2. kolo ČP D+D - Jilemnice 2. - 3. září 2023

Úvod » Aktuality » 2. kolo ČP D+D - Jilemnice 2. - 3. září 2023

Na 2. kolo Českého poháru dorostu a dospělých jsme se těšili - 1. kolo nás svými výsledky namlsalo... Dorostenci po něm dokonce vedli soutěž klubů v ČR. Ale střízlivý pohled nám říkal, že posvícení není každý den a tak jsme k závodům v Jilemnici shlíželi spíš s očekáváním, nakolik se podaří alespoň některým našim závodníkům výsledky z 1. kola zopakovat. První den se to podařilo spíš dospělým, než dorostu. Fotky ze závodu najdete zde.

Sobota 2. 9. - Sprint se skupinovým startem
M16
Danovi Týfovi se nepodařilo první den navázat na Bystřici - ale 9. místo určitě není špatné! Střelba 3+1, ztráta na vítěze 1:41,7 (vítěz střílel 1+1) a 88 bodů.
W16 - tady jsme byli oslabeni o Aničku a Noriku a Terka Farská sice slušně nastřílela (1+1 - třetí nejlepší střelba), ale běžecký čas už tak dobrý nebyl - 14. místo, ztráta 3:46,9 a 76 bodů.
M17 - Jáchym Strašlipka potvrdil letošní nárust výkonnostni - 9. místo se střelbou 2+2, ztráta 1:37,6 a těsně uteklá 1.VT (88 bodů). Další naši závodníci byli tentokrát lepší, než na 1. kole - Viktor Dolejš bohužel střílel špatně (4+4), ale zdá se, že i on se v běhu lepší - 23. místo, ztráta 4:23,7 a 69,36 bodů (o 74 setinek bodu od 3.VT). Radek Šťastný nastřílel o něco lépe, než Viktor (3+3), ale dalo mu to jen na 26. místo se ztrátou 4:36,1 a se 67 body - škoda, ani on nebyl daleko od VT.
W17 - Verča Kmoníčková byla z našich nejlepší - 9. místo se střelbou 1+4, ztrátou 3:59,0 a se ziskem 75 bodů. Na 14. místě skončila Anežka Vernerová se stejnou střelbou jako Verča, ztrátou 4:37,5 a 71 body. Terka Pfeiferová stále ještě není zdravotně vpořádku - se stejnou celkovou střelbou jako její kolegyně (2+3) obsadila 20. místo (ztráta 7:27,2 a 53 bodů).
M19 - Kuba Farský za SG Jabblonec zaběhl výborný závod - střelba 1+2, bronzová medaile - ztráta 51,0 a 93 bodů!
W19 - Bery Lajtkepové se to tentokrát úplně nepovedlo - střelba 3+1 je pro ni "v normě", ale tentokrát byly rychlejší některé soupeřky, které jindy poráží. A tak z toho bylo pro Bery trochu nezvyklé "až" 8. místo se ztrátou 1:38,7 a dokonce zůstala pár setinek bodu pod 1.VT (89,28 bodu). Ani Verče Šípkové se úplně nevedlo - střílela 2+4 (v kategorii jedna z horších střeleb), skončila na 18. místě se ztrátou 3:36,3 a získala 76 bodů. Agy Neckářová za SG Jablonec výborně střílela (1+1), ale zdravotní komplikace jí nedovolí podávat svůj obvyklý výkon. Bylo z toho 26.  místo, ztráta 5:01,3 a 67 bodů.
M46 - dospělí se rozhodli, že musí mdlý výkon našich dorostenců vynahradit. A povedlo se! Rosťa Závacký opět zazářil a se střelbou 2+3 a výborným během vybojoval bronz! Ztráta na zlato jen 32,6 (závodníci na prvním a druhém místě stříleli za 3) a opět s přehledem získaná 1.VT (97 bodů). Tomáš Regner sice střílel lépe (1+2), ale zůstal za Rosťou o 33 sekund - 8. místo, ztráta 1:05,9 a 94 bodů. Pavel Farský střílel z našich nejhůř (3+4) a nakonec se ztrátou 2:18,5 bral 15. místo (o necelý bod mu nevyšla 1.VT - 89,03 bodu).
W41 - co se nepodařilo mužům, získaly naše ženy! Konkrétně Jana Regnerová po výborné střelbě (1+0) obsadila 2. místo a její ztráta na zlato byla pouhých 7,1 vteřiny!!! Bylo z toho 99 bodů. Na 6. místě skončila Jana Farská, která naopak střelbu pokazila - 4+3 se už doběhnout nedalo, ztráta přesto jen 1:18,6 a opět 1.VT (93 bodů).

