1. IBU CER Cup - Nové Město na Moravě 28. - 29. ledna 2023

Úvod » Aktuality » 1. IBU CER Cup - Nové Město na Moravě 28. - 29. ledna 2023

V překladu Pohár evropské unie biatlonu pro středoevropské země se konal v NMNM pro kategorie dorostu a juniorů. Z naší republiky se mohli zúčastnit jen ti, kteří vloni dosáhli v českém poháru na 2.VT nebo letos na 3.VT. To jen na vysvětlení, proč se zúčastnilo tak málo našich malorážkařů - nakonec našich odchovanců v barvách SKP Korspitz a SG Jablonec bylo téměř tolik, kolik našich současných členů. Výsledky nás příliš neuspokojily, ale musíme vzít v úvahu realitu zimního biatlonu a rozdíl mezi "profíky" a ostatními. Z ostatních zemí byla účast malá - Slováci a Poláci a někteří exotičtí jedinci, jako závodnice USA v juniorkách...

Sobota 28. 1. - Sprint
M16 - Jáchym Strašlipka hezky střílel (1+2), ale běžecky nestačil - 19. místo, ztráta na vítěze 4:27,5 a zisk 75 bodů.
W16 - naše nejobsazenější kategorie. Hezký výkon Anežky Vernerové (střelba 1+2, ztráta 2:49,4 85 bodů a 14. místo)! Verča Kmoníčková střílela trochu hůře (1+5), ztrátu měla 3:52,5, získala důležitých 80 bodů a skončila na 20. místě. Nevedlo se Jole Závacké v barvách Kornspitzu - střílela do terče sousedce a tak z toho byla nejen špatná střelba stoje (3 leže+5 stoje), ale ještě přirážka 2 minuty k běžeckému času. Nakonec získala se ztrátou 4:59,6 24. místo a 74 bodů...
W17 - Bery Lajtkepové se běh na lyžích nedaří tolik jako běh v létě (kdy celkově ČP vyhrála) a když se přidá špatná střelba (5+3), je z toho ztráta 6:03,2, 68 bodů a umístění na chvostu kategorie (19. místo). Ale dařilo se Agy Neckářové v barvách SG Jablonec - pěkná střelba (2+0) a slušný běh a bylo z toho 6. místo, ztráta jen 1:08,0 a 1.VT (90 bodů)!
M19 - zde byli dva naši odchovanci. Starší Ondra Jiránek za SKP Kornspitz se umístil na 13. místě (přitom střelba nebyla špatná - 2+1), takže spokojen určitě nebyl ani se ziskem 85 bodů. Mladší Kuba Farský za SG Jablonec skončil na 17. místě, v jeho případě to mohla být spíše spokojenost (střelba 2+2, 81 bodů).

Neděle 29. 1. - Hromadný závod
M16 - Jáchym opět celkem hezky nastřílel (1+2+3+2), ale běžecky zatím nestačí - 21. místo, ztráta na vítěze 6:32,2 a zisk 73 bodů.
W16 - opět z našich byla nejlepší Anežka (střelba 2+1+4+2), ztráta 5:40,8, 78 bodů a 21. místo). Verča sice střílela stejně (0+2+4+3), ale byla o něco pomalejší (ztráta 5:48,7, 75 bodů a 23. místo. Jole se tentokrát závod povedl - už se nesnažila pomoci soupeřkám při střelbě a střílela do svých terčů a celkem slušně (1+2+3+1) a tak se ztrátou 1:59,4 obsadila hezké 6. místo a získala 91 bodů!
W17 - Bery se opět příliš nedařilo - střelba 3+2+3+2 a pomalejší běh - ztráta 10:06,9 a opět 19. místo a 64 bodů. A hůře oproti včerejšku dopadla i Agy - střelba 2+1+3+0, ztráta 4:26,4, 83 bodů a 13. místo.
M19 - Ondra si tentokrát polepšil - s pěknou střelbou (0+1+1+2) skončil na 6. místě a získal 90 bodů. Kuba byl na 21. místě (nevyrovnaná střelba 4+0+3+1) se ztrátou 4:53,7 a má za závod 77 bodů do hodnocení jednotlivců ČP.

Závěr - už jsme zažili lepší závody, ale bylo přece jen vidět, že je to o větší konkurenci a tak jsou cenné i získané zkušenosti.