Úvod » Aktuality » Výsledky našich závodníků na domácím Biatlonu u kapličky v Liberci 28. května 2023

V malorážce jsme byli skoro největší výpravou, ve vzduchovce tu bylo pár klubů s větším zastoupením. Řečí čísel - 16 startujících v malorážce (+ 2 odchovanci) a 10 ve vzduchovce. A víc než slušné byly i naše výsledky, i když ne úplně všem se vše povedlo. Ale pochválit musíme i ty, kteří nezazářili jako závodníci - protože určitě se zasloužili o úspěch závodu jako pořadatelé a ti, kteří pomáhali závod připravovat. I jejich zátěž byla proto větší, než na závodech, kam si "jen" jedou zazávodit, protože i když závodili buď dopoledne nebo odpoledne, na domácím závodě navíc ještě dopoledne nebo odpoledne pracovali jako rozhodčí a pomocníci na všech možných pozicích. Chtěli bychom všem našim členům, jejich rodičům a často i sourozencům poděkovat - je hezké vědět, že se každý z našeho kolektivu aktivně zapojí a pomůže ke zdaru naší klubové akce. Ale pojďme už k našim výsledkům - připomínáme, že tak velká účast jako u nás nebyla zatím na žádném z regionálních závodů ČP a i z tohoto pohledu se na naše výsledky musíme dívat. A hodnocení nevychází úplně nejhůř - ve vzduchovkách 1x stříbro a 3x bronz a v malorážkách opět naši zářili, podobně jako na předcházejících závodech v Kosmonosích - 4x zlato, 2x stříbro a 4 bronz!

Sprint - žákovské kategorie (vzduchovka):
M12 - bronzový Vavro Kubišta - střelba 2 + 0, ztráta na vítěze 3:03,4 a 54 bodů. na 17.  místě skončil Franta Morava - 4+3, 7:04,4, 5 bodů.
W13 - Kája Regnerová byla pátá - 1+1, ztráta 55,1 a pěkných 81 bodů, což ukazuje na to, že ztráta nebyla velká. Ella Týfová tentokrát skončila za Kájou - hůře střílela (3+3), ztráta 2:12,2 a 69 bodů.
M14 - Kryštof Bliml slušně nastřílel (1+1), nakonec z toho bylo 10. místo se ztrátou 1:52,4 a získal 75 bodů. na 18. místě doběhl Jirka Janovský (5+2, 5:10,5 a 49 bodů).
W14 - Ála Lehmannová nastřílela 1+3 a se ztrátou 3:38,2 vyběhla 62 bodů. Skončila na 11.  místě se ztrátou jen necelé 3 vteřiny na 10. místo...
M15 - v této sezóně naši hodně úspěšní závodníci opět nezklamali - Kryštof Caletka si doběhl pro stříbro (1+1, ztráte jen 25,2 a 87 bodů) a Vojta Doubrava hned za ním bronzový (0+3, 32,8 a 86 bodů)!
W15 - Áňa Závacká byla bronzová a to přesto, že měla poruchu zbraně! I tak střílela 2+2, ztrátu měla jen 32,1 a získala 86 bodů.

Sprint - dorost a dospělí (malorážka):
M16 - Dan Týfa navázal na předchozí dobré výsledky - tentokrát z toho bylo zlato, když střílel 0+0! A pochopitelných 91 bodů za vítězství určitě potěší!
W16 - ani naše nejmladší dorostenky se nenechaly zahanbit! Zvítězila Norika Nebusová také s výbornou střelbou 0+1 a velkým náskokem 1:22,7 a Anička Mládková skončila na bronzovém stupínku, když na druhé místo jí scházelo jen necelých 12 vteřin (střelba 3+2 a 82 bodů). A hned za ní skončila další naše závodnice Terka Farská. Ta střílela 0+0, tedy nejlépe z celé kategorie, ale běžecky na své kolegyně nestačila (ztráta na vítězku 2:46,3 a zisk 76 bodů).
M17 - úspěšný závod stále se lepšícího Jáchyma Strašlipky - bronz se střelbou 1+3, ztráta na vítěze 1:44,5 a získal 80 bodů! Viktor Dolejš střílel jen o málo hůř (2+3), ale na běhu ztratil víc - nakonec z toho bylo 9. místo se ztrátou 3:53,1 a 67 bodů. Tato kategorie byla hodně vyrovnaná!
W17 - v této kategorii nás potrápil úraz během tréninku, ale opět tu byly medaile našich závodnic - stříbrná Verča Kmoníčková (0+3, ztráta 1:36,4 a 79 bodů (2.VT utekla o necelý bodík) a bronzová Anežka Vernerová (0+3, 2:35,6 a 74 bodů). na 9. místě skončila Terka Pfeiferová (2+4, 15:28,3 a 10 bodů)
M19 - tady se budeme trochu chlubit cizím peřím, ale naše odchovance bereme pořád jako svoje - Kuba Farský v barvách SGJ zvítězil (0+1).
W19 - letos opět vynikající Bery Lajtkepová brala zlato, když střílela 3+1 a zvítězila před druhou Trojanovou z SGJ o 4,8 (ta ale podstatně lépe střílela - 1+1). Na bronz dosáhla Verča Šípková, která střílela 1+3 a se ztrátou 1:40,9 získala 81 bodů. A brambora zbyla na naši odchovankyni Agy Neckářovou, která pro SGJ získala 76 bodů (opět vynikající střelba 0+0).
W41 - jak jinak, zlato brala tentokrát šťastnější z obou našich Jan - Farská. Střelba 2+1 a rychlejší běh. Stříbrná jen o 27,5 vteřiny skončila Jana Regnerová (výborná střelba 0+1!) - 88 bodů.
M41 - zde se nám doma nedařilo, ale je to pochopitelné, na všech třech našich závodnících ležela velká tíha závodu (předseda, jednatel a hospodář klubu, všichni zároveň trenéři a spousta úkolů spojených s pořádáním závodu). Nakonec Rosťa Závacký dopadl nejlépe - 5. místo (střelba 1+3, ztráta 1:27,3 a 83 bodů), Tomáš Regner hned za ním na 6. místě (1+1, 2:01,7 a 81 bodů) a Pavel Farský hned za Tomášem na 7. místě (3+2, 2:20,1 a 79 bodů).

Závěr - povedený závod s dobrou organizací a výborné výsledky našich závodníků. Těžko říct, co potěšilo víc! Ale už se těšíme na další závody, kdy se už budeme moci soustředit jen na sebe a svůj závod!