Soutěže ZODM 2023

Úvod » Aktuality » Soutěže ZODM 2023

Jak všichni víme, organizoval letos Zimní olympiádu dětí a mládeže Královehradecký kraj. Soutěže se konaly v různých místech kraje, ale nás zajímal areál Vejsplachy ve Vrchlabí. A nejen proto, že správcem areálu je otec Lucky Charvátové... Konaly se zde soutěže v běžeckém lyžování a v biatlonu a v obou sportech jsme měli komu fandit. Za klub se do krajské nominace biatlonu dostal Kryštof Caletka, který soutěžil v kategorii chlapců do 14  let (M14), v běžeckém lyžování se do krajské výpravy dostala Anička Mládková, která reprezentovala v kategorii starších dívek narozených 2008. Na její nominaci sice zásluhu nemáme, tu má Dukla Liberec, ale protože Anička také zkouší biatlon, fandili jsme jí pochopitelně také! Fotky z biatlonu najdete zde.
Biatlon
23. 1. - Sprint 4km klasicky
- Kryštofovi se dařilo, zajel zatím svůj nejlepší výsledek na celorepublikové akci a po výborné střelbě za 0 (zdá se, že po loňských začátečnických problémech už je všechno OK) se umístil na 5. místě. Výborný výsledek má možná trochu hořkou příchuť - na 4. místo scházelo 2,5 vteřiny (co je to při celkovém čase 13:26,9) a od medaile dělilo Kryštofa 6,4 vteřiny. Minimum, zvláště když jsme viděli, jak málo prostoru bylo na střelnici a jak snadno se tam při manipulaci se zbraní ve stojanu vteřinky ztrácely... Navíc byl z našeho kraje nejlepší, další reprezentant kraje byl sedmý.
24. 1. - Závod s hromadným startem volně - i to byl pro Kryštofa dobrý závod. Skončil na 8. místě se třemi trestnými koly ze tří střeleb. Pravda je, že v tomto závodě byl jeho kolega z kraje o jedno místo a 11 vteřinek lepší...
26. 1. Štafety 3x2km volně - Kryštof se dostal do tříčlenné štafety (spolu s Rückem a Tauchmanem), která se umístila na pěkném 3. místě, takže další úspěch a také další cenná zkušenost pro našeho závodníka!

Běžecké lyžování
Také Anička Mládková absolvovala na olympiádě 3 závody - ve skatu na 4km skončila na pěkném 4. místě (2,2 vteřiny od bronzu), další den na stejné trati klasicky zvítězila (možná trochu překvapivě?) s "náskokem" 0,8 vteřiny před závodnicí na druhém místě a 10 vteřin před bronzovou medailistkou. A v posledním závodě - MIX štafetě, byla jednou ze 6 členek vítězného družstva. A i když závod vypadal v závěru jednoduše, určitě jednoduchý nebyl - náskok 8,5 vteřiny na druhou štafetu při celkovém času 23:45,6 to dokazuje!

Gratulace oběma a ať jim reprezentace kraje na této důležité akci s maximální podporou ČT přinese co nejvíc do další sportovní činnosti!