Úvod » Aktuality » 1. závod Českého poháru žactva - Nové Město n.M. 6.-7. ledna 2023 - po delší době medaile!

Další výprava s naším novým autem (důvěrně kvůli zelené barvě "Žaba") a opět do místa letošního MS v biatlonu - Nového Města na Moravě. Trenérskému kolektivu velel Rosťa Závacký (zároveň řidič "Žaby"), pomáhal Lukáš Týfa, řidič druhého auta (Iva Caletková se už bohužel nevešla do aut a hlavně do ubytování) a cestovali zkušenější i méně zkušení mladí závodníci. Bylo jich celkem 11, prakticky všechno, co v žácích máme. Ano, je toho oproti předešlým rokům v nejmladších kategoriích málo, ale zatím na naši náborovou akci není na libereckých školách velká odezva :) Závody to nebyly vůbec jednoduché - zima, kvůli které byly i některé kolapsy ve střelbě, překážky v sobotním biatlonkrosu (kde při tréninku bylo snad 100 pádů), pády i ve sjezdech v neděli. A nic z toho se nevyhnulo ani našim závodníkům... Na druhé straně úspěšná premiéra jednotných lyží pro kategorie M15 a W15 se všeobecnou chválou lyží Kästle!

Sobota 6.1. - Biatlonkros (tedy speciální verze s překážkami)
M12 - Vavro Kubišta obsadil 12. místo (střelba 2+0), ztráta na vítěze 3:38,7, zisk 74 bodů (3.VT). Franta Morava skončil na 19. místě s horší střelbou (1+3), ztráta 5:54,5, 58 bodů.
M13 - Anton Kubišta špatně střílel (2+3), ztráta 4:17,4, jen těsně utekla 3.VT (69,25 bodu), 36. místo
W13 - Kája Regnerová dojela na slušném 19. místě (střelba 2+0, ztráta 2:33,4) a s 82 body vyběhla 2.VT. Ella Týfová doběhla jen kousek za Kájou na 22. místě a těsně si také vyjela 2.VT (80,17 bodu). Pomohla jí k tomu výborná střelba (0+0)!
M14 - Jirka Janovský skončil na 40. místě s 53 body (střelba 4+2, ztráta 5:41,3). Kryštof Bliml byl kousek za Jirkou - 44. místo, střelba 0+2, ztráta 6:40,4 a 44 bodů.
W14 - Ála Lehmannová dokončila na 53. místě (2+1, ztráta 7:05,2, 44 bodů.
M15 - opět se ukázalo, že je to naše nejlepší kategorie. Vojta Doubrava tentpkrát zůstal za Kryštofem s větším odstupem, o to víc vyniká výborný výsledek Kryštofa. Kryštof Caletka 4. místo se střelbou 1+0, ztráta na vítěze 1:00,2, 90 bodů a 1.VT! Vojta Doubrava skončil na 22. místě se střelbou 2+0, ztráta 2:23,7, 78 bodů (o necelé 2 bodíky utekla 2.VT).
W15 - také v nejstarší kategorii dívek se začíná prosazovat naše závodnice - Áňa Závacká obsadila 14. místo - střelba 0+0, ztráta na vítězku jen 52,0, 93 bodů (tedy 1.VT).

Neděle 7.1. - Sprint
M12 - Vavro si oproti včerejšku ještě polepšil a obsadil krásné 9. místo (střelba 1+1), ztráta na vítěze 3:30,4, zisk 71 bodů. I Franta na tom byl lépe, než včera - 18. místo se střelbou 1+2, ztráta 4:40,3 a 62 bodů.
M13 - také Anton si v umístění polepšil, i když  střílel stejně špatně jako včera (opět 2+3), ztráta 4:38,5 29. místo, 59 bodů.
W13 - v této kategorii byla tentokrát lepší Ella - ale o jedno místo si v umístění oproti sobotě pohoršila - skončila na 23. místě, když neopakovala včerejší skvělou střelbu - tentokrát to bylo 2+2, ztráta 3:26,1 a 72 bodů. Kája střílela špatně (3+2) - kde jsou její doby s lepší střelbou! Nakonec z toho bylo 28. místo se ztrátou 3:47,9 na vítězku a jen 69 bodů. Tak v této kategorii se zlepšení oproti včerejšku nepovedlo...
M14 - Kryštof  byl tentokrát před Jirkou, ale jen o jedno místečko - pochvalu zaslouží za výbornou střelbu (1+0). Ztrátu měl ale 7:12,5 a získal 51 bodů a 40. místo. Jirka skončil na 41. místě se střelbou 4+5!. Ztráta 8:11,1 a 44 bodů...
W14 - Ála dokončila nedělní závod na 51. místě, když se pohoršila ve střelbě (3+2) - ztráta 8:33,9 a opět zisk 44 bodů.
M15 - Kryštof konečně splnil naděje své i klubu - povedený závod se slušnou střelbou (0+1). ztráta na fenoména této kategorie Jelínka 42,6 (vítěz střílel jako Kryštof, takže je to vlastně ztráta z čistého běhu a pokud chce být Kryštof ještě lepší, bude se muset naučit střílet za 0:)), 94 bodů a stříbrná medaile!!! Gratulujeme a věříme, že to bude ten správný impuls k další přípravě!  Vojta  tentokrát špatně nastřílel (2+5!) a výsledkem bylo 29. místo se ztrátou 3:47,6 a 72 bodů. Pamatujeme Vojtu jako výborného střelce, tak věříme, že se na ty doby rozpomene... Ale z rozhovoru s trenérem víme, že Vojta měl na závodech poruchu na miřidlech, kterou trenéři odstranili, ale zda se nevrátila, se zjistí až na tréninku. Takže je možné, že v tom Vojta je trochu nevinně :)
W15 - Áňa potvrdila svoji výkonnost ze včerejška - o jedno místo si ještě polepšila (skončila třináctá), opět výborně střílela (0+0), na vítězku ztratila 1:10,2 a opět si vyběhla 1.VT (92 bodů). Jen tak dál! Pohybovat se v této kategorii na čele je extrémně těžké - 55 závodnic je nesmírně vyrovnaných. Jen za 0 jich střílelo 14!!! 15 si jich vyběhlo 1.VT a nejlepší účastnice ze Slovenska skončila na 16. místě. Pro zajímavost srovnání se stejnou kategorií chlapců - 2x střelba za 0, 5x 1.VT (ale kromě prvních dvou jen hodně těsně).

Závěr - úspěšný víkend našich žáků, po delší době opět medaile a určitě dobrý impuls do dalších závodů ČP, které budeme mít už daleko blíž, než tentokrát! A blíže pro nás budou i místa dalších závodů ČP dospělých. Ale čeká nás pěkný fofr - další závody dospělých i žáků se střídají a není mezi nimi žádná pauza. A to ještě budeme bez hlavního trenéra malorážkařů, který si klidně odjede uprostřed sezóny na 14 dní na Zimní světové hry veteránů a zúčastní se zde biatlonu i hladkých běhů!:)