MČR v letním biatlonu žactva - Staré Město p.L. 16. - 17. září 2023

Úvod » Aktuality » MČR v letním biatlonu žactva - Staré Město p.L. 16. - 17. září 2023

Opět se zpožděním přinášíme naše výsledky na vyvrcholení letní sezóny. Bohužel - admin webu v době konání tohoto mistrovství (ale i MČR dospělých) brázdil Jaderské moře na plachetnici.
Do Starého města odjelo poměrně málo našich žáků - ne, že by nechtěli, ale prostě jich o moc víc (po odchodech do kategorií dorostu) nemáme. Fotky najdete zde.
Sobota 16. 9. dopoledne - Sprint
M12
- Vavro Kubišta skončil na 14. místě - střelba nebyl špatná (2+0), rychlí běžci dokonce se stejnou střelbou dokázali obsadit 3. a 4.  místo. Vavro měl ztrátu 1:35,0 (kategorie byla vyrovnaná) a získal 77 bodů
M13 - Anton Kubišta ve střelbě bráchu nenapodobil - 3+3 znamenalo velkou ztrátu, bylo z toho 37. místo (ztráta 3:09,5 a 51 bodů).
W13 - zde jsme měli dvě naše závodnice, obě skončily těsně za sebou s 84 body (pro Káju první závod s 2.VT). Obě také stejně střílely (1+0) a rozdíl v cíli byl pouhé 1,8 vteřiny, takže z tohoto pohledu musíme pochválit Káju za běh. Ale lépe dopadla Ella Týfová, která se umístila na 18. místě (ztráta 1:06,0), Kája Regnerová obsadila 19. místo.
M15 - opět dva naši borci, ale zatímco Vojta Doubrava potvrdil letošní výborné výsledky (4. místo, střelba 2+0, ztráta na vítěze 29,9 a 1.VT za 93 bodů), Kryštof Caletka hůře nastřílel (2+3) a bylo z toho v této vyrovnané kategorii až 25. místo (ztráta 1:28,7 a 81 bodů).
W15 - doufali jsme, že Aneta Závacká po opravách a výměnách zbraně už bude opět pomýšlet na umístění na horních místech v této hodně obsazené kategorii. Ale střelba se jí opět nepovedla (3+1) a to znamenalo 19. místo (není samozřejmě špatné, startovalo 48 závodnic) se ztrátou 1:26,0 a 83 bodů.
Sobota 16. 9. odpoledne - Štafety
V závodě štafet někteří z našich doplňovali družstva z jiných klubů a v některých případech zase někteří z jiných klubů doplňovali nás.
M13 - zde startovala štafeta pod názvem našeho klubu - bráchy Kubišty doplnil Mazanec z Konkordie. Skončili na 18. místě, když Anton doběhl na svém úseku jako dvanáctý (střelba 0+2), jeho brácha Vavro jako osmnáctý (1+0) a nejlépe zaběhl hostující Mazanec, který byl na svém úseku šestý (0+0). Výkon štafety byl poznamenán trestnými vteřinami (Anton 30 vteřin za odložení zbraně na nesprávné místo ve stojanu a v případě Vavra dokonce třemi minutami za nevystřelené rány), nebýt trestů, skončili by podstatně lépe...
W13 - zde startovala také štafeta pod naším názvem a naše závodnice Regnerovou a Týfovou doplnila Ciencialová z Ostravy. Štafeta doběhla na 12. místě, když Regnerová byla na svém úseku patnáctá (1+3), Ciencialová čtrnáctá (0+2) a Týfová devátá (0+1).
M15 - tady patřila naše štafeta mezi favority, protože dva naši dobří závodníci Caletka a Doubrava byli doplněni stejně dobrým Rückem z Harrachova. Po velkém boji nakonec skončila naše štafeta na stříbrném stupínku, se ztrátou pouhých 4,1 vteřina na vítěznou štafetu Starého Města. Caletka byl na svém úseku druhý (0+0) jen 2 vteřina za nejlepším, Rück svůj úsek vyhrál (0+0) a předával jako první a Doubrava doběhl svůj úsek na třetím místě, když střílel 0+1. Ale o kvalitě jeho běhu svědčí ony 4 vteřiny na vítěze (ti na posledním úseku stříleli za 0).
W15 - ńaše Závacká běžela ve štafetě Krušných hor 1 a na prvním úseku byla nejrychlejší (střelba 0+0) a přivedla svou štafetu na 1. místě. Její kolegyně už tak úspěšné nebyly (obě střílely 0+1) a na svých úsecích obsadily 4. místa a čtvrté místo také štafetě patřilo v cíli.
Neděle 17. 9. odpoledne - Hromadný závod
M12 - Vavro nastřílel špatně (4+1) a bylo z toho umístění na konci výsledkovky - 20. místo. Ztráta 2:51,4 a 67 bodů.
M13 - Anton bohužel napodobil bráchu - střelba 4+2 a 34. místo (ztráta 2:48,9 a 66 bodů).
W13 - Ella byla ze dvou našich reprezentatek opět lepší, tentokrát ovšem za ní Kája hodně zaostala. Ella nakonec byl na 19. místě (střelba 1+1) se ztrátou 1:16,9 a získala slušných 85 bodů.  Kája střílela 2+2 a skončila na 33. místě. Pravda ovšem je, že odjížděla na MČR zdravotně ne úplně vpořádku a dokonce zvažovala, jestli v neděli vůbec nastoupí...
M15 - opět byl z našich závodníků lepší Vojta - se střelbou 1+1 skončil na 4. místě, když bronz mu utekl o 13 vteřinek. Kryštof se ale zlepšil - střílel 1+1 a skončil na 9. místě. Oba si vyběhli přes 90 bodů, tedy 1.VT.
W15 - Aneta po skvělém výkonu ve štafetách, kde střílela za 0, nezopakovala tuto skvělou střelbu a po střelbě za 2+1 skončila na 12. místě. Ale získala těsně 90 bodů a tedy 1.VT a to se také počítá.

Závěr - ne všem našim se dařilo, ale zvláště ve starších kategoriích máme závodníky a závodnice se slušnou výkonností a můžeme se těšit na jejich přechod do dorosteneckých kategorií. A věříme, že na jejich úroveň v žácích dorostou i jejich mladší kamarádi.