Kosmonosy 20. května 2023 - Sprint

Úvod » Aktuality » Kosmonosy 20. května 2023 - Sprint

Na úvod snad stručné hodnocení trenérky Terky Šípkové: V každé kategorii malorážkařů, kde startovali naši závodníci, jsme brali medaili, v některých i víc. A když zbývala poslední kategorie a poslední náš závodník Rosťa Závacký v M46 dostal jasný úkol - musíš také získat medaili. A Rosťa nic neriskoval a rovnou vyhrál! Poprvé v kariéře a tak už trenéři vědí, jak ho příště motivovat... Bohatá fotogalerie je zde.

M12 - Vavro Kubišta skončil  na 7. místě (střelba 3+2 - nic moc), ztráta 2:34,9 a 61 bodů. Na 14. místě byl Franta Morava (5+1, 4:40,3 a 37 bodů).
M13 - Anton Kubišta bral 6. místo - střelba 2+2, ztráta 1:03,2 a 78 bodů.
W13 - Ella Týfová opět porazila svoji zkušenější kolegyni Káju a obsadila pěkné 4. místo (1+3, ztráta 1:15,7 a 76 bodů). Kája Regnerová měla problémy s dýcháním, ale ani střelba jí nevyšla a tak skončila na 9. místě (2+2, 2:25,9 a 62  bodů).
M14 - Kryštof Bliml už se od závodů v Berouně naučil počítat a tak to tentokráte bylo bez diskvalifikace - 8. místo se slušnou střelbou 0+1 (ztráta 2:12,8 a 68 bodů). Jirka Janovský byl na 12. místě s druhou nepovedenou střelbou - 2+5, 5:16,8 a 38 bodů.
W14 - Ála Lehmannová měla trochu nevyrovnanou střelbu (0+3) a brala 7. místo se ztrátou 3:15,6, což vydalo na 58 bodů.
M15 - závodníci naší silné kategorie se tentokráte na stupně vítězů neprosadili (konkurence ale byla velká a rozdíly minimální!) - na Vojtu Doubravu zbyla "jen" brambora (1+1, 29,6 a 85 bodů) a Kryštov Caletka bral 7.  místo (1+2, 55,2 a také on dosáhl na 2.VT - 81 bodů).

M16 - Dan Týfa bral bronz - střelba 2+2, ztráta 53,6 a 85 bodů. V malorážce pěkný výsledek.
W16 - také mladší dorostenky zazářily - Norika Nebusová druhá (1+2, ztráta na vítězku jen 4,3 vteřiny a 90 bodů) a kámoška Anička Mládková třetí (1+2, ztráta 24,4 a 88 bodů). Terka Farská tentokrát nestačila - střelba se jí nepovedla (3+3, 4:17,8 a 66 bodů).
M17 - Jáchym Strašlipka ukazuje, že poctivá příprava přináší výsledky! Zraje jako víno a tentokrát z toho byl bronz! Střelba 2+2, ztráta 1:51,0 a 78 bodů - škoda, jen 2 bodíky od 2.VT. Viktor Dolejš skončil desátý - nepovedená střelba - 5+5 - o 2 nezásahy hůře než kolega Radek, kterému ale běžecky dal a se ztrátou 4:38,2 získal 58 bodů. Radek Šťastný skončil těsně za ním (5+3, 5:17,2 a 53 bodů).
W17 - další naši medaili získala Anežka Vernerová - bylo to stříbro se střelbou 1+4, ztrátou na vítězku 2:04,6 a ziskem 76 bodů. Terka Pfeiferová na 8. místě střílela 4+4, ztrátu měla 4:44,8 a získala 62 bodů.
M19 - Kuba Farský za SG Jablonec zvítězil se střelbou 1+2.
W19 - Bery Lajtkepová jako by chtěla vykročit do další vítězné sezóny. Po vyhraných Českých pohárech v celkovém hodnocení v kategorii W16, potom W17 i letos, kdy je v kategorii W19 mladší, než některé soupeřky, opět zvítězila! Střelba 3+1 a vítězství o 42,5 vteřiny a samozřejmě 91 bodů. Ale aby to nebylo málo, Verča Šípková brala bronz - 2+3, ztráta 1:43,7 a 80 bodů - 2.VT! Agy Neckářová v barvách SG Jablonec střílela 2+2 a doběhla na 6. místě se ztrátou 3:35,0.
W41 - tentokrát startovaly opět obě naše závodnice a hned to bylo znát - zvítězila Jana Regnerová, která lépe střílela (2+1) a zvítězila. Ale nebylo to jednoduché! Jana Farská na druhém místě sice hůř střílela (2+3), ale lépe běžela a nakonec doběhla za vítěznou kolegyní jen o desetinu vteřiny!!!
M46 - Rosťu Závackého, závodníka a trenéra vzduchovkářů, jsme již zmiňovali v úvodu - překvapil všechny soupeře (a možná i sám sebe) a k výborné střelbě (1+1) přidal i výborný běh - zvítězil o 1:05,5!

Závěr - nějak se začínáme opakovat, ale nezlobili bychom se, kdyby letní sezóna pokračovala podobnými výsledky našich závodníků! A to ještě některé naše koně (v lidské podobě) chyběli...