MČR dorostu a dospělých - Letohrad 23. září 2023

Úvod » Aktuality » MČR dorostu a dospělých - Letohrad 23. září 2023

Bohužel - jako by si marodka našich závodníků vybírala ty nejdůležitější závody. Do Letohradu neodjela Norika Nebusová, která dala přednost doléčení, aby se mohla v plné síle postavit na start MČR v hladkém běhu na kolečkových lyžích, které se konalo v Liberci v bežeckém areálu Vesec o týden později. A udělala dobře - na tomto MČR lyžařů vyhrála dvě disciplíny (oba intervalové závody v klasice i bruslení) a ve sprintu volně skončila na 5. místě. Jen tak pro pořádek - Aničce Mládkové se ve Vesci tolik nevedlo - finále sprintu jí uteklo o jedno místo (celkově 11.) a v intervalových závodech skončila v klasice na 10. místě a volně na 9. místě. Ale vraťme se k biatlonu.

Sobota 23. 9. dopoledne - Sprint
M16
- Dan Týfa potvrdil svou příslušnost k republikové špičce v této kategorii. Skončil na 7. místě, když hezky střílel (1+2) a ztráta na vítěze byla jen 35,1 vteřiny. Zdá se, že všechny kategorie se nebývale vyrovnávají. Opět dosáhl na 1.VT - 95 bodů.
W16 - dvojí zastoupení (jak už jsme psali výše, Norika chyběla) z našeho klubu - Anička Mládková skvěle nastřílela (1+0), ale nakonec z toho bylo "jen" 11. místo se ztrátou 1:17,8 na vítězku. Ale co je důležité - zisk 1.VT se podařil (90 bodů). Terka Farská sice také nastřílela stejně skvěle (jen 4 závodnice z této kategorie měly takto dobrou střelbu, z toho 2 naše), ale nakonec doběhla se ztrátou 3:05,2 na 23. místě a získala 76 bodů.
M17 - Jáchym Strašlipka nastřílel hůř, než jeho mladší kolegové (3+3) a tak to na lepší než 15. místo nestačilo. Doběhl se ztrátou 2:33,6 na vítěze a získal 77 bodů.
W17 - v této kategorii jsme měli jednu naši odchovankyni a dvě naše členky. Jola Závacká za Kornspitz obsadila 6. místo (střelba 1+3, ztráta 49,8 vteřin a 93 bodů). Na "bramboru" jí přitom scházelo jen 8,1 vteřiny! Veronika Kmoníčková hezky střílela (0+2) a doběhla na pěkném 8. místě (ztráta 1:36,7 a 87 bodů). Anežka Vernerová skončila na 13. místě (střelba 3+2) se ztrátou 3:23,7 a ziskem 74 bodů.
M19 - Kuba Farský za SG Jablonec bohužel pokazil střelbu stoje (leže 1, stoje 4), jinak by vystoupal hodně vysoko. I tak z toho totiž bylo výborné 4. místo (ztráta 59,7 a 91 bodů), které svědčí o jeho skvělém běhu!
W19 - souboj našich dvou členek skončil tentokrát trochu překvapivě umístěním Verči Šípkové před Bery. Výborně střílela (1+0) a tak z toho nakonec bylo pěkné 6. místo se ztrátou 2:11,2 na vítězku a zisk 81 bodů. Bery Lajtkepová sice nestřílela úplně špatně (mohli bychom říci, že normálně - 2+2), ale ve vyrovnané konkurenci to tentokrát nestačilo. Skončila o jedno místo za Verčou (7. místo, ztráta 2:13,3 a 81 bodů).
M46 - předseda klubu šel tentokrát příkladem - bronzová medaile Pavla Farského to dokazuje (střelba 1+2, ztráta 36,4 - jen 4 desetinky vteřiny od stříbra!!!). Získal také 97 bodů, takže opět 1.VT. Na šestém místě skončil Tomáš Regner, který o trochu hůře střílel (1+3), ale i on bral po ztrátě 1:23,6 1.VT za 93 bodů. Smůlu měl Rosťa Závacký, který měl už při nástřelu problémy s dioptrem a nacvakání (zřejmě kvůli závadě dioptru) se nepovedlo. Jasně to dokládá jeho střelba 5+5 - suverénně nejhorší střelba v kategorii - a tak je třeba ho pochválit za to, že to "nezabalil" a dokázal ještě získat 17. místo (ztráta 3:08,6 a 84 bodů!).
W46 - další bronzová medaile! Tentokrát byla z našich dvou závodnic lepší Jana Regnerová, která střílela 3+0 a na třetím místě měla ztrátu 1:12,2 (jen 3,8 vteřiny od stříbra) a samozřejmě "brala" 1.VT. Jana Farská tentokrát na střelbě zaváhala (4+4), ale i s nejhorší střelbou v kategorii dokázala vybojovat 7.  místo! Měla ztrátu 2:27,5 a získala 83 bodů.

