První závody na sněhu - Jilemnice 16. prosince

Úvod » Aktuality » První závody na sněhu - Jilemnice 16. prosince

Velká cena Jilemnice v běhu na lyžích přivítala spoustu závodníků, kromě lyžařských klubů se zúčastnilo i několik klubů biatlonu. Fotky najdete zde. Je škoda, že z našeho klubu bylo tak málo účastníků, přestože se nabízela volná místa v autě. Kdybychom chtěli trochu přehánět, mohli bychom říci, že do Livigna ano, do Jilemnice ne... Ale my přehánet nechceme a tak zůstaneme u konstatování, že první závody v sezóně (byť v hladkém běhu a ne biatlonu) absolvovali za náš klub jen tři závodníci (Vavro a Anton Kubištové a Áňa Závacká) a za Duklu Liberec další naši dva členové - Kryštof Caletka a Vojta Doubrava. Jel se skate, jen nejmladší (kde jsme zastoupení neměli) jeli klasicky. Na závodech byli na předních pozicích vidět především členové Spartaku Vrchlabí a Dukly Liberec, nicméně ve dvou kategoriích zvítězili biatlonisti z Trefy Ml. Boleslav (fenomén Jelínek dokonce s neuvěřitelným náskokem).

Umístění našich:
Žáci mladší (2km) - 34 účastníků, na 14. místě skončil Vavro - 7:05,2 (vítěz 5:06,5).
Žáci starší (3,3 km) - 35 účastníků, Anton na 25.  místě - 14:03,8 (vítěz 11:16,5)
Žákyně starší U15 (2x2 km) - 23 účastnic, Áňa na 13. místě  - 13:02,4 (vítězka 11:21,8)
Žáci starší U15 (2x2 km) - 27 účastníků, Kryštof na 6. místě - 11:13,8 a Vojta na 7. místě - 11:18,4 (vítěz 9:24,6!, druhý v pořadí 10:33,1)

Věříme, že další závody už naši závodníci vynechávat nebudou a sloupek s umístěním bude podstatně delší...