4. ČP dospělých - Jablonec n.N. 18. - 19. února 2023

Úvod » Aktuality » 4. ČP dospělých - Jablonec n.N. 18. - 19. února 2023

Tratě v Jablonci jsou "za humny", dobře je známe, jezdíme tam i trénovat - všechno mělo hrát pro nás. Konec konců i to, že jsme mohli spát doma... Fotky najdete zde.

V sobotu se jel sprint:
M16 - Možná životní výkon Jáchyma Strašlipky - se střelbou 2+0 skončil na 10. místě a hlavně si vyběhl 81 bodů a 2.VT. Ztráta na vítěze 3:47,9. Viktoru Dolejšovi už se tolik nedařilo - střelba 2+4, ztráta 7:41,3 (včetně přirážky 2 minuty za neodjeté trestné kolo), 27. místo a 62 bodů.
W16 - Jola Závacká za SKP Kornspitz zazářila - zvítězila po střelbě 0+0 a měla i výborný běh! Před druhou v pořadí měla 36,7 vteřiny a před třetí dokonce 59,0!!! Verča Kmoníčková získala výborné 10. místo (střelba 0+2, ztráta 2:54,3 a 87 bodů). Jen necelé 2,5 bodu scházelo Verče do 1.VT! A bohužel to bylo asi pádem, při kterém ztratila hůlku a musela se pro ni vracet. Moc velká škoda, 1.VT by se hodila! ). Anežka Vernerová také dobře střílela (1+2) a bylo z toho pěkné 15. místo (ztráta 3:56,9 a 83 bodů). Dlužno dodat, že také ona spadla - dokonce několikrát. Oba dny v Jablonci pršelo, proto také tolik pádů. Terka Pfeiferová střílela 5+3 - nakonec skončila na 28. místě (ztráta 10:17,3 a 56 bodů).
M19 - Ondra Jiránek zastřílel 0+2, ale výborně běžel a bylo z toho pěkné 3. místo (ztráta 27,8 a 93 bodů). Kuba Farský skončil na 19. místě, když vleže střílel za 1, ale stoje za 4 - ztrátu na vítěze měl 3:33,0 a získal 79 bodů.
W19 - dobře si vedla Verča Šípková, když střílela 0+3, měla ztrátu 4:43,5 a vyběhla si 2.VT (80 bodů). Nejlepší závod sezóny.
W41 - Jana Farská obsadila "své" druhé místo, když v této sezóně nemá na Simonu Elwy, ale ostatní ženy zase nemají na Janu. Jana střílela 2+3 a přestože byla druhá, brala jen 82 bodů (ztráta na Elwy 4:55,7).
M46 - v naší úspěšné kategorii se naši trenéři v roli závodníků opět nenechali zahanbit - stříbrný skončil Tomáš Regner (1+3, ztráta jen 23,2 vteřiny a 98 bodů), na 7. místě Pavel Farský (2+3, 2:21,6 a 91 bodů) a běžecky se nezadařilo Rosťovi Závackému - obsadil 15. místo se střelbou 3+2, ztrátou 5:00,9 a získal 82 bodů. Popravdě - i Rosťa spadl a proto ten horší běh...

V neděli byla na programu stíhačka:
M16 - Jáchym měl opět slušnou střelbu (0+0+3+2) a obsadil 12. místo - jen hodně málo (0,23 bodu) mu scházelo na 2.VT (ale tu už měl stejně vyjetou), ztráta na vítěze 5:20,1. Viktor ve stíhačce už nestartoval.
W16 - Jola už druhý den nezářila, ale 5. místo dokazuje, že patří k republikové špičce v kategorii (2+2+1+2, 2:44,3 a 89 bodů). Verča obsadila opět pěkné místo, tentokrát to byla dvanáctka (1+1+4+3, 5:16,2 a 79 bodů), Anežka brala 17. místo (3+1+1+3, 6:01,2 a 76 bodů) a Terka byla na 26. místě, když se oproti sobotě polepšila ve střelbě leže (1+2+4+3, 10:54,5 a 57 bodů).
M19 - Ondrovi už se závod nepovedl tolik jako v sobotu - pád, zlomená pažba a možná kvůli tomu přišel o nominaci na MS! Smůly si tedy naši závodníci i naši odchovanci vybrali na tomto závodě vrchovatě! Ondra nakonec skončil na 8. místě (0+0+2+2, 2:33,3 a 85 bodů). Kuba obsadil 20. místo (2+1+3+2, ztráta 5:21,6 a 75 bodů).
W19 - Verča si trochu pohoršila - obsadila 19. místo (3+1+3+2, 8:55,4 a 69 bodů).
W41 - Jana byla opět druhá - ve stíhačce v této kategorii více závodnic nestartovalo (2+1+3+4, 8:06,8 a možná hloubkový rekord Jany v dosažených bodech - 67 bodů).
M46 - i v neděli se nám v této kategorii dařilo, zase to byla naše nejlepší kategorie. Tomáš byl opět na bedně, ale tentokrát "jen" bronzový (0+1+3+2, 33,6 a 98 bodů), Pavel opět sedmý (2+2+2+4, 3:57,4 a 89 bodů) a Rosťa si polepšil na 12. místo (1+2+3+4, 8:50,2 a 76 bodů).

Závěr - sezóna se blíží ke konci, MČR čeká žáky i dospělé a navíc ještě nějaký ten pohár - prostě měl by to být vrchol letošní zimy, tak se nechme překvapit. I když u některých žáků už bohužel dopředu víme, že to vrchol nebude, protože se kryje s vrcholy hladkého lyžování...