Sobota 23. 9. odpoledne - Smíšené dvoučlenné štafety
MW16
- Dan s Aničkou tuto pro ně nezvyklou disciplínu nezvládli tak, jak jsme doufali. Anička střílela 2+2, Dan 4+2 (oba s využitím jedné povolené rány na dobíjení v každé střelbě) a bylo z toho 14. místo. Ale jinak věříme, že to pro naše mladé závodníky byla cenná zkušenost. Terka  běžela ve štafetě s "půjčeným" Kubou Matějkou z PBK - střílela první položku za 0 a bez dobíjení, druhou za 1 s dobíjením, její kolega 0+5. Výsledkem byl závěr výsledkové listiny - 20. místo.
MW 17-19 - Kuba běžel s Klárou Kreuzovou za štafetu SK Jablonec 1 - doběhli na 8. místě. Kuba slušně střílel (1+2, vždy s dobíjením), Klára 2+3. Za náš klub startovala štafeta ve složení Bery s Jáchymem. Bery střílela 2 + 0 (druhá střelba dokonce bez dobíjení!), Jáchym 0+3, nakonec z toho bylo 12. místo. Verča startovala spolu s Repáněm z Břidličné. Střílela 1+3, její kolega 2+2 a skončili na 15. místě. Startovala také Verča Kmoníčková s Machem ze Střelky Brno. Střílela skvěle 0+0 (první bez dobíjení!), její kolega 2+2 a obsadili 23. místo. A štafety si zaběhla i Anežka - ta měla za parťáka Suchdola z Letohradu. Střílela 3+2, její kolega 2+2 a obsadili 27. místo. V této kategorii startovalo neuvěřitelných 36 štafet.
Junioři a senioři - společná kategorie pro všechny dospělé věkové kategorie samozřejmě pro naše závodníky z vyšších kategorií nebyla jednoduchá. Na 24. místě skončili manželé Regnerovi (Jana střelba 0+0 a Tomáš 1+3) a na 29. místě manželé Farských, kteří měli podstatně horší střelbu (Jana 4+3, Pavel 2+5).

Neděle 24. 9. - Hromadný závod
M16
- Dan začal první půlku závodu horší střelbou (3+4) a teprve ve druhé polovině ukázal, že umí (0+1). Skončil tak na 13. místě (ztráta na vítěze 3:02,5 a 85 bodů).
W16 - Anička opět slušně střílela (2+0+0+3) +0), skončila na 14. místě (ztráta 3:05,6 a zisk 84 bodů). Terka měla také pěknou střelbu (2+0+0+3), ale se slabším během skončila na 25. místě (ztráta 5:47,3 a 71 bodů).
M17 - Jáchymovi  se ve střelbě nedařilo - 1+2+3+5. Bylo z toho 13. místo, ztráta 4:16,7 a 79 bodů.
W17 - Veronika zazářila - nastřílela 0+0+3+1 a získala "bramboru". Od bronzu ji dělilo jen 1,6 desetin vteřiny!!! A důležitý byl také zisk 93 bodů a 1.VT! Jole se naopak střelba nepovedla (4+1+1+5) a skončila na 8. místě se ztrátou 1:50,7. Anežka si o jedno místo oproti sprintu polepšila - 12. místo se střelbou 1+2+2+4 a se ztrátou 4:07,7 (80 bodů).
M19 - Kuba opět zazářil - dokázal zopakovat 4. místo ze sprintu (0+1+4+2, ztráta 42,8 - 1 desetina od bronzu!).
W19 - Bery po slušné střelbě 2+3+2+0 skončila na 7. místě (ztráta 2:37,3 a 86 bodů) a Verča na 12. místě (2+1+1+2, ztráta 3:18,1 a 83 bodů).
M46 - ze tří našich mužů v této kategorii byl opět nejlepší Pavel - 4. místo se střelbou 2+0+2+3, ztráta 2:16,6 a 92 bodů. Rosťa se v neděli vytáhl - skončil na 5. místě (střelba 3+2+4+2, ztráta 2:38,7 a 1.VT s 91 body. Tomáš úplně pokazil první střelbu, aniž by si to uměl vysvětlit (5!) - další položky už měl pěkné (1+1+1). Skončil na 11.  místě se ztrátou 4:26,6 a ziskem 85 bodů.
W46 - málem jsme měli dvě medaile - Jana  Regnerová po střelbě 2+1+2+3 skončila stříbrná (jen 7,6 vteřiny od zlata!) a Jana Farská sice dobře začala (první polovina závodu se střelbou leže 1+1), ale špatně skončila (druhá polovina závodu se střelbou stoje 5+5). Přesto ještě dokázala vyběhnout "bramboru" a jen necelých 11 vteřin ji dělilo od bronzu! Neuvěřitelné!

Závěr - závěr sezóny se celkem vyvedl, škoda jen, že nevyšel ani jeden titul Mistra ČR, nebyl tak daleko! Teď všechny naše závodníky čekají kilometry na kolečkových lyžích, aby se dobře připravili na ty správné lyže - na sníh, kterého se už určitě nemohou všichni dočkat.