Hodnocení našeho závodu "Biatlon u kapličky" a výsledky střeleckého souboje

Úvod » Aktuality » Hodnocení našeho závodu "Biatlon u kapličky" a výsledky střeleckého souboje

Víme, je už pondělí a v neděli k večeru skončil náš závod a my tu ještě nemáme hodnocení. Ale každý, kdo někdy nějaký závod pořádal ví, že pořadatelé musí po nějakém tom nevyspání dohonit spánkový dluh z posledních dnů, zklidnit nervíky, zatěžkané všemi problémky, které se vyskytnou během závodu a navíc - život se nezastaví a jsou tu běžné povinnosti. Ale už je vše hotovo, zpracováno a k odkazu na stažené fotky a ke konstatování, že rekordní účast soutěžících (245 startujících) se povedlo zvládnout jen se čtvrthodinovým posunem startu malorážek a že čekáme, zda rekord v účasti na regionálním kole ČP z Liberce některý další pořadatel letos překoná, přibylo i další hodnocení a odkaz na výsledky Střeleckého souboje.
Samozřejmě jako vždy musíme poděkovat tomu nahoře, že jsme opět měli pěkné počasí, tradičně také poděkovat Přibylovým, kteří s námi trávili již devátý rok svoji nepostradatelnou prací (Eriko, Luboši, Adame - opravdu děkujeme moc!), technickému delegátovi Honzovi Půlkrabovi, kterému tak trochu komplikujeme starost o závodníky Manušic (včetně vlastní manželky - takže i Šárce díky) a také všem pořadatelům z našeho klubu - jsme docela hrdí na to, že kromě výše jmenovaných jinak vše, včetně rozhodčích, zajišťujeme z vlastních zdrojů. A v době, kdy konstatujeme, že na některých soutěžích ubývá snahy vycházet vstříc účastníkům, my jsme se snažili opět zachovat standard včetně naší kuchyně! O tom svědčila nejen nabídka nejrůznějších nápojů a dobrot, ale i výběr mezi jídly - byly tu toasty, palačinky, párek, párek v rohlíku, obložená houska, ale také hovězí a dokonce kančí guláš. Věříme, že i po této stránce jsme naše "zákazníky" uspokojili...
Samozřejmě ještě přidáváme malý detail - výsledky Sprintu si můžete prohlédnout na Evidenci ČSB :), ale výsledky vlastních závodníků zhodnotíme v samostatném článku.
A jestliže jsme děkovali těm, kteří pro všechny závod zajišťovali, musíme poděkovat i těm, pro které to všechno děláme - tedy účastníkům (ať už se jedná o závodníky nebo jejich trenéry nebo doprovod). Bylo to kvůli parkování možná trochu náročnější (protože jiné), ale jsme rádi, že většina z účastníků respektovala naši prosbu o dodržení místa na parkování. Těch několik málo výjimek řidičů, kteří zaparkovali včetně velké dodávky přímo v cíli, odkud jsme před závodem "vyhnali" sousedy, kteří mají dům naproti tomuto prostoru, to jsou ti, jejichž návštěvu v příštím, jubilejním 10. ročníku snad i oželíme. Těm, kteří něco o biatlonu vědí, je jasné, že žádný provozovatel střelnice mezi obytnými domy to nemá jednoduché. A my bychom byli neradi, kdybychom o možnost naši střelnici využívat, přišli jen kvůli některým neukázněným "takébiatlonistům", kteří zbytečně provokují naše sousedy.
A jestliže jsme zmínili, že při příštím ročníku našeho biatlonu budeme slavit naše první velké jubileum (je to vlastně zároveň i desetileté výročí znovuobnovení našeho biatlonového klubu), věřte, že se pokusíme naše závody vyšperkovat nejen do krásy, co se areálu týče, ale i zavedením nových soutěží a oceněním našich nejvěrnějších účastníků. Těšíme se na příští ročník a vy se určitě můžete těšit také!

Zpět na výpis