a ztráta na vítěze 5:21,3 (a 64 bodů). Možná je čas ladit činnosti při závodu tak, aby odstup od špičky byl menší - střelba už zdá se naším největším problémem  není. Teď jen zjistit, kde se vteřinky ztrácejí - Kryštof i Vojta jezdí slušně i klasiku.
W14 - od Áňi Závacké jsme zvyklí na lepší střelbu než 3+1! Ztráta na vítězku nebyla nějak velká (3:43,0) a tak byl zisk bodů slušný - 79 bodů. Ale v této vyrovnané kategorii z toho bylo až 32. místo...
M15 - Naši dva závodníci v této kategorii skončili těsně za sebou - na 34. místě Dan Týfa a na 35. Dalibor Novotný. Ale - Dan v tom měl přirážku 30 vteřin za nesprávné odložení zbraně do stojanu, jinak by na tom byl o něco lépe! Dan střílel 1+2, ztráta i s přirážkou 5:30,6 a 63 bodů, Dalibor 2+1, ztráta 5:30,9 a stejný počet bodů jak Dan.
W15 - Terka Farská v nejobsazenější kategorii poháru střílela z našich závodníků nejlépe (0+1), ale běžecký čas byl trochu horší - ztráta 3:22,6, 29. místo a 80 bodů (spolu s Kájou v kategorii W12 jediné ze všech našich závodníků prvního dne dosáhly na 2.VT!).
Odpoledne startovaly mladší kategorie.
W12 - Kája Regnerová střílela 1+2 (umí i lépe), nakonec z toho byla ztráta 3:07,7, 20. místo a slušných 81 bodů.
Neděle 8. 1. Sprint se skupinovým startem klasicky
Dopoledne startovaly opět starší kategorie.
M14 - Kryštof konečně na důležitých závodech dobře nastřílel (za 0!) i slušně zajel - bylo z toho výborné 5. místo, ale opět nesmírně rychlý Jelínek na prvním místě, ztráta 2:48,1 a tak z toho bylo "jen" 82 bodů (ale 2.VT se také počítá). Vojta střílel jako v sobotu (1+2), polepšil si na 22. místo, ztráta 5:40,8 a získal opět 64 bodů.
W14 - Áňa trochu zlepšila střelbu (1+2), polepšila si v umístění (26. místo), ale ztráta na vítězku byla 4:42,8 a bylo z toho 74 bodů.
M15 - Dalibor tentokráte střílel opět 1+2, ztráta 6:02,5 a 33. místo a 64 bodů. Dan si tentokráte pohoršil ve střelbě (2+3!), ale rychleji běžel a tak oba naši závodníci opět skončili těsně za sebou - Dan na 34. místě, ztráta 6:03,0 a také 64 bodů...
W15 - na nedělní závody dorazily do Nového Města Norika s Aničkou, které v sobotu běžely hladké závody. A Norika Nebusová docela zazářila - střelba 1+0, ztráta na vítězku 40,7 a 96 bodů - vyběhnutá důležitá 1.VT! Anička Mládková střílela hůř (2+1) a také hůř běžela (respektivě sladění všech činností při závodě jí úplně nevyšlo, víme, že běhat umí!), bylo z toho slušné 16. místo (ztráta 2:14,1) a 87 bodů (2.VT - do 1.VT scházely 3 bodíky!). Terka Farská měla výbornou střelbu (0), skončila na 29. místě se ztrátou na vítězku 3:42,6 a získala 79,99 bodu (jedna setinka chyběla do 2.VT, ale naštěstí si vyjela už v sobotu!).
Odpoledne opět startovaly mladší kategorie.
W12 - Kája střílela 2+1, skončila na 19. místě, tedy o jedno umístění lépe, než v sobotu. Ale ztrátu měla větší (4:36,7) a tak získala "jen" 71 bodů

Co říci závěrem - při prvním pohárovém závodě pár příjemných překvapení, zlepšení střelby (Áňu a Káju nepočítáme) a určitě i cenné potvrzení si nadějí na přední umístění v pohárových závodech u některých našich závodníků (závodnic)!