MČR v biatlonu - Nové Město na Moravě 17.-19. března 2023

Úvod » Aktuality » MČR v biatlonu - Nové Město na Moravě 17.-19. března 2023

Vrchol sezóny pro dorost a dospělé (nebo chcete-li jinak, tak pro malorážku) byl skutečným vrcholem - po Mistrovství již žádné další závody nebyly. Odjížděli jsme s tím, že nebudeme nijak skromní a přivezeme medaile - ať už to budou  naši odchovanci, kdo je získá nebo naši současní závodníci, kteří reprezentují stále náš klub. A nakonec se povedlo získat medaile (a dokonce ty nejcennější) v obou těchto našich "kategoriích". Fotky z Nového Města najdete zde.

V pátek 17. 3.  se běžely smíšené štafety - našich moc nestartovalo.
MW16 - hned v první páteční kategorii se podařilo vyběhnout medaile - v prvním závodě se to povedlo Jole Závacké, která v družstvu SKP Kornspitz měla jednoho z nejlepších parťáků, jaké mohla získat. Přesto se Frantovi Jelínkovi první střelba nevydařila (za 3) a jen díky zlepšenému výkonu na svém druhém úseku a oběma úsekům Joly (1. a 4. ze všech startujících) získala tato štafeta mistrovský titul. Celkově doběhli Jola s Frantou na druhém místě, ale před nimi byli jen hosté ze Slovenska z ŠKP Banská Bystrica. Naše štafeta Liberce 1 ve složení Kmoníčková a Strašlipka doběhla na slušném 12. místě se ztrátou 2:59,0 (pochválit musíme hlavně Jáchyma, který střílel 0+1 a měl i slušná umístění na úseku, Verča byla o chloupek horší, ale určitě štafetu nezkazila...).
MW17-19 - Ondra Jiránek ve štafetě SKP Kornspitz 2 běžel s Eliškou Fiedlerovou a svým druhým úsekem trochu štafetu pokazil a nakonec z toho bylo 6. místo. Na 21. místě skončil Kuba Farský, který běžel s Klárou Kreuzovou va štafetě SG Jablonec 1. Skončili na 21. místě, když Kubovi se nepovedl první úsek, ale zazářil ve druhém. Jako host ve štafetě SG Jablonec 3 běžela Verča Šípková a s Honzou Němcem skončili na 39. místě, když oba běželi zhruba stejně... Více našich závodníků už v pátek neběželo.

V sobotu 18. 3. byl na programu sprint.
M16 - Jáchym Strašlipka tentokrát nijak střelecky nezazářil (3+3), ale své si zaběhl - skončil na 17. místě se 79 body, tedy těsně pod 2.VT. Ztráta na vítěze byla 4:18,2.
W16 - Jola Závacká už prostě patří ke špičce v ČR - byť už běhá za SKP Kornspitz, pořád je to naše odchovankyně... Skončila na pěkném 5. místě, ale před ní byla Slovenka, takže na 4. místě v MČR. Ztráta na první tři však tu byla (44 vteřin, 96 bodů). Anežka Vernerová byla na 15. místě (střelba 4+2, ztráta 3:00,8 a 86 bodů). Těsně za ní na 17. místě doběhla Verča Kmoníčková (2+4, 3:07,8 a 86 bodů).
W17 - Agy Neckářová za SG Jablonec opět hezky střílela (0+1) a nakonec obsadila 13. místo (4:32,8 a 76 bodů.
M19 - Ondra Jiránek za SKP Kornspitz průměrně nastřílel (2+2) a skončil na 6. místě, když závodníci před ním lépe stříleli. Na 20. místě doběhl Kuba Farský v barvách SG Jablonec - střelba leže za 1, stoje bohužel za 4. Ztráta 3:10,0 a 84 bodů.
W19 - Verča Šípková obsadila 19. místo (střelba 1+2, ztráta 2:55,2 a pěkných 86 bodů).
M46 - zde jsme si dělali naděje, ale bohužel Tomáš Regner totálně pokazil střelbu leže (za 5!) a ještě na trestném kolečku zlomil hůlku, kterou dostal až později v jednom ze stoupáků. Ani stoje nestřílel Tomáš nějak zvláštně (za 3). Bylo z toho až 10. místo a naším nejlepším závodníkem se stal Pavel Farský, který skončil sedmý (3+3, 3:50,0 a 87 bodů). Těsně za Tomášem na 11. místě byl Rosťa Závacký (3+4, 5:19,4 a 83 bodů).
W41 - Jana Farská ve sprintu potvrdila své letošní dobré výsledky a získala stříbro - co ztratila na střelnici (5+3), to doběhla. Ztráta na vítězku 4:46,5 a 83 bodů.

V neděli 19. 3. se běžel hromadný závod.
M16 - Jáchym obsadil 16. místo se střelbou 1+5+1+1. Ztráta na vítěze 6:03,5 a 78 bodů.
W16 - Jola tentokrát už na medaili dosáhla - bronzem potvrdila letošní skvělý vstup do malorážkových kategorií. Střílela 1+2+2+0, ztratila 1:17,4 a získala 97 bodů. Z našich byla tentokrát lepší Verča  - 19. místo se střelbou 3+1+3+4, ztráta 5:37,7 a 82 bodů. Anežka sice střílela stejně (4+2+1+4), ale obsadila 25. místo se ztrátou 7:19,6 a získala 76 bodů.
W17 - Agy sice opět slušně střílela (1+1+2+2), ale nakonec dodržela tradici a ve vytrvalostním (v tomto případě přesněji hromadném) závodu skončila na 21. místě (ztráta 11:56,4 a 57 bodů. Bohužel delší tratě vzhledem ke svým zdravotním problémům prostě nedává...
M19 - Ondra se tentokrát vytáhl a skončil tam, kde bychom ho rádi viděli častěji - zvítězil s náskokem 23 vteřin. Střelbu měl slušnou - 0+0+1+2. Kuba také nestřílel špatně (1+1+0+5), ale nakonec to na lepší než 22. místo nedalo. Ztráta byla ale minimální (3:00,5) a 1.VT mu utekla jen těsně - získal 89,61 bodu.
W19 - Verča opět obsadila 19. místo (pěkná střelba 1+1+0+3, ztráta 6:06,3 a 79 bodů).
M46 - v naší nejsilnější kategorii to tentokráte už vyšlo - Tomáš zvítězil, když střelba už vyšla lépe (3+1+2+1) a nepřidala se žádná nehoda v podobě zlomené hole. Náskok na druhého 39,1. Pavel si oproti sobotě o jedno místo polepšil a skončil šestý (3+1+4+1) se ztrátou 2:42,2 a 1.VT za 93 bodů. A vytáhl se i Rosťa, když po střelbě 2+2+2+1  se ztrátou 2:49,4 skončil hned za Pavlem na 7. místě a získal také 1.VT za 93 bodů!!!
W41 - Jana tentokrát skončila "až" na čtvrtém místě, když střílela oproti soupeřkám tak, že už se to doběhnout nedalo (3+1+4+2). Ale ztratila jen 3:46,1 a to stále stačilo na 1.VT (91 bodů)!

Závěr - je dobře, že se nám na posledním závodě sezóny dařilo a naši závodníci mohli opět ochutnat pocit z vítězství nebo dobrého umístění či výkonu, se kterým mohli být spokojeni. U většiny se to povedlo alespoň v jednom závodě - to není špatné zakončení sezóny. Teď nás čeká pozávodní pauza - 14 dní bez tréninku a potom se vrhneme na přípravu na letní biatlon!