Tak uvidíme, jak naši trenéři rozeberou sobotní výkony našich závodníků a zda se podaří v neděli našim zlepšit!

Neděle 3. 9. - Sprint
M16
Dan si oproti sobotě o jedno místo polepšil - střelba 2+3, ztráta 1:58,1 a 86 bodů.
W16 - Terka byla na střelnici nulová! Ale běžecky opět nestačila - ztráta 3:02,0 a 81 bodů (2.VT se počítá!).
M17 - Jáchym měl opět střelbu 2+2, ale tentokrát z toho bylo 12. místo, ztráta 1:51,3 a 86 bodů. Viktor byl opět lepší než Radek - střelba 1+4, ztráta 3:12,4 a 77 bodů (tentokrát už z toho byla 3.VT s velkou rezervou). Ztráta 3:12,4 a 22. místo. Radek nastřílel oproti sobotě hůře (4+3), doběhl se ztrátou 5:18,8 na 28. místě a získal 62 bodů.
W17 - Verča byla z našich opět nejlepší - 7. místo se slušnou střelbou 0+2, ztráta jen 54,3 a 94 bodů - 1.VT je doma! Anežka také nenastřílela špatně (1+2), ztratila 1:51,3 a o sedm desetinek bodu jí unikla 1.VT. Opět tedy pech pro naši závodnici - její soupeřka, která skončila jen o jedno místo před ní, na 1.VT dosáhla... Terka už druhý den nenastoupila.
M19 - Kuba se druhý den vytáhl - k bronzu ze včerejška přidal tentokrát zlato! Střelba 0+2, náskok na druhého 5,1! Blahopřejeme!
W19 - Bery se oproti sobotě zlepšila, i když střelba zůstala na úrovni včerejšího závodu (2+2). Ztráta 1:02,0 a tentokrát to už na 1.VT vyšlo - 93 bodů. Zlepšila se i Verča - se stejnou střelbou jako Bery doběhla na 11. místě se ztrátou 2:09,5 a získala 86 bodů. Agy, podobně jako Terka  v kategorii W17, už druhý den nenastoupila.
M46 - Tomáš nastřílel ještě lépe, než v sobotu - tentokrát to byla nejlepší střelba v kategorii (0+0) a bronzová medaile (ztráta 44,2 a 96 bodů! Rosťa si opět vedl výborně - skončil na 6. místě po střelbě 3+2, se ztrátou 1:20,7 a získal 93 bodů! Také Pavel si vyběhl 1.VT - se střelbou 2+2 a ztrátou 1:42,1 bral 91 bodů a 8. místo.
W41 - přes vynikající umístění našich mužů je naše Jany opět předstihly! Jana Farská brala stříbro (střelba 3+3, ztráta na vítězku jen 17,9 a 98 bodů! Jana Regnerová střílela 2+1 a se ztrátou jen 22,4 na vítězku brala bronz! 1.VT za 98 bodů je samozřejmostí!

Závěr - dorostu se sice nepodařilo úplně navázat na úspěch z 1. kola Českého poháru, ale určitě hanbu neudělali. A dospělí získali medailí tolik, že víc už to snad ani nejde - nakonec jen Pavel Farský skončil po dvou dnech bez medaile, ale 1.VT si i tak vyběhl! A Jana Regnerová měla dokonce medaile dvě!