Celkové pořadí ČP 2023

Úvod » Aktuality » Celkové pořadí ČP 2023

Po mistrovských závodech v žácích i dorostu a dospělých byla uzavřena soutěž Českého poháru jak v soutěži jednotlivců, tak klubů. Přinesla nám velké úspěchy, některé dosud nevídané, ale na druhé straně nám nesmí ujít i některá negativa - konkrétně umístění v žácích, kde naši čest na medailových pozicích zachraňoval jen Vojta Doubrava... Ale v klubech jsme vloni byli ještě horší (17. místo), takže vlastně je to zlepšení. Se kterým ale spokojení být nemůžeme...
Žáci jednotlivci - v jednotlivcích hodnoceny 4 nejlepší závody
M12
- Vavro Kubišta 11., Franta Morava 27.   M13 - Anton Kubišta 38.   W13 - Ella Týfová 21., Kája Regnerová 30.    M14 - Kryštof Bliml 44.    M15 - Vojta Doubrava 2.. Kryštof Caletka 8.    W15 - Áňa Závacká 13.
Žáci kluby - v soutěži klubů hodnoceno 5 závodů - KB Liberec 14. místo z 47 klubů

Dorost jednotlivci
M16
- Dan Týfa 2.    W16 - Anička Mládková 8., Terka Farská 15., Norika Nebusová (jen dva závody) 24.  M17 - Jáchym Strašlipka 6., Viktor Dolejš 24., Radek Šťastný  26.   W17 - Verča Kmoníčková 5., Anežka Vernerová 11., Terka Pfeiferová 27.    M19 - Kuba Farský (SG Jablonec) 3.,   W19 - Bery Lajtkepová 2. (i když po dvou letech v mladších kategoriích poprvé bez zlata!), Verča Šípková 9.  
Dorost kluby - KB Liberec 3. místo!!! z 35 klubů (a to ještě škoda, že Norika byla jen na dvou závodech a dále, že někteří naši odchovanci bodovali za SG Jablonec, které bylo těsně před námi - navíc vítězná Jilemnice je dalším profesionálním klubem)

Junioři a dospělí jednotlivci
M46
- Tomáš Regner 3., Rosťa Závacký 5., Pavel Farský 6.    W41 - Jana Farská 1., Jana Regnerová 2.
Junioři a dospělí kluby - KB Liberec 9. místo (celkem 38 klubů)

Závěr - lichotivé výsledky pro náš čistě amatérský klub a všem, kteří si sáhli na medaile moc a moc blahopřejeme! A umístění dorostu v klubové soutěži - to je něco, co možná plně doceníme až v budoucnosti... Nebo že by se příští rok zase něco podobného podařilo? A umístění jednotlivců v kategorích dospělých - to je další úžasný příběh! Ale pochvalu si zaslouží nejen medailisté - dokážeme ocenit nejen dobrý nástup našich nejmladších malorážkařů do této disciplíny, ale i velký progres "zkušenějších" Jáchyma Strašlipky, Verči Kmoníčkové s Verčou Šípkovou a Rosti Závackého! Pokusme se alespoň některé naše výsledky z léta přenést do zimy...

Zpět na výpis