Srpen - návrat do tréninkového procesu a soustředění

Úvod » Aktuality » Srpen - návrat do tréninkového procesu a soustředění

Nástup na tréninky po červencové pauze byl tochu pomalý (jeden zrušený trénink a nic moc účast na dalším), ale teď už jedeme naplno! Od druhého srpnového týdne začíná naše tradiční soustředění.
Program soustředění najdete zde. Začátek a konec soustředění je v našem areálu (pondělí a pátek), protože kromě střeleckých tréninků také probíhají kontrolní závody. Zbývající část soustředění je v Hrádku n.N., kam se z našeho areálu všichni přemisťují v pondělí večer na kolech a opět na kolech se sem vrací v pátek. Věříme, že z průběhu soustředění se v naší fotogalerii na Rajčeti budou objevovat fotky. Ale nejsme si úplně jistí tím, jestli trenéři při své zátěži budou na prezentaci klubu schopní myslet a tak se necháme překvapit - možná i příjemně?! Ano, povedlo se, fotky jsou... - klikněte.
V pondělí  proběhl vstupní kontrolák ve vzduchovce i malorážce, jeho výsledky najdete tady. Potom následoval přejezd na kolech do Hrádku n.N. - bohužel v dešti :(
A na konci týdne už se všichni účastníci opět přesunuli do našeho areálu, aby absolvovali zhodnocení a hlavně si také zaběhli závěrečný kontroláček (výsledky zde).
A co bylo mezi dvěma kontroláčky? Vyzpovídali jsme trenéry a byli jsme trochu překvapení. "Normálně" přece trenéři nadávají a stěžují si na svěřence, ale my jsme slyšeli jen samou chválu! Bohužel jsme si už nepromluvili se svěřenci, ale na příštím tréninku to dohoníme a přidáme i pohled očima účastníků :)
Hned první den se bohužel soustředění zkomplikovalo pro Anežku, která si povrtla kotník. Ale nakonec zůstala po celou dobu soustředění a zapojovala se podle možností a pokud nemohla, vypomáhala třeba i trenérům. Terka zase má dlouhodobé problémy s koleny a tak ani ona některé kontroláky neabsolvovala, ale podle možností se do přípravy maximálně zapojovala. Ostatní byli bez problémů a tak si trenéři mohli pochvalovat přístup a výkony mladých biatlonistů - kromě tradičních dříčů se snažili i ti, jejichž přístup v minulosti nebyl stoprocentní. A když se přidalo i to, že dobře vycházelo plnění programu soustředění (přestože počasí se rozhodlo trochu stávkovat), musíme pochválit i trenéry za přípravu a organizaci soustřeďka. A tak jen přesun na kolech první den z Liberce do Hrádku byl skutečným zátěžovým testem vodní (a psychické) odolnosti všech účastníků - mladých i trenérů :) Soustředění bylo letos více zaměřeno na přípravu a proto se vynechaly i tradiční lodě - kolečkové lyže a fyzička dostaly přednost! Všichni si pochvalovali i spaní ve školní tělocvičně, která byla od posledního soustředění rekonstruována a přinesla zlepšené zázemí a umožnila i další sportovní aktivity (badminton, stolní tenis, volejbal). Takže účastníci se nenudili a dokonce můžeme konstatovat jednu neuvěřitelnou skutečnost - po dobu soustředění zřejmě došlo k dobrovolnému omezení mobilování! Ve čtvrtek potom docela určitě - protože ve spánku po únavě se mobily používat nedají. Výběh na Kohouťák dal zabrat... Den před tím, ve středu, ale naopak byl volnější den - úprava programu byla diktovaná deštěm (pokud se tedy za volnější dají považovat turnaje v badmintonu a stolním tenisu). Chladnější počasí jinak nebylo na škodu, i díky němu se zátěž snášela lépe. A neskutečně se výsledky soustředění promítly i na zlepšení ve druhém KZ! To nebývá po únavě na konci soustředění zas tak obvyklé.
Za zaznamenání stojí fakt, že se na soustředění přijeli podívat i bývalí kolegové, kteří již biatlon nedělají (někteří i přespali) a Maky, Adélka, Anička i Honza tak ukázali, že na chvíle strávené v klubu rádi vzpomínají.
Ale abychom stále jen nechválili (všimněte si, že jsme při chvále nejmenovali, abychom nebyli neúmyslně nespravedliví k ostatním, protože se snažili všichni...) - stále zůstávají nedostatky v technice jízdy na kolečkových lyžích a je tedy co zlepšovat! Teď jen bude třeba správně zvolit kombinaci tréninků na kolečkových lyžích a střelby. Kolečkové lyže se totiž v našem areálu trénovat nedají a v asfaltovém areálu ve Vesci zase není střelnice. Ale možná bychom mohli připomenout, že ze vzduchovky jsme už ve Vesci stříleli nejen při posledním závodu v biatlonu (ano, je to už několik let, kdy v areálu byl ještě sníh, byť jen technický), ale svého času i při tréninku na kolečkových lyžích. A nebylo to nějak zvlášť náročné, stačilo jen se dohodnout se správou areálu, přivézt zbraně a terče a kus dráhy si uzurpovat. Malorážka se ale v tomto případě ježdění do Jablonce nevyhne :(

A na závěr - kdybyste se chtěli podrobněji "prohrabat" ve všech možných kontroláčkách, které se při soustředění konají, je zde soubor, kde můžete porovnat výsledky nejen na tomto soustředění, ale třeba i nějaký ten rok zpátky. Víme, bude to spíš určené pro naše mladé závodníky (případně i rodiče?) - takže zde můžete kliknout.

Zpět na výpis